logos

Знайомство з HR-лідерами ринку: «У наш непростий час HR-менеджери не можуть працювати, не застосовуючи новаторство», – Лідія Балюк

Особистість:

  • Чому серед інших компаній обрали саме Телеконтакт?

Будучи студенткою, вирішила не марнувати вільний час та почала шукати зручну за графіком роботу.

В “Телеконтакті” мене зацікавила можливість працювати неповний робочий день, це давало можливість поєднувати навчання і роботу. 

Не маючи досвіду, мене навчили з нуля. Я захопилась процесом і бачила себе в ролі тренера. Через рік успішно пройшла співбесіду та почала займатись навчанням нових співробітників. Далі продовжила свій кар’єрний шлях вже на посаді супервайзера, на якій пропрацювала 3 роки. Коли отримала достатньо досвіду роботи, виникло бажання застосувати його у сфері підбору персоналу.

  • Що дала вам робота в компанії?

Найвизначніше досягнення для мене – досвід. Кожна посада в компанії дала мені багато знань, виховала в мені багато коштовних особистісних якостей, таких як: стресостійкість, вміння оперативно приймати рішення та ефективно планувати свій робочий час.

  • Назвіть три основні якості успішного НR-спеціаліста, без яких в цій сфері роботи нічого.

 Організованість. Погодьтесь, важко організувати щось чи когось, не будучи організованим самому. Тому для HR важливо володіти навичками тайм-менеджменту та грамотно розподіляти свій час між обов’язками, які на нього покладають.

Відповідальність. HR є своєрідним посередником між командою співробітників та керівництвом компанії. Тому саме йому доводиться формулювати завдання та рішення так, щоб їх сприймали належним чином.

Багатозадачність.  Для забезпечення ефективної взаємодії між командою співробітників та керівництвом компанії, необхідно оперувати великими обсягами інформації, надавати своєчасну допомогу в разі потреби та управлінні процесами.

  • Чи вважаєте ви новаторство та своє бачення важливими у сфері HR і чому?

У наш непростий час HR-менеджеру неможливо працювати, не застосовуючи новаторство. Починаючи з варіантів пошуку та підбору персоналу, закінчуючи плануванням свого робочого часу. Для вирішення всіх нагальних питань, потрібно бути на “гребні” нових підходів і практично застосовувати їх в роботі. А ось конкретні “фішки” нехай залишаться нашою корпоративною таємницею. 

  • Коли ви зрозуміли, що сфера human resources – це ваше покликання?

Кажуть, що робота з людьми найскладніша. Я з цим не буду сперечатись, при цьому вона найцікавіша, допомагає розвивати свої особисті та професійні навички, приносить користь компанії, в якій працюю. Тому сумнівів при обранні сфери діяльності в мене не виникало.

  • Чи є у вас власний підхід у підборі персоналу? Наприклад, чи керуєтесь знаннями у галузі психології?

Звичайно, у підборі персоналу орієнтуюсь на профіль проєкту, щоб підібрати кандидата з потрібними навичками та вміннями. Також на методи оцінки кандидатів: метод трикутник, проективні запитання і т.п. Саме вони допомагають оцінити професійні та  особисті якості кандидата, виявити мотивацію до роботи. Із точки зору психології, звертаю увагу на поведінку кандидата, жести, міміку. Адже невербальна мова спілкування транслює великий об’єм інформації про людину.

  • Якими є ваші хобі? Як проводите вільний час?

Займаюсь спортом, він допомагає перезавантажитись, покращити самопочуття. Люблю подорожувати, для мене мандрівки –  це зміна середовища та бажання побачити щось нове. 

  • Що вас надихає у роботі, та де черпаєте натхнення й нові ідеї?

Нові знання та ідеї знаходжу в спілкуванні з колегами HR, в статтях, тренінгах та вебінарах.. Наприклад, нещодавно відвідала вебінар на тему: “Розумний HR, адаптація персоналу” та “Інструменти оцінки при підборі: переваги та обмеження різних методів”. Моя робота має бути корисною як для мене, так і для інших людей.

  • Які прочитані вами книги допомогли у професійному зростанні?

Книга «Чудовий ранок. Як не проспати життя» –  ця книга про мотивацію, психологію особистості, поведінку, людські звички та тайм-менеджмент. За допомогою методу “Чудовий ранок” можу прокинутись без надмірних зусиль і встигати значно більше, ніж раніше. 

“Принцип 80/20” – 80% результатів виникає з 20% причин. За 20% часу ми встигаємо зробити 80% справ. 20% співробітників, товарів та послуг компанії, 80% прибутку.

Розмовляла Вікторія Гогой

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.