logos

Ігри нескорених: Іван Казаєв про ветеранський бізнес та спорт як інструменти реабілітації

Для Івана Казаєва,  ветерана та учасника проекту “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей” з м. Дніпра власний бізнес та стрільба з лука – це спосіб як фізичного, так і психологічного відновлення.

Як проходять реабілітацію українські ветерани, як мотивувати інших відкрити власний бізнес та чому саме спорт – найкраща реабілітація читайте у нашому інтерв’ю.

Розкажіть, будь ласка, про себе: чим займаєтесь та чому вирішили відкрити власну справу?

За фахом я лікар-хірург. Під час служби у зоні бойових дій переніс кардіохірургічну операцію, і більше не можу працювати в операційній. Зараз займаюсь фізичною реабілітацією. Відкрив власний кабінет методів фізичного оздоровлення, адже мати власний бізнес значно цікавіше, ніж працювати найманим робітником.

Останнім часом фокусуюсь на окремому напрямку – адаптивний фітнес, використовую фізичні вправи різного ступеню важкості для покращення самопочуття та здоровʼя клієнтів. Часто до мене потрапляють люди, що проводять робочий час сидячи або за кермом, і мають, відповідно, проблеми зі здоров’ям: болі в спині, суглобах кінцівок, мʼязах.

Розкажіть, будь ласка, більше, що ви отримали (закупили) в результаті участі в проекті?

Завдяки участі у проекті я придбав веслувальний тренажер Concept 2. Мої клієнти (більше половини) вже користуюся ним, і дуже задоволені. Навчати техніці веслування я починаю покроково, з коротких сесії. Потрібен час, щоб опанувати правильну техніку, навантаження достатньо незвичне, але при цьому працює майже все тіло: ноги, спина, руки. На відміну від звичних тренажерів, на кшталт велосипедного, веслувальний тренажер вимагає більшої координації рухів та концентрації під час заняття.

В моєму кабінеті ветерани АТО/ООС отримують допомогу безкоштовно, внутрішньо переміщені особи та близькі родичі ветеранів, члени їх сімей користуються 50% знижки. На сьогоднішній день це 10-20% моїх клієнтів.

Знаю, що у вас є хобі – стрільба з лука, чому вирішили зайнятись цим видом спорту?

Через кілька місяців  після операції в 2016 році під час відпустки потрапив на перші в житті змагання зі стрільби з лука, на острів Хортиця. Дозволили зробити декілька пострілів, це дуже сподобалось й захопило. Після звільнення з лав ЗСУ придбав перший лук, почав стріляти самостійно. В лютому 2017 придбав спортивного лука та прийняв участь в перших обласних змаганнях і з тих пір займаюсь регулярно.

Тричі приймав участь у “Іграх нескорених” і займав призові місця в стрільбі з лука, минулоріч здобув срібло. Нещодавно приймав участь у  Кубку України з стрільби з лука в складі обласної команди.

Довідка: “Ігри нескорених”

Програма розвитку спортивної реабілітації в Україні передбачає участь ветеранів у міжнародних змаганнях, що їх проводять країни-члени НАТО. Серед таких – «Ігри нескорених» (Invictus Games), засновані британським принцем Гаррі у 2014 році.

Цей проект поєднує в собі спорт, соціальні питання і психологію, дозволяє адаптуватися і розкрити свій потенціал бійцям, які отримали поранення і пошкодження на полі бою.

Разом зі подругою у м. Дніпрі ми заснували проект “Асоціація адаптивної стрільби з луку”. Намагаємось створити середовище, де кожен може займатися стрільбою з луку: і ветерани, і люди з інвалідністю, й здорові люди також.

В цьому проекті в нас теж є соціальна складова: тренування для людей з інвалідністю та ветеранів АТО безоплатне.

Вже функціонує повноцінна секція. Завдяки підтримці голови Обласної Ради змогли отримати в оренду приміщення в якому проводимо тренування. Єдине, чого бажаємо – щоб  більше ветеранів долучалося до регулярних тренувань.

Для мене власна справа та спорт – найкраща реабілітація, як психологічна, так і соціальна. Займатись тим, що подобається, та в чому вбачаєш сенс – це ціль життя.

Якщо ви:

– ветеран

– проживаєте у Львівській, Київській або Дніпропетровській областях

– хочете почати власну справу або розширити існуючий бізнес

Тоді у вас є можливість отримати грант у розмірі до 1 тис. євро на розвиток власної справи.

Заповнюйте заявку за посиланням https://ee.humanitarianresponse.info/x/#h1iirjp9 або телефонуйте за номером 068 19 11 084

Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Виконавчий партнер проекту – ГО Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу – UABL

Розмовляла Ольга Гординська

Фото з вільних джерел та особистого архіву Івана Казаєва

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.

СТАТИ УЧАСНИКОМ АСОЦІАЦІЇ