Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.
Володимир Шевченко – ветеран, що народився у місті Києві. У 2001 році зареєстрував свій перший бізнес. У той час Володимир займався продажем будівельних інструментів та обладнання. У 2011 році він закрив цей бізнес та почав розвивати нову справу. Тоді Володимир відкрив низку невеликих закладів у стилі київської перепічки, однак через деякий час переформатував свій бізнес у продуктові магазини. У 2014 році Володимир отримав перший виклик до військкомату. У цю мить він вже точно розумів, що найближчим часом буде мобілізований на службу, тож разом зі своїми партнерами прийняв рішення продати власний бізнес. Вже у березні 2015 року Володимир почав нести військову службу у Збройних Силах України.
Зважаючи на свій великий досвід у бізнесі, після демобілізації у квітні 2016 року вирішив відкрити черговий новий бізнес. На цей раз Володимир відкрив кав`ярню «Veterano coffee». Сьогодні функціонує 6 закладів формату на виніс, а також одне повноцінне кафе з власною кухнею та коктейльним баром. Незабаром буде відкриття ще одного закладу у такому форматі.
Звідки дізналися про проєкт? Як проходило Ваше навчання?
У 2018 році я закінчив програму для ветеранів у Київській школі економіки. Хтось з тодішніх викладачів поширив інформацію про даний проєкт. У такий спосіб я дізнався про нього і вирішив подати власну кандидатуру.
Саме навчання не відігравало для мене значної ролі. По суті наповнення цього курсу є аналогічним до курсу від Київської школи економіки.. Ба більше, я вже другий рік навчаюсь у Міжнародному інституті менеджменту, здобуваючи свою другу вищу освіту. Однак варто зауважити, що я радше виняток, ніж правило. З курсу я зрозумів, що він дійсно корисний та пізнавальний. Зокрема для тих, хто вперше бере участь у схожому бізнес-навчанні.
Розкажіть детальніше про ваш бізнес. Чи відіграв свою роль проєкт у розширенні Вашого бізнесу?
Я володію кав`ярнями «Veterano coffee» у місті Києві. Загалом наша мережа складається з 7 закладів, 6 з яких працюють у форматі на виніс. Один заклад є повноцінними кафе з коктейльним баром та власною кухнею. Також незабаром буде відкритий другий заклад такого формату. Хоч ми й не готуємо піцу, втім у нас є не менш смачні салати, сніданки та обіди. До того ж незабаром плануємо збільшити асортимент пастою. Одним словом, меню складається з європейської кухні.
Безперечно, проєкт мені допоміг у розширенні, оскільки завдяки йому я отримав нове обладнання. За підтримки проєкту я придбав два професійні касетні кондиціонери, які передбачені для інтенсивного використання. Де-факто дане обладнання було нагальною необхідністю для функціонування одного з закладів моєї мережі.
Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу? Як плануєте розвивати власний бізнес?
Ресторанний бізнес зацікавив мене своєю складність ще у далекому 2010 році. Мабуть, певною мірою до цієї сфери мене надихнули українські ресторатори Олександр Мусатов та його дружина Анна Квіткова, з якими я у той час особисто познайомився.
Планую щосили та невпинно розвивати свій бізнес. Буду працювати над збільшення кількості закладів у мережі, а також удосконалювати якість надання послуг. Не виключаю заснування виробництва з власного обсмажування кавових зерен. Це окремий проєкт, який потребує немалих інвестицій. В ідеалі хотілося б поєднати таке виробництво разом з невеличкою кав`ярнею.
Що мотивує Вас займатися бізнесом? Ваш бізнес робить внесок у зміни в суспільстві?
Мені справді цікаво реалізовувати власні задуми. Саме це мене найбільше й мотивує у веденні бізнесу.
Правду кажучи, складно сказати, що мій бізнес робить якийсь внесок у зміни в суспільстві. Особливо з огляду на те, що на цю мить в загальних масштабах ринку він є практично мікробізнесом. Мені не імпонують тривіальні фрази, що бізнес робить внесок у суспільство шляхом надання якісних послуг або ж сплачування податків. Вважаю, що це прямий обов`язок кожного бізнесмена, інакше у його діяльності немає сенсу. Тому закликаю усіх підтримувати бізнеси зі справді якісним продуктом.
Розмовляв Данило Оріховський