logos

Володимир Василенко – людина, яка відновлює свободу людей після інсульту

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Володимир Василенко –  ветеран, що родом з Соснівки та натепер проживає у місті Запоріжжя. Володимир є лікарем за фахом, який займається реабілітацією людей після інсульту. Він надає своїм клієнтам фахову допомогу та завдяки ефективним методикам сприяє відновленню фізичного та психологічного здоров`я постраждалих від інсульту.

Володимир був начмедом 55 артилерійської  бригади. Він ніс службу в період з 2014 по 2015 роки. За статистичними даними саме в цій бригаді були найменші втрати у порівнянні з іншими військовими підрозділами України. В чому, без сумніву, велика заслуга в тому числі й Володимира.

Звідки дізналися про проєкт? Як проходило Ваше навчання?

Якщо мені не зраджує пам`ять, я натрапив на оголошення через розсилку. Тоді вирішив спробувати подати заявку на участь.

В навчанні мені дуже сподобався формат подачі матеріалу. У курсі була присутня не тільки теорія, але й практична складова – що дуже важливо. Викладалося за принципом «знаю, вмію, застосовую». Кінцевою метою курсу був захист бізнес-плану. Хочу сказати, що фактично на навчанні мене провели за руку крізь усі етапи бізнесу. Я так розумію, що більшість побратимів, які брали участь у проєкті, також отримали позитивний результат. Мені дуже приємно, що нами опікувались протягом всього навчання. І це було не суто теоретичні, але й практичні поради. Сам матеріал містив усю базову, основоположну інформацію для ведення бізнесу, як-от як відкрити та зареєструвати ФОП, стратегії бізнесу, як правильно рахувати фінанси. До речі, завдяки лекціям я зрозумів два важливих правила – «рахуй спершу, що віддаєш» та «йди від зворотнього». Сьогодні я їх активно застосовую у своїй діяльності. Хочу окремо виділити, що проходячи навчальний матеріал, у мене виникало чимало питань, над якими вартувало задуматися після проведення паралелі з власним бізнесом.

Що можете виділити найбільш корисним? Проєкт став Вам у пригоді?

Дуже багато всього, мені дійсно важко виділити щось одне – це загальне збагачення знаннями у сфері бізнесу. Можу лиш зазначити, що багато чого я знав й до курсу, але завдяки проєкту я структурував свої знання. Насправді, я б порекомендував людям, які хочуть спробувати вести бізнес, спочатку самостійно зробити перші кроки, а вже після цього брати участь у схожих проєктах. Вважаю, що так доцільніше, оскільки після першого досвіду ти краще знаєш чого і чому ти хочеш досягнути у своїй справі. Твердо переконаний, такі цілі мають бути не загальними, а конкретними, предметними. 

Безперечно, проєкт мені дуже допоміг. Він дав мені можливість в перспективі перейти з підприємництва у бізнес, оскільки я планую залучити працівників. За підтримки проєкту я отримав інверсійний та масажний столи, шведську стінку та тренажер для механотерапії. Це обладнання, по-перше, посприяє збільшенню ефективності моїх послуг. По-друге, надасть мені можливість найняти працівників для розширення сфери послуг з реабілітації.

Розкажіть детальніше про вВаш бізнес.

Я працюю реабілітологом. Моїм головним завданням є повернути постраждалим після інсульту свободу руху і незалежність життя. Навчити таких людей обслуговувати себе, щоб вони могли бути вільними від сторонньої допомоги та бути соціально активними. Загалом, у кожної людини є фізичні та соціальні потреби. По-перше, ми допомагаємо відновитися та забезпечити реалізацію фізичних потреб. По-друге, задовольнити свої соціальні потреби, тобто можливість людини комунікувати з іншими людьми, відчувати власну необхідність і місце у суспільстві. Доведено, що людина краще себе психологічно почуває, коли спілкується та ділиться враженнями, переживаннями з кимось. Недарма жорстким покаранням вважається ізоляція порушника від суспільства у карцері. На жаль, якраз наші пацієнти фактично потрапляють у ситуацію, коли вони обмежені в просторі, русі та часі. Ми, в свою чергу, робимо все можливе, щоб вони знову отримали свободу руху і вибору. Окрім цього, ми також допомагаємо родичам, які їх обслуговують – навчаємо їх належного догляду та комунікації з постраждалими.

Чому обрали саме такий вид бізнесу? Що мотивує Вас ним займатися?

Працюючи в медицині, я бачив як вона руйнується. Питання чому це відбувається, напевно, більш політичне і полягає в неспроможності керівників організовувати роботу на своїх підприємствах в ногу з сучасними вимогами ринку. Втім людям однаково потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста, яких на ринку не так багато. Я ознайомився з статистичними даними і виявив, що фактично кожна третя людина потребує реабілітаційної допомоги. Якщо говорити про статистику у Запоріжжі, то близько півтори тисячі нових інсультів стається щороку; якщо загалом про нашу державу – близько 200 тисяч щороку.

Тож я добре усвідомив, що ринок є дуже великим і, на жаль, існує брак справжніх спеціалістів в даній сфері. Саме тому я вирішив відкрити власний реабілітаційний центр і розпочав з кабінету. У мене в планах на наступні роки збільшити число успішно реабілітованих пацієнтів в 4 рази, а також за найближчі 5 років зайняти 30% ринку Запоріжжя.

Мотивацію займатися бізнесом я черпаю від своїх дітей, яких у мене троє. Я хочу бути прикладом для них. Я певен, що знання та вміння – саме те, що потрібно, разом з любов’ю, передати власним дітям, бо все інше – мало суттєве.

Як вважаєте, Ваш бізнес вносить вклад в зміни в суспільстві? Думка, з якою Ви хотіли б поділитися?

Гадаю, мій бізнес вносить вклад в зміни в суспільстві, оскільки він є соціально-орієнтованим. Свобода – це, мабуть, найцінніше, що є у людини.

За статистикою тільки 5% людей, що перенесли інсульт, повертаються до нормального життя. Тому за наступні 5 років ми хочемо,  щоб кількість повноцінно реабілітованих людей  збільшилась вдвічі, принаймні у Запоріжжі.

Що стосується думок про майбутнє, то я хотів би порадити усім робити тут і зараз! Почніть зміни з маленьких кроків, і тоді незабаром прийде великий захопливий результат. Це, до речі, стосується не тільки реабілітації, а й взагалі будь-чого – навіть того ж самого бізнесу. Вкотре переконуюсь, що нові можливості з`являються, коли спершу починаєш щось робити сам. Тому завжди рухайтеся за своєю ціллю!

І ще одна дуже важлива, як на мене, порада: на початку краще починати з наставником, тренером чи ментором – з людиною, яка вже багато разів проходила цей шлях. Запевняю Вас, з нею Ви здобудете необхідні знання і навички в десятки разів швидше, а також неодмінно досягнете надихаючого результату. Повірте, це вартує тих ресурсів, які Ви за ці знання та досвід заплатите!

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.