logos

Василина Плебанович – творімо історію разом з любов‘ю до України

Василина Плебанович родом з Львівської області. Вона відслужила 3 роки в 66 військовому мобільному госпіталі, що знаходиться в місті Покровськ, Донецька область. Звільнилась зі Збройних Сил України у зв`язку з виходом у декрет.

Переживаючи достатньо нелегкий емоційний період у своє житті після повернення, вирішила займатися новою діяльністю. Зважаючи на безмежну любов до історії України, обрала вибійку тканин. Сьогодні Василина як ніхто інша активно популяризує історію нашої нації, вкладаючи її звичаї та традиції у кожну із своїх сорочок, які виготовляє власноруч. Її життєво кредо – «творімо історію разом з любов`ю до України!»

Звідки дізналися про грант? 

Мені підказала посестра, яка є учасницею громадської організації «Жіночий ветеранський рух». Вона мені розказала, що існує такий грант, який допомагає ветеранам у започаткуванні власної справи. Прислухавшись до неї, я вирішила подати власну кандидатуру на участь. Відверто кажучи, я чула чимало негативних відгуків про грантові програми, проте цей проєкт змінив мою думку.

Як проходить Ваше навчання? 

Наразі я ще продовжую проходити курс. Вже сьогодні з впевненістю можу сказати, що матеріал є дуже цікавим та містить багато корисної інформації, яку просто так не знайти в вільному доступі. На лекціях ми ставимо різноманітні запитання лекторам та обговорюємо чимало практичних ситуацій  – до прикладу, як правильно оцінити свій товар, як правильно подати товар на продаж, як зареєструвати власну марку та чому це дуже важливо. Важливо, що ми розробляємо стратегію бізнесу, яка допоможе  функціонувати та постійно розвиватися, оскільки потрібно розуміти, що бізнес може перевестися в фазу стагнації. Окремо хотілося б виділити скрупульозне опрацювання на лекціях проблем, які можуть виникнути в бізнесі – як от, чому зупинилися продажі та як їх відновити.

Що саме Вам найбільше сподобалось у навчанні, що можете виділити найбільш корисним?

Відверто кажучи, кожен тренер викладається на повну, тому мені б не хотілося когось образити. Викладений матеріал є дуже доступним та зрозумілим. Особисто для мене дуже повчальними є кейси, що розглядаються на лекціях, бо таким чином я засвоюю матеріал не тільки з власного досвіду, але й з досвіду своїх побратимів і посестер. Загалом, думаю, що все сказане на лекціях є неймовірно корисним, бо фактично викладаються усі етапи ведення бізнесу. Мені важко виділити щось одне.

Як вважаєте, чи проєктвідіграв свою роль у відкритті Вашого бізнесу, чи став Вам у нагоді?

Звичайно. По-перше, завдяки проєктуя економлю власний час на пошуки інформації. По-друге, я маю можливість більше часу приділяти власному бізнесу. По-третє, я з кожним днем працюю все ефективніше та ефективніше, а отже збільшується й прибуток. По-четверте, звісно ж, фінансова підтримка. Я отримала станок для різьби по дереву, а також багатофункціональний пристрій, який містить в собі принтер та сканер. Ці інструменти допомагають мені швидше опрацьовувати замовлення.

Розкажіть детальніше про ваш бізнес.

Перш за все, мій бізнес має велику історію. Вибійкою тканини займалися ще за часів  трипільської культури. Сьогодні я просто хочу відновити в точності історичне ремесло, яке використовували наші предки. Тому я не змінюю технологію виробництва, а, навпаки, виготовляю свою продукцію, керуючись нею.

Першим етапом вироблення є пошиття самої сорочки. Для цього я звертаюсь до кравчинь, які мені в цьому питанні допомагають. Надалі я займаюсь вибійкою, але виключно у слушний для цього час. Потрібно розуміти, що вибійка сорочки залежить від багатьох факторів, які є дуже важливими. По-перше, відповідно до якої епохи виготовляється сорочка – чи то часи Візантії, чи то Козацької доби. По-друге, значну роль грає місячний цикл, який допомагає визначити конкретний день для вибійки. По-третє, сам візерунок вибійки також різниться в залежності від того, хто її буде носити. До прикладу, існує спеціальна синьо-жовта сорочка, яка допомагає одружитися незаміжнім жінкам та неодруженим чоловікам. Синій колір транслює жіночу енергію, а жовтий – чоловічу.

Дотримання наведених факторів допомагає мені зробити кожну сорочку «справжньою», яка виготовлена відповідно до стародавніх звичаїв та традицій. Кожну сорочку я виготовляю з новим візерунком. Оскільки, як відомо, за звичаями не варто повторювати інші сорочки, бо чужа сорочка має чужу долю, а чужа доля може принести нещастя в життя того, хто її носитиме.

Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу? Чому обрали саме такий варіант бізнесу?

Коли я повернулась після служби, в мене виникла депресія. Через деякий час я все ж таки змогла взяти себе в руки та вирішила щось робити, бо, вважаю, що найгірше – це просто проживати своє життя. Я поставила собі за мету віднайти та відновити будь-якою ціною ремесло, яке колись фігурувало в історії нашої держави. Я знайшла в літературних джерелах згадки про вибійку, після чого почала активно вивчати про неї. Відверто кажучи, це зайняло у мене дуже багато часу. Пам`ятаю, що довго вичитувала рецепт фарби, який застосовувався нашими предками у вибійці. З рештою, за різними згадками мені вдалося його віднайти. Сьогодні я працюю за точно такою ж технологією вибійки, яку використовували наші предки ще в стародавні часи.

Як плануєте розвивати власний бізнес?

Насправді, в мене зараз є два плани щодо розвитку – один з них основний, а другий, так би мовити, запасний. Насамперед, я активно шукаю для участі культурний грант, аби висунути там власну кандидатуру та розказати на ньому більш детально про свій бізнес. Мені потрібне фінансування для реклами, щоб збільшити число покупців. По-перше, це достатньо нестандартний товар, тому найти покупця на нього часом буває непросто. По-друге, собівартість товарів висока, оскільки я працюю тільки з натуральними матеріалами.

Якщо ж мені не вдасться, тоді шукатиму інвестора, який зміг мені б допомогти з фінансуванням.

Що мотивує Вас займатися бізнесом?

Мета мого бізнесу – це не тільки продати сорочку, але й розказати покупцю про неї крізь призму історії України. Я хочу, щоб українці знали, що українською сорочкою є не тільки вишита сорочка. Я хочу, щоб українці розуміли, що ми багата історією нація. Саме це мене й мотивує.

Чи вважаєте Ви, що Ваш бізнес вносить вклад в зміни в суспільстві?

Однозначно так. Я розказую українцям про їхня походження. Думаю, я стану першою майстринею, яка не просто продає сорочку, а ще й розказує історію її створення та пояснює кожну деталь візерунка, що зображений на ній.

Якою думкою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Не забувайте про історію свого народу, цікавтеся нею. Знайте, хто ви є, бо без минулого немає майбутнього. Творімо історію разом з любов`ю до України!

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.