logos

Знайомство з сертифікованим експертом: Андрій Цебенко: «Бізнес-освіта допомагає досягнути тих цілей, які підприємці перед собою ставлять»

Довідка: Андрій Цебенко – власник творчої відеостудії “Шедевр”, яка в минулому році припинила свою діяльність. Пройшов навчання у Львівській школі керівників бізнесу з програми MBS. Андрій розповів нам, чим займається зараз та як йому допомогла бізнес-освіта.

Чому творча відеостудія «Шедевр» припинила свою діяльність?

У 2010 році я заснував творчу відеостудію «Шедевр». Ми спеціалізувалися на виготовленні рекламного відео для малого та середнього бізнесу. Через карантинні обмеження більшість видів діяльності перейшли у напівсонний стан. Це призвело до того, що мій бізнес не зміг набрати достатньо клієнтів, аби повноцінно функціонувати. Не виключаю той варіант, що у майбутньому його відновлю, але поки зосередився на іншому.

Чим зараз займаєтеся?

Зараз реалізовую проект з консультації та налагодженні діяльності ОСББ у  Львові. Повертаючись до бізнес-освіти, ті самі системи налаштування та побудови бізнесу можна та потрібно застосовувати у тій сфері, де я зараз працюю, це дещо подібний вид діяльності. Більшість керівників ОСББ не мають підприємницького досвіду. Тож я допомагаю їм налагодити системну роботу.

Як любите проводити свій вільний час?

Люблю відпочивати на природі з друзями та рідними. Також практикую активний туризм.

Що підштовхнуло вас до проходження навчання у Львівській школі керівників бізнесу?

В кожної людини настає момент, коли їй не вистачає певних знань для того, щоб здійснити свою мрію. Для мене це був перехід на наступний щабель в розвитку мого бізнесу. Ця освіта передбачає допомогу підприємцям, які мають бажання здобути новий досвід. Це також можливість пригадати те, що вже знаєш, але більш структуровано. Бізнес-освіта допомагає досягнути тих цілей, які підприємці перед собою ставлять.

Наскільки практичні отримані вами знання у Львівській школі керівників бізнесу?

Загалом дуже багато корисного для себе почерпнув від навчання, а також практично застосував на своєму виді діяльності.

У чому полягає цінність бізнес освіти?

Цінність бізнес-освіти полягає в концентрованій подачі. Більшість людей вчаться у школах, потім в університетах чи інших навчальних закладах, дехто здобуває другу і третю вищі освіти. Всі ми пам’ятаємо, що у такому навчанні багато часу приділяється тим речам, які не є практичними. Бізнес-освіта є максимально сконцентрована і практична. Вона базується з досвіду та практики. Єдиний нюанс – це пандемія, оскільки швидко змінюється ринок і поведінка споживача. Локдаун вплинув майже на весь бізнес. Постійно треба слідкувати і повертатися до тих знань, які нам дали, але враховувати теперішню ситуацію. В умовах пандемії навчання слід проходити частіше, ніж це було до цього.

Чим ви керувалися при виборі бізнес-школи?  

Я був активним учасником Клубу Ділових Людей. Вже були особисті знайомства та хороші відгуки, тож цим і керувався.

Якими якостями повинен володіти професійний управлінець?

Управлінець має володіти лідерськими якостями та не боятися змін. А ще в нього повинне бути постійне бажання вчитися. Зараз дуже важливо розвиватися. Ми повинні змінюватися разом зі своїм бізнесом.

Як ви розумієте поняття «культура бізнесу»?

В моєму розумінні, це певні етичні правила поведінки між покупцями та надавачами послуг, або продавцями та клієнтами, метою яких є створення прозорих, справедливих і чесних умов. Кожна сторона має поважати одна одну та не обдурювати. В сучасному бізнесі в Україні існує певна недовіра.  Приміром, мій вид діяльності. Якщо замовник вперше користується послугою, то з його боку відчувається певна підозра. Замість того, щоб сконцентруватися на замовленні, доводиться витрачати час для того, аби переконати його, що все буде гаразд, і налагоджувати прозорі та відкриті стосунки.

Яку професійну літературу порадите для наших читачів?

«Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час» Джеффа Сазерленда та «Емоційний інтелект» Деніела Ґоулмана

Що є головним у бізнесі?

Головне – не втрачати ніколи віри, бути наполегливим. Якщо вірити в те, чим ти займаєшся, якщо тобі це дійсно подобається, то успіх гарантовано,  компанія буде розвиватися, отримувати належні показники успішності.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.