logos

Ветеран Олександр Редька про повернення до цивільного життя та філософію улюбленої справи

Повертаючись з військової служби, ветерани часто змінюють свій напрям діяльності, а є такі що і далі продовжують свою справу, але вже з новими силами. Історія Олександра Редьки є знайомою багатьом дніпровчанам, адже він не лише учасник бойових дій, волонтер та громадський активіст, але і успішний бізнесмен.

Олександр розповідає, як десять років тому починав як ресторатор з невеликого кафе, згодом почав працювати з барами, ресторанами, нічними клубами та  туристичними базами.

У 2014 році в Олександра був власний бізнес, але з початком війни його працівники, друзі, пішли добровольцями і він сам почав допомагати як волонтер:

“Це все дуже змінило моє життя: оскільки я був активним волонтером, то в мене забрали бізнес, друзі зрадили. Тоді я пішов добровольцем на Схід України, коли повернувся, то відновив частину бізнесу”.

Минулого року Олександр вирішив змінити сферу зайнятості і почав працювати з дизайном інтер’єрів та проектуванням будинків:

“Все почалось з ремонтів. Мені подобалося робити щось нестандартне, ексклюзивне. Після десятків проведених ремонтів я почав будувати. Хочу створювати зручні функціональні будинки в стилі модерн.

В мене є команда будівельників, мені ж подобається сам процес створення візуалізації. Знайомі підказали податися на проект “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей” від Міжнародної організації з міграції і я пішов заради цікавості. Пройшов дводенне навчання, успішно захистив бізнес-план та отримав потужний ноутбук, що дозволяє працювати з програмами для дизайнерів та архітекторів, створювати 3D-моделі, розробляти планування і дизайн кімнат. Вже маю безліч напрацьованих ідей”.

Зараз Олександру складно говорити про плани на майбутнє, хоча і має їх багато: на війні він фактично втратив ногу, довелося вставляти штучну кістку, пережив сімнадцять операцій.

“В мене коли стан покращується можу вільно працювати, коли ж погіршується, то складно. Планувати щось важко. Зараз ми працюємо над таунхаусом. За спиною в мене 19 відкритих закладів та декілька капітальних ремонтів, тепер придумаємо щось нове”.

У 2016 році Олексанадр разом Станіславом Агеевим видав автобіографічний роман “Волонтер. Философия пожирания”. Наступного року вийде друга частина роману. Олександр каже, що ця книга – це історія з болем: про бізнес, про підйоми і падіння, шлях боротьби: поранення, відчай та перезавантаження в житті. Про те, як ніколи не здаватися і повертатися до життя.

Нагадуємо, що реєстрація на проект «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» триває.

Заповнюйте заявку за посиланням: https://ee.humanitarianresponse.info/x/#h1iirjp9 або телефонуйте за номером 068 19 11 084

Проект «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Виконавчий партнер проекту – громадська організація Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL.

Підготувала Ольга Гординська

Фото з вільних джерел та особистого архіву Олександра Редька

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.

СТАТИ УЧАСНИКОМ АСОЦІАЦІЇ