logos

Знайомство з HR-лідерами ринку: «Важливо розуміти як працює бізнес, для того, аби будувати HR процеси», – HR-директорка Citrus UA Анна Кучма

HR-директорка Citrus UA Анна Кучма – випускниця Київського національного економічнного університету, кваліфікація фінансовий менеджмент, має ступінь магістра. Також здобула 3-ій рівень кваліфікаційної програми управління персоналом CIPD – Лондон, Великобританія, приватний навчальний заклад Chartered Institute of Personnel & Development (Чартерний інститут персоналу та розвитку) – це офіційна міжнародна кваліфікація з управління персоналом.

Анна починала з компанією телекомунікаційним оператором Utel. Потім перейшла у банківську сферу – була серед тих, хто створив банк Ренессанс-Кредит, який із команди в 10 чоловік і стадії з отримання банківської ліцензії доріс до фінансової компанії на дві тисяч працівників. Потім був Правекс Банку. А згодом консалтинг – в міжнародній компанії з Відня ISG International Service Group.

Вже понад 8 місяців Анна Кучма є директоркою з персоналу Citrus UA (Цитрус) – першої в Україні спеціалізованої мережі магазинів з продажу “розумних” гаджетів відомих світових брендів і аксесуарів до них. Цікаво, що цей бізнес родом з Одеси, де досі знаходиться головний офіс компанії. Сьогодні це 1900 співробітників та 63 магазини по всій країні, жоден з яких не закрився під час пандемії.

  • Я не кадровик і не психолог. Щодо кадрових питань, я не можу сказати, що тут я найкращий фахівець. Я дуже добре знаю трудове законодавство України: і як його застосовувати, і як в якій ситуації краще вчинити. Я саме Human resources manager, керівник HR, який дуже добре розуміє бізнес. Для мене дуже важливо розуміти як працює бізнес, для того, аби будувати HR процеси. Це одна сторона медалі. Інша – це робота з персоналом, не тільки у моєму департаменті, а також і з топ-менеджерами, для того аби вони у тому числі допомагали ефективно управляти персоналом у компанії. Ось це управління персоналом – на ринку слабка компетенція у багатьох менеджерів.
  • Найскладніше рішення у моєму житті – важко означити. Для мене важко зробити рішення, тому що я багато вагаюся. Але коли я вже щось вирішили, я вже не думаю над ним, не шкодую, не вважаю його складним.
  • Моє найбільше професійне досягнення у житті – це отримання кваліфікації CIPD у британському приватному інституті та багато консалтингових проектів, які я реалізовувала з міжнародними відомими компаніями, з колегами із Західної Європи.
  • Мої сильні сторони – моє гнучке мислення. Я завжди можу знайти рішення будь-якої проблеми, знайти вихід з будь-якої ситуації, навіть якщо здається, що його нема. Я дивлюся на будь-яку проблему зверху – тобто аналізую не тільки як її вирішити зараз, а й проектую ситуацію наперед. Це дуже допомагало впоратися у складних ситуаціях. А ще я дуже поважаю людей – незалежно від освіти, професії, статусу. Я гадаю, це теж моя сильна сторона.
  • Моє робоче місце не означає для мене абсолютно нічого. Коли працюєш у консалтингу, робоче місце не має значення. Інколи я писала презентації в аеропорту, рухаючись до клієнтів на зустріч. Мені важливо аби було хороше світло і нормальна комфортна температура.
  • Що почитати? Для HR спеціалістів пораджу читати все, що написав Дейв Ульріх – професор бізнес-школи Мічіганського університету, автор навчальних програм з управління людськими ресурсами, автор 15 тематичних книг. А також «Про вміння працювати з людьми» Мері Кей Еш – засновниці корпорації Mary Kay. Гадаю, ця книга – основа для будь-якого менеджера
  • Я цікавлюся активними видами спорту, але не люблю тренажерні зали, не ходжу туди. Найбільше захоплення – танці, зокрема класична хореографія. Ще до моїх хобі належить дизайн.
  • Колись я проходила опитувальники особистості і один показав, що мої найбільші мотиватори – це складні завдання. Тож мене надихають досягнення цілей, якщо вони складні. Ще сім`я – у мене є чоловік, донька і папуга. Також гарна природа, гарні краєвиди.
Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.