logos

Валерія Загоруйко: “Віддалена робота – це нова реальність для всіх IT компаній”

Ми поспілкувались із HR-директором компанії ACADEMY SMART Валерією Загоруйко щодо того, як вплинув карантин на роботу компанії та працівників, а також про позитивні моменти кризи.

Коронавірус поставив бізнес у багатьох країнах буквально на межу виживання. Як цей період переживає ваша компанія?

Епідемія коронавірусу вплинула на роботу практично всіх компаній і IT-сектор не став виключенням. Існуюча на сьогоднішній день ситуація дала безапеляційно зрозуміти, що люді залишаються незмінним та ключовим капіталом організації.  Стосовно ACADEMY SMART – ми майже не втратили клієнтів, деякі з них навіть розширились. Скорочення штату ми не проводили,  однак, як і більшість компаній, – реалізували більш жорстку оптимізацію витрат без залучення фонду заробітних плат. На мій погляд,  ІТ-сегмент у досить виграшному положенні, поміж інших сфер, адже має перевагу у веденні роботи віддалено.

Чи переходили на дистанційну роботу? Як на вас вплинула така зміна?

Віддалена робота – це нова реальність для всіх IT компаній в цілому. Такі копорації як Google чи Facebook, не планують повертатися в офіс, як мінімум до Нового року. Для наших працівників перехід на remote не був дуже  шокуючою новиною. Частина  співробітників, які не практикували віддалену роботу, відчули певний дискомфорт, та ми намагалися створити всі умови для максимально безболісного переходу. Деякі співробітники за необхідності продовжували приходити до офісу, при цьому дотримуючись усіх рекомендацій МОЗ. За результатами нашої аналітики загальна якість роботи не погіршилась.

Який ваш рецепт виживання в умовах світової пандемії і економічної кризи?

Давайте будемо відвертими, універсальних рекомендацій щодо управління персоналом в кризовий період не існує, тому основні питання на які ми маємо оперативно знаходити відповіді: Що робимо? та Як робимо? Чітке розуміння наявності поточних ресурсів дає змогу оперативно та максимально якісно реагувати на зміни.

Для компанії карантин став точкою неповернення для багатьох проектів, які довелось відкласти. Наразі ми продовжуємо активно трансформувати свої процеси в нових умовах. Основні акценти – план оптимізації бізнесу на випадок різних сценаріїв розвитку подій, максимальна формалізація процесів, готовність компанії до можливих нових викликів пов’язаних з епідемією.

Що для вас інфоспам щодо карантину? Чи мав він на вас вплив?

На мій погляд, в даному випадку необхідно розвивати критичне мислення і фільтрувати інформацію, яка зараз у вільному доступі. В ситуації, яка склалася логічним буде довіряти офіційним заявам, а також моніторити закордонні новинні джерела. Що стосується роботи офісу – ми дотримуємось офіційних рекомендацій МОЗ, спілкуємось з нашими співробітниками на предмет їхніх бажань, пропозицій та страхів. Своєчасний і повноцінний зворотний зв‘язок дає хороші результати.

Які нововведення  з‘явились у вашій компанії під дією карантину?

Більшість нашого персоналу працює віддалено, частина – в офісі. Якщо такий режим роботи буде впливати на продуктивність, можемо його переглянути.

Зараз ми займаємося пошуками більш актуальних та сучасних засобів комунікації всередині компанії, які допоможуть співробітникам спілкуватися ефективніше, та максимально автоматизовано.

Чи проводите сертифікацію своїх працівників (навчання, підвищення кваліфікації),ьчи вимагаєте сертифікатів при прийомі на роботу? Наскільки для вас важливий вислів «вчитись ніколи не пізно»?

Навчання та розвиток – один з пріоритетних напрямів компанії. Нам потрібно розвивати співробітників всередині компанії з багатьох причин – ззовні не завжди можливо оперативно знайти необхідних спеціалістів, а лояльність та згуртованість все існуючих команд набагато вища. Крім того, нам важливо, щоб працівники мали змогу відчувати себе комфортно та затребувано, особливо в такий непростий час. ІТ сфера розвивається доволі стрімко, тому треба розвиватись зі швидкістю ринку, а іноді і на декілька кроків попереду.  У нас є такі поняття як Tech-talks, на них своїм досвідом діляться наші експерти,  також, ми запрошуємо зовнішніх спікерів, які допомагають вдосконалювати навички наших співробітників. Існує система компенсацій зовнішнього навчання за запитом працівника, орієнтуючись на цілі компанії.

Що стосується співбесіди – ми не вимагаємо сертифікатів, а більш звертаємо увагу на практичні навички кандидата, релевантний досвід і звичайно орієнтуємось на soft-skills. Однак, проходження сертифікації Amazon, Google, Microsoft, тощо  – додає потенційному співробітнику бонусних балів та вигідно виділяє серед решти кандидатів.

Чого вас навчила криза?

Мені здається, що в цей час більшість з нас переусвідомила своє ставлення до власного здоров’я та безпеки, а деякі намагалась транслювали важливість таких дій і довкола себе, я не стала виключенням.

Безпека працівників має бути ключовим пріоритетом  компанії, як наслідок – необхідність створювати ефективні комунікаційні політики та розвивати канали online комунікацій.

Другий момент, котрий  я “беру з собою”,  це гнучкість та можливість вбачати в негативних моментах не крах, а можливості. Нові виклики можуть зробити нас слабшими, якщо ми не готові з ними працювати, або навпаки – налаштувати на подолання складних ситуацій і сприйняти як виклик. Я обираю друге.

Спілкувалася Марія Ціхоцька

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.