logos

Знайомство з сертифікованим керівником: Сергій Кунта: «Сьогодні я чітко розумію, що успіх компанії залежить не від тотального, а від ефективного контролю»

Довідка: Сергій Кунта розпочинав свою кар’єру у банківській сфері. З 2004-го у різні роки він очолював відділ продажу іпотечних продуктів у головному банку ПАТ «Кредоб

анк». У 2007 році обіймав посаду керівника бізнесу фізичних осіб у Львівській дирекції ПАТ «ПУМБ».

З 2010 року Сергій перейшов працювати до ПАТ «Львівський холодокомбінат» фінансовим директором. Там, через три роки, обійняв посаду комерційного директора підприємства. З  2017 року працював у ТОВ «Глобал девелопмент ЛТД», потім – директором компанії ТОВ «Актив Аналітика».

У 2020 році Сергій у якості СЕО приєднався до нового проєкту – вирощування молюсків, яким займається італійська компанія Thetis. Сьогодні у нього 18 підлеглих. Це новий проект, який стартував у 2020 році.

Сергій розказав нам, як розвиває новий проєкт в Італії та про цінність партнерської угоди в бізнесі.

Яким ви уявляли ефективного керівника на початку своєї кар’єри?

Вперше я обійняв керівну посаду у 2006 році, був призначений керівником відділу  продажу іпотечних продуктів в Головного банку. Тоді у мене в підпорядкуванні було четверо підлеглих.

У той час портрет ефективного керівника для мене асоціювався з чоловіком старшим за 40 років. Він мав бути фанатично відданий своїй роботі. При цьому ефективний керівник мав сповідувати практику жорсткого менеджменту.

Чи змінилось із часом ваше ставлення до компетенцій, обов’язків керівника бізнесу?

Так, згодом моє уявлення змінилось. Сьогодні я чітко розумію, що успіх компанії залежить не від тотального, а від ефективного контролю.  Це береже нерви і керівнику, і підлеглим. І дає можливість вибудувати здорові відносини у колективі.

У 2014 році ви вступили до “Львівської школи керівників бізнесу”. Що спонукало вас до цього? Чому хотіли навчитись?

Коли я прийшов на навчання в «Львівську школу керівників бізнесу», виконував обов’язки  комерційного директора ПАТ «Львівський холодокомбінат» з широкими повноваженнями. Крім того, був членом Наглядової ради ПАТ «Дрогобицький молочний завод» та Генеральним директором ТОВ «Торговий дім РОІК». Звичайно, я вже мав досвід управління. Навички менеджменту здобував на практиці, вчився на власних помилках.  Але увесь час я відчував необхідність отримувати додаткові знання, мені потрібно було вивчити основи теорії управління та взяти на озброєння кращі практики. Власне, за цим я і прийшов до «Львівської школи керівників бізнесу».

Відкриттям для мене був перший модуль «Партнерство в бізнесі». Спочатку, як дипломований юрист, сприйняв скептично наявність та основні положення партнерської угоди. Але згодом, коли довелося попрацювати представником інвестора в різних проєктах, зрозумів цінність виписаних наперед умов та основних принципів партнерства у бізнесі. Зрозумів, як одну і ту ж репліку по-різному трактують люди з однаковим соціальним статусом.

Після випуску, як змінили робочі процеси, які нові підходи вдалося впровадити?

Нові знання наштовхнули мене на розробку стратегії в бізнесі. Дали можливість зрозуміти суть візії та того, хто повинен бути візіонером у бізнесі. Дали можливість зрозуміти, як правильно вибудовувати бізнес-процеси та виставляти КРІ .

Як сьогодні ви працюєте у нових реаліях пандемії, як вони позначились на робочому процесі та його ефективності?

Нові реалії впливають не тільки на повсякденне життя пересічного громадянина, але й на будь-який бізнес. Наша компанія працює в аграрному секторі. Нашими клієнтами, в тому числі, є HoReCa. Цей сектор бізнесу в числі тих, які найбільше постраждали від карантинних обмежень . І це, звичайно ж, позначилось на попиті на нашу продукцію.

Оскільки бізнес знаходиться в Італії, то новим викликом є можливість вільного пересування як в межах ЄС, так і поза ним.  Дистанційна робота впроваджена для працівників бухгалтерії та фінансового відділу. Функції юриста передані на аутсорсинг.

Які власні секрети успішного керівника ви маєте, чи можете ними поділитись?

Мої секрети – вірити в те що ти робиш та своїм прикладом надихати команду.

Розмовляла Оксана Козлова

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.