logos

Знайомство з сертифікованим менеджером: «Бізнес-освіта допомагає зрозуміти чого ми прагнемо в подальшому та куди слід рухатися», – Володимир Ануфрієв

Довідка: Володимир Ануфрієв – колишній менеджер ТОВ “МИРКОНД”, яка є постачальником широкого асортименту товарів, а саме: побутові кондиціонери, комерційні та промислові системи кондиціонування, пристрої для очищення та зволоження повітря, обладнання для монтажу та сервісу систем кондиціонування. У цій компанії він працював 13 років. Нещодавно пройшов сертифікаційний курс в Українській школі бізнесу.

Які обов’язки ви виконували у підприємстві “МИРКОНД”?

Я налагоджував взаємодії дилерської мережі: консультації, продажі,  обладнання на об’єктах.

Чому все-таки вирішили звільнитися з компанії?

Коли ми вчимося, самоудосконалюємося, то починаємо розуміти, як вибудовувати певні процеси. Але якщо компанія не хоче змінюватися, то вона не розвивається, а залишається на місці, в той час як ринок рухається. Я зрозумів, що не можу щось зробити сам у підприємстві, з позиції підлеглого. Тож моє відношення до компанії змінилося, вирішив звільнитися. Коли вже написав заяву про звільнення, то мої ідеї почали підтримувати. Але ж я не можу займатися одночасно менеджментом, персоналом, структурою, формуванням та впровадженням маркетингової стратегії. Мені не подобається безсистемність. У будь-якій справі треба ставити цілі та чітко йти до них.

Поділіться своїми професійними планами.

Я планую далі рухатися вже у ролі керівника. Маю декілька пропозицій, перша стосується компанії, яка спеціалізується на медобладнанні, друга – на саунах та банях, цей варіант мені ближчий, бо я сам всім цим користуюся. Мій досвід дозволяє мені працювати на керуючих посадах. Я вмію ладнати з колективом, емпатія у роботі з персоналом – це більше обов’язкова функція, ніж допоміжна. Взагалі вважаю, що підбір команди є однією з основних задач керівника. Просто щось добре пояснити своїм працівникам – замало, треба, аби в них було бажання виконувати свою роботу. Тож до цього хочу віднестися відповідально, бо досвід показує, що команду вибирають не на рік чи два, а на довготривалі періоди. А злагоджений колектив, який рухається в синергії до великої мети, може створювати дивовижні результати.

Які маєте захоплення?

У вільний від роботи час граю в теніс. Також люблю порибалити, а ще захоплююся дайвінгом. Але найбільше моє захоплення – це навчання моїх синів підприємницькій діяльності. Наприклад, старший син у свої 5 років заробив перші незалежні гроші, роздаючи рекламні буклети. Найважливіший урок – це розуміння того, для чого заробляти кошти та куди їх вкладати для формування доходу.

Чому обрали проходження саме міжнародної сертифікації ISO?

Сертифікація ISO необхідна для розуміння та систематизування об’єктних рішень. Вона допомагає чітко будувати всі системні дії у компанії, а також уникнути зайвих та помилкових рішень. Оскільки, чим більше хаосу, тим гірше все працює. Завдяки сертифікації ISO легше зрозуміти як правильно побудувати ланцюг взаємодій у бізнесі чи підприємстві.

Проходження сертифікації ISO спонукало Вас до нових ідей в роботі?

У мене однозначно з’явився новий погляд та підхід до роботи. 

Які переваги надає проходження сертифікації ISO у роботі?

Думаю, що однією з переваг є вихід на зовнішні тендери. Системний бізнес легше адаптувати до інших ринків, тому що бачимо, що не працює і як адаптувати той чи інший процес саме до ринкової потреби.

У чому полягає цінність бізнес-освіти, як гадаєте?

Це стислий курс необхідних навичок, де за короткий проміжок часу можна отримати необхідну інформацію стосовно побудови бізнесу. Є такий вислів: “Розумні все життя навчаються, а дурні і так все знають”.

Яку компанію можна успішною?

Успішна та компанія, яка має системно вибудувані дії. Вона повинна йти в ногу з часом та масштабуватися. Ринок – це система чи живий організм, який постійно рухається. Якщо компанія не змінюється, не коригується, то тоді відбувається занепад чи ще гірше – стабільність. Наприклад, у китайській мові ієрогліф “криза” та “можливість” зображуються однаково, бачення залежить від налаштунків мозку.

Які висновки зробили для себе після проходження сертифікації ISO в Українській школі бізнесу?

Бізнес-освіта допомагає зрозуміти чого ми прагнемо в подальшому та куди слід рухатися. Також ми перестаємо боятися певних дій коли розуміємо, що більшість бізнес-систем створені та можемо без особливих ризиків впровадити системні рішення, які опробуванні та дієві у зарубіжних компаніях. Оцінив свої навички та перспективи у підприємстві на найближчі роки. Як кажуть: “Не можеш сам щось змінити, то зміни своє ставлення”.

Яку професійну літературу порадите для наших читачів?

«Управління життєвим циклом корпорації», автор Іцхак Адізес. У ній описуються системні стадії  бізнесу від створення до занепаду компаній. 

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.