logos

Знайомство з професійним власником: Євген Голоюх: «Цінність бізнес-освіти полягає в усвідомленні подальших кроків»

Довідка: Євген Голоюх – співвласник ресторації пічної кухні “Борше” у Тернополі. Також є шеф-кухарем закладу. Євген полюбляє писати вірші, вже навіть видав свою збірку. А ще пройшов навчання у Львівській школі керівників бізнесу з програми MBS.

Які особливості має ресторація пічної кухні «Борше»?

Особливість закладу – страви готуються в печі, таким чином вони не смажаться, а мліють. Також є можливість не використовувати олію для смаження, а термообробка проходить рівномірно з усіх сторін страви.

Як давно функціонує ваш заклад?

Це відносно новий проєкт, який почався пів року тому. До цього це був звичайний ресторан – м’ясна ресторація Gulden, нічого особливого там не було. Ресторанним бізнесом я займаюся вже 4 роки. 

Чим ви займалися до ресторанної справи?

До цього я був професійним валютником. Через напади на багатьох моїх партнерів вирішив припинити цю діяльність. Були прецеденти, де вони втрачали всі гроші. Я зрозумів, що спочатку треба вникнути у всі процеси своєї роботи, а потім вчитися в бізнес-школі. В кожного є свій досвід. Мені для того, аби все зрозуміти, треба спершу самому спробувати це зробити. Так я і став шеф-кухарем. Колись мене підставили мої співробітники, які вирішили звільнитися перед важливою подією. Коли ти не професіонал, то тебе можуть шантажувати, тим самим – знищити.

Коли вийшла ваша перша збірка віршів та як вона називається?

Пів року тому вийшла моя перша збірка – «Грані буття». Нещодавно, на день народження доньки, написав для неї повість. Але я вважаю себе поетом, а не прозаїком.

Що спонукало до проходження навчання у Львівській школі керівників бізнесу?

Я потрапив на бізнес-інтенсив “Матриця успішного бізнесу”, для мене це був вступ у весь світ бізнесу. Там побачив, як люди будують власну справу, їхні дії та вчинки були схожими з моїми внутрішніми переконаннями. Тож я вирішив пройти навчання для того, аби зрозуміти всі компоненти бізнесу, зокрема стратегію, місію та візію.

У чому полягає цінність бізнес-освіти, як гадаєте?

Цінність бізнес-освіти полягає в усвідомленні подальших кроків. Вона слугує сходами професійного розвитку. Не треба стрибати, лізти по перилах, все слід робити поступово, крок за кроком.

Як вплинув карантин на ваш ресторанний бізнес?

Я вдамся до метафори. Наш ресторан – це літак, а карантин – це та зброя, яка його збила. Тож пробуємо вести піхотні бої. Я йду стежиною, де все, що не робиться – на краще. Це все може проявлятися не в матеріальному, а в духовному. Бо ж ми завжди отримуємо той досвід, який є необхідним у цей момент. Це стосується і карантину. Звісно, що локдаун знищив багатьох бізнесменів. І різні виходи, як доставка і тому подібне – це спосіб виживання, а не нові можливості. Проте навіть у таких ситуаціях намагаюся бачити тільки позитивне. 

З якими труднощами зіштовхувалися під час своєї підприємницької діяльності?

Певно, що найбільшими труднощами були партнерські відносини. Точніше – очікування одне від одного, їх слід прописувати. Оскільки у кожного своє бачення та дії, які не співпадають з твоїми, через це утворюються певні непорозуміння. У бізнесі все має бути продуманим: бачення, мета, цільовий клієнт. У мене були партнери, які раптово покидали справу. Якщо виходиш з бізнесу, то маєш бути готовим навіть до того, аби віддати свою квартиру. Бо це серйозна справа, а не пусті обіцянки, не варто підставляти інших. Тож основне – це прописані відносини «від і до», форс-мажорні обставини, звісно, що спочатку це слід проговорити.

Що є головним у будь-якому бізнесі?

Я був успішним, коли працював валютником. У будь-якій справі слід бути чесним та боятися Бога. Мені траплялися фальшиві стодоларові купюри, і я їх палив, а не всовував далі. Це міг бути мій заробіток за тиждень, багато валютників так робили. До людей треба відноситися так, як хочеш щоб відносилися до тебе. І все одно, будеш ти успішним, чи ні.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.