logos

Василь Миколенко – власник мережі центрів фізичної терапії та масажу «Амбулаторія спини»

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Василь Миколенко – ветеран, що родом з міста Києва. У 2011 році заснував перший центр майбутньої мережі, що методами фізичної терапії надає послуги з відновлення здоров’я спини та суглобів для дітей та дорослих. У серпні 2014 року був призваний до військової служби у Збройних Силах України. Проходив свою військову службу у 25 окремій повітрянодесантній бригаді. У вересні 2015 року був демобілізований. 

Після повернення додому продовжив розвивати власну справу. З 2018 року створив бізнес-модель франшизи, внаслідок чого у мережу закладів додалося декілька нових центрів. Станом на сьогодні діють чотири центри у Києві, а також центр у Львові та Краматорську. Усі ці заклади надають послуги з відновлення функцій опорно-рухового апарату. Пацієнти під наглядом фізичних терапевтів виконують різноманітні вправи на спеціальних реабілітаційних тренажерах. Сумарна кількість клієнтів за 10 років функціонування такої бізнес-моделі сягає близько 10 тисяч.

Звідки дізнались про проєкт? Як проходило Ваше навчання? 

У соціальній мережі я натрапив на оголошення про те, що існує проєкт, який допомагає ветеранському бізнесу. Відповідно, ознайомився з умовами та вирішив заповнити заявку для участі.

Для навчання був виділений один день, тож сам виклад матеріалу був достатньо інтенсивний. Лекції відбувались в форматі онлайн. Передусім хочу відзначити роботу лекторів, які лаконічно та професійно викладали навчальний матеріал. Відчувалось, що вони насправді розуміються у бізнесі. В основному теми стосувались розробки бізнес-плану, фінансів та маркетингової стратегії. Наразі це дуже релевантні знання саме для розвитку власної справи. Тому, вважаю, що цей проєкт є дуже корисним для планування наступних кроків у бізнесі. Крім того, на курсі висвітлювалось чимало практичних формул, як-от формула керування фінансами та інвестиціями. 

Що Вам найбільше сподобалось у навчальному матеріалі? Проєкт став допоміг Вам у розширенні бізнесу?

Річ у тім, що бізнес потребує комплексного підходу. Через те, вважаю, що кожна тема з курсу є неймовірно корисною для розвитку власної справи. Після тренінгу я виділив для себе кілька вагомих аспектів, на які згодом звернув увагу у своїй роботі. До прикладу, я вніс певні зміни у наявний бізнес-план. Вони здебільшого стосувались фінансової складової.

Звичайно, цей проєкт мені знадобився. За його підтримки ми мали нагоду отримати як грантову допомогу додатковий тренажер, завдяки чому збільшили кількість клієнтів, яким ми можемо одночасно надавати наші послуги. Однак, гадаю, у цьому випадку доречніше говорити радше про збільшення прибутку, ніж про суттєве розширення бізнесу.

Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу? Розкажіть детальніше про ваш бізнес.

Ідея виникла після того, як я довідався про медичний тренажер «Кипарис» – славнозвісний винахід академіка Володимира Петровича Пекура. До речі, цей тренажер запатентований, як і сама методика занять. Щонайголовніше, я на власному досвіді переконався, наскільки ефективним для відновлення функцій опорно-рухового апарату є даний тренажер. Відтоді я вирішив якомога більше популяризувати цей винахід, і саме з цим наміром я відкрив власний центр фізичної терапії. 

Метою діяльності мого центру є допомогти нашим клієнтам, що мають захворювання хребта, повернути можливість вільного руху та здорової динаміки у житті. А також надати дітям шанс на життя без сколіозу, маючи гарну поставу з самого дитинства. Для цього усі наші клієнти проходять спеціальні курси, які залежно від оцінки стану здоров`я можуть тривати від 3 тижнів до декількох місяців. На цих курсах з ними працюють фізичні терапевти. Основним інструментом такого оздоровлення є виконання різноманітних вправ на спеціальному тренажері. Варто зазначити, що даний тренажер дозволяє займатися навіть при гострих станах та обмеженій мобільності суглобів. Тому нашими клієнтами є не тільки дорослі та діти віком від 5 років, але й літні люди без обмежень у віці.

Як плануєте розвивати власний бізнес?

Відверто кажучи, зараз дуже складно говорити про розвиток бізнесу, тому що пандемія негативно впливає на відвідування наших закладів. На превеликий жаль, сьогодні ми не можемо працювати настільки ефективно, як нам би хотілося. Тому як тільки із цього боку відбудуться позитивні зміни, я одразу ж почну втілювати готовий план масштабування власної справи. До того ж, мене завжди цікавив вихід на європейський ринок. З моїх спостережень ніша послуг та обладнання, яке ми використовуємо у своїй роботі, недостатньо поширене в європейських країнах. 

Що мотивує Вас займатися бізнесом? Ваш бізнес робить внесок в зміни в суспільстві?

Займатися бізнесом мене мотивує розуміння того, що людина іншим способом не може забезпечити собі та своїм дітям гарне майбутнє. Вважаю, що бути найманим працівником у наш час неприбутково, саме тому я й обрав бізнес. Іншими словами, мене стимулює до дії впевненість у своєму майбутньому, а фінансова складова виступає інструментом для втілення такого переконання.

Вважаю, що мій бізнес робить достатній внесок у суспільство, зважаючи на те, що за 10 років нашої діяльності близько 10 тисяч людей пройшли курси з відновлення здоров’я опорно-рухового апарату. Переконаний, що всі наші клієнти отримали від них дуже багато користі. Крім того, у нас були програми для ветеранів, які проходили курс на частково безоплатній  або ж повністю безоплатній основі. Отже, думаю, моя справа певною мірою є соціально орієнтованою.

Наостанок, з якою думкою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Хочу закликати усіх стежити за своїм здоров`ям, оскільки без нього ні робота, ні армія, ні людина в цілому не зможе існувати. Пам`ятайте, що здоров`я – це квінтесенція нашого життя.  

Замовити товари або послуги у цього ветерана: 

Номер телефону: 0674655562

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.