logos

Знайомство з сертифікованим експертом: Наталія Калмикова: «Керівник повинен створювати комфортні умови роботи для своїх підлеглих, в яких найкраще розкриватимуться фахові якості працівників»

Довідка: Наталія Калмикова – заступниця директора одного з найбільших благодійних фондів допомоги українським військовим, які захищають східні рубежі нашої країни. «Повернись живим» функціонує вже 7 років. Нещодавно Наталія пройшла сертифікаційний курс в Українській школі бізнесу.

Розкажіть про особливості вашої роботи?

З благодійним фондом «Повернись живим» я познайомилася ще у 2015 році, була волонтером. А вже у 2017 році почала там свою роботу. Ми займаємося розвитком Збройних Сил України: постачаємо та лагодимо техніку, навчаємо військових та офіцерів. Розповідаємо українцям про війну, про те, що відбувається на фронті, стримуємо потік пропаганди та дезінформації.

Розкажіть про вашу команду.

Наша команда налічує 24 осіб, більша частина з них –  ветерани. У фонді є 5 напрямків: військовий, креативний, ветеранський, аналітичний та медіа. Одне з наших головних досягнень – це купівля тисячі тепловізорів для Збройних Сил України. З 2014 року ми зібрали 170 мільйонів гривень на допомогу армії. На нашій сторінці у фейсбуці майже 3 мільйони підписників. Ми є найбільшою фейсбук-спільнотою в Україні.

Які маєте захоплення?

Люблю танцювати, колись навіть викладала танці. Стріляю з бойової зброї. Подорожую, нещодавно відкрила для себе яхтинг. Дуже складно сказати, чим я не займалася.

Коли відчули потребу у проходженні сертифікації?

Перша моя освіта – медична. Другу здобула в цьому році – публічне управління та адміністрування. Оскільки я вже була на посаді заступниці директора, то для мене було важливим пересвідчитися в моїй компетентності, отримати документ, який би підтверджував мій фах.  

Чи з’явилися після проходження сертифікації нові ідеї в роботі?

Звісно, що так. Навчання допомогло мені прописати, переосмислити, оптимізувати деякі процеси у нашому фонді.

Які висновки зробили для себе після проходження навчання?

Для мене було цікавим ознайомитися з інструментами, програмами, якими можна користуватися для побудови багатьох процесів, які стосуються моєї професійної діяльності. А ще приємно пересвідчитися в тому, що я володію необхідними знаннями і рухаюся у правильному напрямку.

У чому полягає цінність бізнес-освіти?

Я хочу сказати, загалом, про цінність освіти. Вона полягає в тому, що, при її здобутті, ти можеш систематизувати отримані знання та свій досвід. Зробити підґрунтя для своїх подальших кроків у професійній сфері. Також це впливає на побудову нових нейронних зв’язків, що є корисним для здоров’я. 

Чи погоджуєтеся ви з тим, що інвестиції в себе – найвигідніші вкладення?

Так, звичайно.

Чи вплинув карантин на вашу роботу?

Я з 2008 року працюю віддалено. Мешкаю у Вінниці, а робота моя –  в Києві. Їжджу в столицю на деякі зустрічі. Тож дистанційний режим для мене не є чимось новим. І карантин ніяк не вплинув на мою діяльність. Але інші люди почали розуміти як я працюю(сміється –  прим.ред.). Інколи, в роботу поза офісом ти вкладаєш набагато більше сил та енергії, ніж в ту, що знаходиться в офісі. У дистанційному ритмі варто робити певні межі між роботою та особистим життям.

Які цілі плануєте реалізувати у 2021 році?

Найближчім часом планую змінити роботу. Я подалася на грант на навчання, наразі очікую результатів.

Якими якостями повинен володіти керівник, як вважаєте?

Скажімо так, класична модель керівника передбачає виконання чотирьох функцій, в одній людині все поєднуватися не може. Тому, насамперед, управлінець повинен бути самокритичним, розуміти, що він не може бути ідеальним в усьому, тому має посилювати себе заступниками, які будуть розвивати ті сфери, в яких у нього є прогалини. По-друге, керівник повинен бути стратегом, передбачати все на декілька кроків вперед, розуміти куди слід рухатися. По-третє, він має бути лідером. Деколи це є вродженою якістю, але цьому можна навчитися. Ну і останнє: керівник повинен створювати комфортні умови роботи для своїх підлеглих, в яких найкраще розкриватимуться фахові якості працівників. Де кожен буде працювати з максимальною віддачею, з задоволенням та бажанням зробити якомога більше. У цьому і полягає майстерність керівника. 

Наскільки практичними є отримані знання в Українській школі бізнесу?

Я задоволена проходженням сертифікації в Українській школі керівників бізнесу. Все дуже систематизовано, як то кажуть: «коротко і по суті». Я часто користуюся своїми конспектами та застосовую нові знання в роботі.  

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.