logos

Топ-7 технологічних інновацій в юридичних послугах

За результатами досліджень TechCrunch, галузь юридичних послуг – одна з найбільш несприятливих до технологічних інновацій. Проте, революція у сфері комунікацій, розвиток інформаційних технологій неминуче зачіпають усіх. Ми підібрали ряд прикладів того, як юридичні компанії і департаменти використовують ІТ, змінюючи себе і ринок.

Операційна ефективність

Axiom – упродовж останніх 10 років показує стрімке зростання і потрапляє на верхні рядки європейських юридичних рейтингів. На відміну від більшості конкурентів, Axiom зробила ставку не на фешенебельний офіс, партнерську модель управління і інші атрибути статусу, що нібито підвищують ринкову ставку, а інвестувала у вдосконалення власних процесів і створення ІТ-платформи IRIS. Одним з ключових клієнтів Axiom є найбільший європейський телеком-оператор BT (British Telecom). Менеджери BT, відповідальні за укладення контрактів, використовуючи IRIS, можуть самостійно укладати типові договори, NDA і так далі без залучення юристів. Близько 30 юристів Axiom працюють по нетипових контрактах в місцях присутності замовника (Ірландія, Англія, Індія, Сінгапур і США). Їх завдання – звільнити власну команду BT від рутинної роботи, для того, щоб ті могли сфокусуватися на стратегічних завданнях. Панелі управління IRIS забезпечують BT детальною інформацією про стан і параметри контрактів, над якими працює команда Axiom. Об’єми робіт, передані BT на інсорсинг в Axiom, виросли в 2,5 разу в результаті запуску платформи IRIS.

Foot Anstey, використовуючи інструменти автоматизації від Thomson Reuters, змогла скоротити середній час на підготовку актів і листів про передачу прав власності нерухомості з 90 до 2 секунд. Щорічно фірма робить 80 тисяч подібних документів.

Фірма LOD (Lawyers On Demand) потрясла індустрію в 2007-му році інноваційною на той момент для юристів моделлю надання послуг. В ході глобальної економічної кризи наклалися, з одного боку – тиск від споживачів у бік зниження витрат на юридичні послуги, з іншої – поява на ринку праці вільних юристів, зацікавлених у більшій гнучкості і незалежності від конкретного працедавця. Саймон Харпер об’єднав традиційну модель компанії професійних юридичних послуг з моделлю фрілансу. Завдяки інформаційним технологіям, високому рівню управління послугами і відлагодженій підготовці професіоналів, LOD робить конкурентоздатний сервіс вимогливим корпоративним клієнтам (Google UK, Bank of Scotland) силами фрілансерів. Команди Lawyers On Demand, обслуговуючі клієнта, швидко масштабуються, можуть працювати, як на майданчику замовника, так і віддалено. 

Відповідним чином змінюється вартість послуг. Зараз з LOD співпрацює близько 200 юристів-фрілансерів, а їх модель залучення фахівців була скопійована 30% найбільших юридичних фірм Великобританії.

Штучний інтелект

Бельгійські парнери Baker & McKenzie звернули увагу на трудомісткість підготовки M & A угод для міжнародних компаній, тому що в ході операцій доводиться враховувати локальні особливості антимонопольних законів декількох країн. У 2014 році в компанії була запущена ІТ-платформа GMAP, що виявляє ключові ризики в операціях злиття і поглинань. Цю систему, використовує 300 юристів Baker & McKenzie по всьому світу, і середній час на аналіз ризиків за угодою скоротився з декількох днів до годин.

Компанія ROSS під патронажем юридичної фірми Dentons, адаптувала для аналізу справ про банкрутстві суперкомп’ютер Watson. Їх технологія, вирішуючи поставлені питання, аналізує масиви юридичних документів (закони, архіви аналогічних справ, пов’язані матеріали), і дає глибокі, розгорнуті відповіді з цитатами і посиланнями на першоджерело. Система самостійно навчається, і з плином часу відповіді стають все більш точними.

Захист авторських прав

Бізнес Incorpo відійшов від фірми Wiggin, що спеціалізується на юридичних послугах для медіа-компаній. Incorpo сфокусувалися на технологіях, що дозволяють автоматично виявляти порушення авторських прав на відео і аудіо контент, що розміщується в інтернеті (магазини, реклама, і так далі). Наступним кроком був розвиток технологій у бік виявлення фактів продажу онлайн контрафактної продукції, не пов’язаної з медійним контентом. В результаті їх співпраці з групою компаній Richemont (бренди Cartier, Montblanc, Alfred Dunhill) було заблоковано декілька інтернет-магазинів тих, що торгують підробками.

Для вирішення багаторічної суперечки навколо прав на трейдинговий алгоритм інвестиційної групи компаній Ikos, юридичній компанії Herbert Smith Freehills допомогли компетенції одного зі своїх співробітників. Ендрю Мур, до своєї перекваліфікації в юрисконсульта і приходу в HSF працював програмістом. Завдяки його навичкам, порівняння мільйона рядків коду інформаційних систем двох компаній виявилося можливим. Ендрю в стислі терміни підготовки до судового засідання написав програму для автоматичного порівняння і надав аргументи своїм колегам.

Джерело 

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.

СТАТИ УЧАСНИКОМ АСОЦІАЦІЇ