logos

Знайомство з сертифікованими власниками: Дар’я Шостак: «Після отриманих знань я зрозуміла, що маю місію – донести до інших людей про те, що ж таке насправді якісний продукт»

Довідка: Дар’я Шостак – власниця крамниці з продажу чаю та кави елітних сортів в м. Мелітополь, Запорізької області. Магазин працює з 2013 року. Підприємниця не лише продає асортимент, а й прагне прищепити любов до елітних сортів кави та чаю своїм покупцям. З березня цього року Дар’я є учасницею програми підтримки бізнесу від Проєкту USAUD «Економічна підтримка Східної України». Програма спрямована на розширення стосунків у форматі b2b – бізнес для бізнесу, залучення нових клієнтів. ЇЇ ментором в межах цього проєкту є Руслан Бельтюков.

Дар’є, розкажіть про себе? Що підштовхнуло створити власний бізнес?

Щодо професійного шляху, то маю магістерський рівень освіти за напрямом «Менеджер-економіст». Працювала в банківській сфері, мала досвід викладання в університеті. Але мені постійно хотілося приносити відчутну користь суспільству. Також завжди цікавили якісні напої, а саме чай, кава. В нашій країні на той час (нагадаємо, що Дар’я створила магазин продажу елітних сортів чаю та кави в 2013 році) було вкрай важко знайти асортимент якісних напоїв. Недостатня кількість інформації серед споживачів, адже покупець не міг відрізнити якісний сорт чаю від його звичайного замінника.

Отже, я  почала самостійно вивчати всю інформацію, котра пов’язана з чаєм. Записалася на курс «Чаєзнавство» в Академію чаю в Санкт-Петербурзі. Успішно її завершила та маю сертифікат. В першу чергу, стала для себе глибше розуміти всю інформацію, котра пов’язана із чаєм та кавою. Вже опісля отриманих знань, я захотіла весь багаж отриманих знань впроваджувати в суспільство. Так би мовити, зробити свій внесок у розвиток чаювання та кавознавства в нашій країні.

Розкажіть детальніше про ваш магазин з продажу елітних сортів кави та чаю в Мелітополі?

Після отриманих знань я зрозуміла, що маю місію – показати людям, що ж таке насправді якісний продукт. Для мене важливо, щоб люди дійсно розуміли це.

В 2013 році я створила в Мелітополі магазин з продажу елітних сортів кави та чаю – «Kofeyn». Одна з нещодавніх новинок в магазині – створення дегустаційної зони, де бажаючі можуть скуштувати чай та каву.  Адже, є покупці, котрі лише хочуть випити каву та чай, не купуючи його. Також є люди, котрі хочуть спробувати той чи інший сорт кави чи чаю перед його  покупкою. Також ми в крамниці розширили асортимент товарів, а саме додали смаколики до чаю: горішки та сухофрукти.

З улюблених сортів чаю для мене лишається Цейлон, а саме мій фаворит з цього сорту – Нова Айрелія, Москелія. Наші покупці також найбільше купують саме ці сорти чаю.

Загалом ми маємо 2 точки крамниць «Kofeyn» у місті Мелітополь.

Проаналізуйте, як криза COVID-19 вплинула на діяльність вашого бізнесу. Які виклики постали перед вами?

Я не можу сказати, що пандемія аж занадто негативно вплинула на мій бізнес. Можливо, через те, що наш  основний клієнт найменше схильний до кризових явищ. Хіба, зменшився середній чек, але кількість покупців фактично лишилася на тому ж рівні, що й до карантину.

Також хочу зауважити, що до початку пандемії в нас не було інтернет-магазину, однак ми про це неодноразово замислювалися. Під час пандемії ми почали робити доставку нашим покупцям додому.

В момент, коли почалася криза, кожен підприємець отримав для себе виклик: розвиватися бізнесу надалі, або ж ні.  Ми зрозуміли, що потрібно, незважаючи ні на що, й надалі розвиватися. Тому, головним викликом став перехід  магазину в онлайн.

Що вас змотивувало взяти участь у програмі менторської підтримки бізнесу від Проєкту USAUD «Економічна підтримка Східної України»?

Перший чинник, котрий однозначно змотивував мене взяти участь у цьому проєкті – це любов до своєї справи. Я в певний момент зрозуміла, що починаю стояти на місці в розвитку бізнесу, адже мало почала приділяти уваги новим конкурентам на ринку, їх продуктам. Мені здавалося, що якщо ти маєш чітко налагоджену ідею, то не потрібно дивитися на конкурентів.

Незважаючи ні на що, потрібно постійно вивчати конкурентів, вчасно реагувати на їх дії.

Вперше статтю Руслана Бєльтюкова я прочитала у фейсбуці, де в нього був триденний марафон. Мені дуже сподобались його думки та ідеї щодо ведення бізнесу.

Поділіться враженнями після проходження програми.

Все, що було сказано, я стовідсотково для себе прийняла та й надалі працюю задля успішного результату. Я в захваті від тих думок, котрі висловлює Руслан Бєльтюков.

Масштабність мислення, котра дозволяє вивести маленький бізнес в загальноукраїнські межі – ініціатива мого коуча. Також разом з Русланом ми спроєктували цікаву ідею, з котрої плануємо створити франшизу. Якраз над цим ми й зараз плідно працюємо: це буде ексклюзивний продукт, якого на ринку України досі ще немає.

Поділіться власними планами на 2021-рік.

Планую відвідати кавову ферму, яка займається виробництвом кави спеціальних сортів. Бажаю власними очима побачити процес виробництва. Це, насамперед, цікаво для мене. Також хочу ділитися секретами виробництва спеціальних сортів кави з моїми покупцями.

                                                                   Розмовялала Дар’я Рачковська

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.