logos

UABL увійшла в робочу групу щодо розробки законопроекту про новий етап в економіці країни

Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу увійшла в робочу групу щодо розробки законопроекту про новий етап в економіці країни

Коли майже весь світ вже впровадив нову технологію на державному рівні в Україні нарешті розпочалася довгоочікувана робота над законопроектом «Про інноваційні цифрові технології та послуги” для розробки та подальшої передачі до Верховної Ради з регулювання блокчейну та ринку криптовалют в Україні.

Наприкінці листопада відбулось перше засідання робочої групи щодо розробки проекту. Ця подія унікальна – до цього часу були лише розмови і практичних рухів у бік законодавчого регулювання не було. Тому слід зазначити її важливість.

Довідково:

Блокчейн — це без перебільшення багатоцільовий проект, одна з технологій майбутнього на рівні зі штучним інтелектом. Це непереривний ланцюг блоків, які мають інформацію. Його перевага – спроможність здійснювати грошові маніпуляції в будь-яких країнах світу: будь то фінансовий сектор, IТ, дослідження і розробки, торгівля, оборона, місцевий і федеральний уряд або подорожі.

Обговорювання проектів (на фото: Микола Бояркін – віце-президент Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу, Микола Гора – керівник напряму Інноваційна політика ГО “ВГО “Платформа громадських ініціатив”, Наталія Федорчук – голова ГО “ВГО “Платформа громадянських ініціатив”). 

В робочу групу ввійшло біля 50 представників Верховної Ради, міністерств та відомств, Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Служби безпеки України (СБУ), Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТУ), Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу та інших громадських організацій.

Головував Валерій Бабенко – народний депутат України, голова робочої групи з підготовки законопроекту “Про інноваційні цифрові технології та послуги”.

В ході засідання було продемонстровано напрацювання МЕРТУ, яке вже почало діяльність в напрямку розробки законопроекту. Її представник дав на розгляд відповідний документ. На думку членів робочої групи, вкрай важливо підтримати напрямок новітніх технологій. Україна повинна переймати досвід інших країн та впроваджувати ці напрацювання у себе.

На це є реальні підстави. Останні сто років світової історії були зазначені бурхливим розвитком в фінансово-банківській сфері, що зумовило виникнення електронних грошей. Багато економістів схиляються до того, що в майбутньому паперові гроші взагалі зникнуть і їх замінять електронні розрахунки, тобто суть залишиться незмінною, проте їх форма зміниться: гроші перейдуть в сферу віртуальної реальності – стануть «невидимими».

На фото Наталія Федорчук – голова ГО “ВГО “Платформа громадянських ініціатив” та Микола Бояркін – віце-президент Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу (UABL).

Ще хотілося би відзначити думку Лоран Лелу, автора книги «Блокчейн від А до Я». Він вважає, що ця технологія використовується в трансакційних додатках нового покоління. Завдяки колективному використанню ця система створює довіру, відповідальність та прозорість серед усіх учасників процесу. Транзакції зберігають анонімність і ніхто їх не в силах зламати. Даний тип операції складається з 128 крипто-символів. Тільки продавець і покупець є учасниками фінансової справи, а «Майнер» є своєрідними посередником. Кожен має особистий віртуальний гаманець і ключ.

Зважаючи на вище зазначене, я вважаю, що наша країна має як найшвидше запровадити цю систему на законодавчому рівні, для чого і працює наша робоча група.

Микола Бояркін – віце-президент Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.

СТАТИ УЧАСНИКОМ АСОЦІАЦІЇ