logos

Знайомство з сертифікованим експертом: Віталій Галушка: «Спершу ми працюємо на свій авторитет, а потім – він працює на нас»

Довідка: Віталій Галушка директор однієї з компаній, яка входить в MagneticOne Group. Наприкінці 2019 року закінчив курс Executive MBA у Львівській школі керівників бізнесу. Віталій працює в IT-сфері вже понад 17 років, 12 з яких у групі компаній MagneticOne, де спершу він працював менеджером продукту.

 Свій вільний час Віталій приділяє спорту, переважно футболу. А також любить читати професійну літературу. Декілька книг порадив і для наших читачів. Ми поспілкувалися з Віталієм про використання знань, які він здобув після проходження курсу Executive MBA на практиці, а також про важливість інвестування в себе.

Що підштовхнуло пройти курс Executive MBA у Львівській школі керівників бізнесу?

Мені запропонували пройти курс Executive MBA власники нашої компанії. Вже тоді я планував більше сконцентруватися на менеджменті, оскільки був менеджером  продукту. Мене зацікавила така пропозиція, тож відразу погодився. З того часу я почав приділяти 100 % менеджменту. Курс дав мені конкретне бачення управління компанії, а також бачення певних речей, аби в подальшому реалізувати себе.

Чи погоджуєтеся ви з тим, що інвестиції в себе найвигідніші вкладення?

Так, однозначно. Спершу інвестуєш в себе, а вже потім віддача не змусить тебе чекати. Навіть вислів такий є, що спершу ми працюємо на свій авторитет, а потім він працює на нас. Для мене слово «авторитет» – це знання, дії та результати. Безпосередньо люди звертають увагу на всі ці якості та вчинки. Це дає плоди – нові знайомства, партнерства. А також розширює власний світогляд.

Які знання отримали на курсі?

Перш за все, курс дав мені бачення того, як має працювати компанія. Як слід формувати команду та налагоджувати всередині неї комунікацію. Сформулював чітке уявлення стратегії та роботи над нею, адже її розуміння допомагає скласти план розвитку компанії. Також я зрозумів важливість цінностей фірми, бо ж вони є вагомими чинниками, які допомагають досягнути поставлених цілей. Навчання дало мені структурне бачення та розуміння того, що слід робити, аби компанія розвивалася та процвітала.

Як ви використали знання з курсу Executive MBA на практиці?

Коли прийшов на навчання у Львівську школу керівників бізнесу, я був на посаді менеджера з продукту у групі компаній MagneticOne. І вже згодом я став виконавчим директором. Тож здобуті знання відразу використовував на практиці. Застосовував ті рекомендації, прийоми, яких нас вчили. Як то кажуть, в бойових умовах(сміється). Я постійно аналізував отриманий результат і намагався покращити його.

Як відбувалася робота вашої компанії в умовах карантину?

На IT-сферу карантин не дуже вплинув. Ми всі перейшли в онлайн режим. Трохи довелося змінити формат комунікації компанії. Спершу було незвично, але потім всі пристосувалися до нових процесів та нових способів комунікації. Нам знадобився приблизно тиждень-два для адаптації. Ми навіть виросли за 2020 рік порівняно з 2019 роком.

Якими якостями повинен володіти керівник?

На мою думку, перш за все, керівник повинен вміти слухати, аналізувати отриману інформацію та фільтрувати її. Критичне мислення дуже важливе, адже не всьому слід вірити, не вся інформація є достовірною. Рівень планування має мати вищий горизонт ніж на місяць чи навіть рік. Керівник повинен чітко розуміти місію, бачення компанії та транслювати це команді. Відповідно, мотивувати колектив до досягнення поставлених цілей.

Наскільки завантажений ваш день?

Скажемо так, він не є нормований, це не робочий день з 09:00 до 18:00. Інколи потрібно включитися й о 22:00 або навіть пізніше, чи то 7 ранку. День само особою розпланований погодинно. Зустрічі, наради, переговори…

В досить насиченому темпі в нас все відбувається. Оскільки є комунікації всередині компанії та зовні, тобто з партнерами.

Ви говорили, що любите читати професійну літературу. Що порадите для наших читачів? 

Одна з перших книг, яку хочу порадити – це «Багатий тато, бідний тато» Роберта Кійосакі. Вона мотивує до створення свого продукту, дає уявлення про те навіщо потрібно відкривати бізнес, та яка користь від цього у  майбутньому. З неї можна почерпнути вирішення багатьох питань, які стосуються фінансової грамотності.

Наступна книга – «Чорний лебідь» Насіма Ніколаса Талеба. Вона допомагає зрозуміти деякі ситуації, які відбуваються у бізнесі, на ринку чи в команді. «Чорні лебеді» – це випадкові події, які можуть статися в житті. Книжка дає уявлення в яку сторону слід рухатися, коли якась з цих обставин настає.

І наступна – «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті» Насіма Ніколаса Талеба. Вона дещо переплетена з попередньою. Тут більше розкрите питання про те, як компанія має протидіяти цим «чорним лебедям», які можуть виникнути у процесі роботи. Також у ній йдеться про те, як бути антикрихким та для чого це потрібно.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.