logos

Знайомство з професійним власником: Костянтин Шевченко: «Керівник – це капітан, який дивиться в майбутнє»

Довідка: Костянтин Шевченко – власник інтернет-платформи для просування лазень і саун України –  LAZNYA.UA, яка успішно функціонує вже 11 років. Також паралельно Костянтин працює над іншим проєктом – «Інтеграція», який спеціалізується над інтеграцією різних систем між собою в єдину надсистему.

Як виникла ідея відкрити власну компанію? І чому обрали саме такий вид діяльності?

Підприємницькою діяльністю я почав займатися з 2004 року. Напрямок в IT-сфері мені дуже подобається, він дуже перспективний, це показує час. Ми можемо простежити його розвиток від калькуляторів до того, що маємо зараз. Пов’язані між собою комп’ютерні системи, великі бази даних. Зараз ми маємо дуже багато можливостей. Приміром, за декілька годин можемо зробити самостійно систему, яка буде обслуговувати клієнта. Розвиток ІТ-сфери відбувається досить швидко. І це дуже круто. Я мав певне зацікавлення у цій галузі, тож вирішив себе у ній  реалізовувати.

Які маєте захоплення? 

Мене цікавить психологія. Насамперед, займаюся цим для себе. Оскільки мої знання з часом все більше наповнюються в цьому напрямку, я почав проводити семінари та лекції, ділюся з людьми своїм досвідом. Роблю аналогії з ІТ-сферою. Я називаю це “ІТ-психологія”. На своїх виступах подаю це у дещо спрощеному вигляді. Простими словами пояснюю про те, як функціонує наш мозок.

До прикладу, коли в школі діти вчать інформатику, вони мають, так би мовити, персональні комп’ютери, проте персональний комп’ютер –  це не те, що стоїть на вашому столі, це, насамперед, те, що відбувається у нашій голові. І цей внутрішній комп’ютер має інші правила та алгоритми. Він має свої принципи, свої закони. Бо якщо ми не розуміємо те, як працює наш мозок, як реагує, які сигнали подає, то ми неправильно обробляємо інформацію. Це не дає людині переваг. Коли ж ми, навпаки, пізнаємо себе та роботу нашого мозку, то стаємо більш усвідомленими, розумними, правильно реагуємо. Це все побудовано на обробці інформації. І тому це дуже важливо розуміти. Бачити ті паралелі комп’ютера, який на столі та того, який у нашій голові. Коли людина розуміє цю різницю, то вона може пристосуватися до цього, змінити свою поведінку, покращити себе та поліпшити життя.

Що вас підштовхнуло до проходження навчання у Львівській школі керівників бізнесу?

По-перше, мені сподобалися люди. Прийшов на першу безкоштовну презентацію, подивився виступ Руслана Бельтюкова. Я зрозумів, що це професійна людина, яка багато знає і впевнено декларує деякі речі. Вчитися треба завжди. Тож, скориставшись можливістю, вирішив пройти навчання. Дуже задоволений, що зробив такий вибір, це було цікаво та корисно для мене. Зараз на столі у мене лежать всі матеріали, які отримав у Львівській школі керівників бізнесу. Досить часто використовую їх у своїй роботі.

У чому, на вашу думку, полягає цінність бізнес-освіти?

Тут немає значення, яка саме це освіта. Користь від навчання полягає у тому, що людина отримує нові знання про те, як побудовані закони Всесвіту у яких ми живемо. Якщо вона цього не знає, то відчуває певний біль, бо вона йде проти цих законів. Це як падати з великої висоти чи битися об стіну. А коли людина дізнається щось нове, черпає свіжу інформацію, то вона знає, як обійти різні життєві труднощі. Тому освіта є дуже важливою у нашому житті, вона вчить нас тому, як існувати в цьому світі, як досягати певних результатів. Ну і вузькоспеціалізовані знання дають можливість розвиватися у своєму напрямку. Те саме стосується і бізнес-освіти. Якщо ти знаєш всі ті закони, які існують у бізнесі, то впевнено йдеш цим шляхом, досягаєш тих цілей та результатів, які поставив перед собою.

Які висновки зробили для себе після проходження навчання у Львівській школі керівників бізнесу?

Я вже говорив, що застосовую здобуті знання на практиці. Навіть зараз користуюся тими порадами, які стосувалися підбору та управління персоналом. Система MBTI ділить людей на 16 особистостей, які описані по чотирьох параметрах. Кожна людина має свої ознаки, поведінку, різні рішення робить. Завдяки цій системі вдається вдало розподіляти роботу між колегами. Я продовжую й надалі її застосовувати, оскільки отримую хороші результати. 

Якими якостями, на вашу думку, має володіти керівник компанії?

Це такий тип особистості, який повинен бачити перспективи, майбутнє. Керівник повинен розуміти те, що він може змінити або поліпшити, аби допомогти людям у вирішенні їхніх проблем. Він має бачити ті завдання, яких вимагають від нього клієнти, має задовільнити їхні потреби. Керівник – це капітан, який дивиться в майбутнє. Насамперед, він повинен бути підприємцем. Крім того, вміти залучати людей в свої проекти. І організовувати їхню роботу, аби вони всі разом йшли до однієї мети.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.