logos

Знайомство з сертифікованим спеціалістом: «Самоосвіта ніколи не буває зайвою», – Людмила Ємчук

Довідка: Людмила Ємчук – доцент кафедри обліку, аудиту та оподаткування Хмельницького національного університету. Також вона надає бухгалтерські послуги міжнародним компаніям. Нещодавно Людмила пройшла сертифікований курс в Українській школі бізнесу.

Свою викладацьку діяльність Людмила розпочала у 2013 році. Тоді ж почала працювати у бухгалтерській сфері, але з перервами. Останніх 5 років вона стабільно працює у цій галузі.

У вільний час займається спортом, – як стверджує Людмила, це підвищує продуктивність та дає їй можливість приймати обґрунтованіші рішення. Особливо надає перевагу бігові, плаванню та сноубордингу.

Коли Ви відчули потребу у проходженні сертифікації ISO?

Я працювала в одній європейській компанії, в якій бізнес-процеси були налагоджені на дуже низькому рівні, а тому багато робочих моментів потребувало доопрацювання. Директор розповідав мені про те, як важливо мати міжнародну сертифікацію з організації бізнес-процесів. З того часу я вирішила, що хочу пройти ці курси та дізнатися більше про такий напрям розвитку управлінської діяльності.

Можливо, проходження навчання надихнуло Вас на нові ідеї в роботі? Як використовували свої знання на практиці?

Оскільки я співпрацюю не лише з однією компанією (в мене їх декілька), до того ж викладаю в університеті, то проходження сертифікації допомогло мені структурувати свій час, налагодити робочий графік, аби все встигати. Також я планую у майбутньому надавати консультаційні послуги компаніям, які потребують налагодження автоматизації бізнес-процесів. Досить часто помічаю, що на більшості підприємств ці процеси не налагоджені. Для таких організацій характерні завищені витрати, і як результат, вони отримують значно нижчий прибуток, аніж могли б отримувати при налагоджених бізнес-процесах. Вирішення зазначених проблемних завдань є актуальним для дуже багатьох компаній, оскільки більшість працівників вищого рівня системи менеджменту не приділяє достатньої уваги цьому питанню.

У чому полягає цінність бізнес-освіти на Вашу думку?

Перш за все, це надає можливість приймати правильні рішення, уникати помилок та зайвих витрат. Це надзвичайно важливо, особливо для людей, які тільки розпочинають свою власну справу. Подібна освіта допоможе налагодити всі бізнес-процеси від самого початку, щоби потім не доводилось проводити реструктуризацію.

Чи виправдані інвестиції в бізнес-освіту? Наскільки важливо постійно вчитися та розвиватися?

На мою думку, будь-які інвестиції в освіту є виправданими, адже, перш за все, це саморозвиток. По-друге, це сприяє конкурентоспроможності підприємств, оскільки дає змогу знизити витрати. Такі інвестиції завжди виправдані також тому, що це дозволяє менеджерам дивитися на проблеми з різних точок зору і приймати структурованіші рішення. Як говорив Бенджамін Франклін: «Найкращі інвестиції – це інвестиції в знання». Самоосвіта ніколи не буває зайвою, особливо в контексті вимог сьогодення та необхідності безперервного навчання. 

Проходження сертифікації надає якісь переваги управлінцеві?

Звісно! До прикладу, тепер я можу дати обґрунтовані поради менеджерам, вказати на слабкі місця, як краще побудувати той чи інший бізнес-процес. Також це підвищує мою репутацію в компанії, мене цінують як працівника.

Чому обрали саме Українську школу бізнесу?

Я шукала таку сертифікацію. Сподобалося те, що видаються сертифікати, які мають міжнародне визнання. Я не знаходила подібних компаній, які  здійснювали б навчання українською мовою.

Особливості вашої роботи: що подобається найбільше?

Я працюю в двох сферах: в бізнесі та в науково-освітній. Мені подобається навчати нашу молодь, дивитися, як вона виростає, як змінюється світогляд дітей. А щодо іншої роботи, у бухгалтерській сфері – мені подобається саморозвиток.  Я працюю в компанії, де в мене є можливість не лише формувати звіти і здавати їх в податкову, але й розвиватися, брати завдання з інших сфер роботи, вивчати нові технології, методи. Я маю можливість впроваджувати свої знання на практиці. Зв’язок бізнесу, науки і навчання є необхідним для досягнення найважливіших наукових і професійних цілей.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.