logos

«Треба завжди орієнтуватися на великі цілі», – Олег Кашляк про повернення до цивільного життя

Олег Кашляк – колишній начальник ветеринарної служби Головного управління Національної гвардії України. Цієї весни Олег відкрив ветеринарну клініку Merlion.

Ще з самого дитинства Олег Кашляк цікавився медицино. Після армії вирішив вступити у до медичного інституту, але там було лише 2 вільних місця, а на нього претендувало18 людей. Тож він вирішив вступити до ветеринарного університету. 

З 1996 по 2020 роки він працював військовим ветеринарним лікарем. Сам Олег зазначає, що його кар’єрний зріст відбувся поступово, від найнижчої до найвищої посади.

Закінчив службу вже в Національній гвардії України на посаді начальника служби безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

Я люблю свою роботу і завжди її любив, коли працював у Києві, то створив лабораторію, в нас були в службі ліцензовані ветеринарні пункти. Я вважав, що це необхідно, щоб підтвердити кваліфікацію експерта, лікаря, – сказав Кашляк.

Олег розповів, що під час проходження служби завжди виникало питання чим зайнятися далі. Він запевняє, що просто так кинути свою справу не міг, оскільки присвятив їй досить багато часу. Тож заробляти гроші якимось іншим шляхом вважав геть недоцільним.

Так вийшло, що його син також обрав професію ветеринара. І з початку навчання вже почав працювати у цій галузі. Тоді у військового і виникла ідея створити сімейний бізнес.

Думка має якісь матеріальні втілення. Бо якщо людина чогось дуже хоче, то вона мала б це досягти в будь-якому випадку, – наголошує Олег

Він розповів, що через центр надання послуг учасникам бойових дій побачив курси на навчання. Вій пройшов ті курси, а також паралельно натрапив проєкт спрямований на зміцнення стійкості громад, шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом, впроваджується Міжнародною організацією з міграції та реалізується ГО «Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу». 

За його словами, ті курси допомогли йому створити бізнес-план, який передбачався в кінці проєкту від МОМ. Також тоді він подався на ще один грант від Львівської облдержадміністрації та успішно його виграв.

Моя мета розвинути клініку на досить високому рівні. Я та син є оперуючими лікарями. Ми можемо робити операції різної складності, – розповів Кашляк.

За отримані гроші в проєкті, військовий ветеринар придбав хірургічний стіл. За його словами, таких столів у Львові є не так багато, оскільки вони тільки почали з’являтися. Однією з основних переваг такого інвентарю є хороша фіксація тварини. До того ж він оснащений потужною підсвіткою.

Це дуже добрий стіл, аби зафіксувати тварину у будь-якому потрібному положенні для тебе. Там є потужна підсвітка. Лишилося ще попрацювати над приміщенням, доробити остаточний ремонт. І в нас буде гарна та потужна хірургія, – зазначив Олег.

Ветеринар зазначив, що нього та його сина часто звертаються волонтери, аби стерелізувати безпритульних тварин, а деколи і надати допомогу, бо бувають переломи, вивихи та інші травми.

У нас є можливість робити післяопераційне утримання, ми маємо стаціонарне відділення. Там створені всі належні умови. Кожен бокс розміщений окремо, у них є підігрів підлоги та вентиляція. Ми можемо регулювати весь мікроклімат в боксі. Тварини почувають себе досить комфортно, бо місця їм там достатньо. Наші бокси навіть більші ніж мають бути за стандартом, – сказав військовий.

Про проєкт з підтримки реінтеграції ветеранів, що фінансується Європейським Союзом, підприємець дізнався ще у 2019 році, проте тоді він як раз служив. Тоді Олег розумів, що не досягне бажаного результату, оскільки ще працював у Національній гвардії України, а також не мав як такого підприємницького досвіду.

Я звик покладатися на свої сили. Ніколи не чекаю, що мені хтось допоможе. Людина має завжди ставити собі мету та йти до неї, не зважаючи ні на які перешкоди. В проекті вбачав не основну свою фінансову підтримку, я бачив, що в мене щось вже є, тож операції зможу проводити в будь-якому разі. Але хочу, щоб ті операції були більш якісні та з коефіцієнтом корисної дії, – наголосив Кашляк.

Саме навчання було досить цікавим та практичним, запевняє Олег.

Навчання дуже цікаве, розглядалися практичні питання, тим більше я вже розумів про що йде мова. Бо коли людина приходить і нічого не тямить в том, а їй розказують про високі матерії, то однозначно в неї не виникне питань, бо вона не розуміє про що йде мова. В доступній та зрозумілій формі нам розповіли фундаментальні речі для підприємців, – зазначив підприємець.

Олег наголосив, що завжди треба високо оцінювати свої можливості. Чим більша мета, тим більше ти можеш досягнути. «Треба завжди орієнтуватися на великі цілі», – додав військовий ветеринар.

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.