logos

Знайомство з професійним власником: «Компанія повинна правильно розподіляти обов’язки між людьми, які там працюють», – Олександра Чухрай

Олександра Чухрай – співвласниця інтернет-магазину «Намистинка», де можна замовити намистинки та фурнітури для виготовлення прикрас. Також магазини цього бренду були в Івано-Франківську та Львові. Після останнього лакдауну вони припинили свою діяльність, оскільки продажі зменшилися в рази. Олександра пройшла навчання у Львівській школі керівників бізнесу з програми MBS.

Як виникла ідея вашого бізнесу?

Все почалося у 2009 році, з кави. Спілкуючись зі своєю подругою Олександрою за горнятком кави ми розглядали львівських панянок. Певно, що кожна жінка любить носити прикраси. Оскільки за допомогою аксесуарів можна удосконалити свій образ. Тож вирішили, що було дуже добре, якби жінки мали можливість під настрій робити собі прикраси. З цього все і почалося. Спершу ми співпрацювали з компанією “Монпасьє”, були їхніми дилерами. Це тривало десь 2-3 місяці, а потім вони прислали нам лист, у якому йшлося, що вони перестають бути нашими постачальниками, оскільки розцінюють нас вже як конкурентів. Тож за два тижні нам треба було знайти вихід з цієї ситуації, аби не втратити всі наші напрацювання, що, в принципі, ми успішно зробили.

Яку компанію можна назвати успішно, як гадаєте?

Успішна компанія та, яка пильнує свій розвиток, дбає про своїх працівників та їхній добробут. Керівництво фірми повинне усвідомлювати, що успіх на 90 відсотків залежить, які саме люди працюють на підприємстві. Треба правильно вміти підбирати персонал та формувати команду. У працівників мають бути поєднані всі якості: професійні та особисті. Компанія повинна правильно розподіляти обов’язки між людьми, які там працюють. У мене був такий досвід, коли не все розуміли стосовно цього, проте, ми виправили свої помилки та рухаємося далі.

А як мотивувати співробітників?

Як на мене, то варто шукати індивідуальний підхід до кожного працівника. Дуже важливо розуміти, що саме цікавить твоїх співробітників. До прикладу, якщо одній дівчинці подобається ходити на концерти, то її змотивує квиток на той таки концерт. Якщо друга полюбляє йогу, то місячний абонемент теж вплине на її роботу. Зі своїми колегами я завжди використовувала людяний підхід. Цікавилася як їхні справи, що в них сталося нового. Для них це теж була мотивація. Оскільки вони розуміють, що вони є частиною чогось великого. Своєму колективу треба говорити, що вони важливі, аби вони не думали, що є гвинтиками в якійсь машині.

У чому полягає цінність бізнес-освіти на вашу думку?

Бізнес-освіта допомагає зрозуміти, де ти робиш помилку та виправити її, аби рухатися далі. Це найбільша цінність. В процесі щоденної роботи не завжди можна побачити якісь свої хиби, які ти робиш щодня. Проте, коли вже пройшов навчання, то починає структурувати все те, що вже знав. Тоді можеш подивитися назад та зрозуміти, що варто робити. Для мене це так працює.

Коли відчули потребу у проходженні програми MBS?

Коли почали падати продажі. Мені важливо було зрозуміти чому відбувається саме так, а не інакше. Ніби було все добре, а коли почалися якісь проблеми, тоді усвідомила, що напевно не все так, як я вважала. Тоді і вирішила пройти програму MBS, щоб зрозуміти, чому так відбувається.

Які переваги надає програма MBS управлінцям?

Для себе я структурувала розуміння свого бізнесу. Деякі знання підтвердила, дещо, у чому помилялася, спростувала.

Чи виправдані інвестиції в бізнес-освіту?

Якщо це якісна бізнес-освіта, то, звичайно, що це виправдано. Оскільки в подальшому це тобі допомагає. Все залежить від того, де саме вчитися.

Які можете дати поради людям, які хочуть започаткувати власну справу?

Раджу більше відпочивати, а не працювати двадцять чотири години на добу. Під час перепочинку мозок розслабляється та розуміє, що робити далі. Бо якщо постійно бути в роботі, втягати в рутину, тоді просто не будеш бачити куди рухатися в майбутньому. Обов’язково треба відпочивати.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.