logos

Тарас Бачинський: “20-річні бізнесмени зараз – це тренд”

Тарас Бачинський – керуючий партнер адвокатського об’єднання. Більше 12-ти років працює у сфері юриспруденції, був співвласником більше 15 бізнесів у різноманітних сферах, супроводжував більше 70 ІТ-компаній та координував партнерські відносини власників бізнесу. Також Тарас автор першого посібника з ІТ-права в Україні. Викладає у МВА-школах та є співзасновником онлайн-школи у сфері ІТ та права.

У 17 років Ви розпочали свій перший бізнес-стартап, а вже після університету відкрили юридичну компанію. Поділіться власною історією успіху. Як все починалось та які труднощі доводилося долати на шляху?

Я викладаю в декількох МБА-школах, одна з них орієнтована на молодь. І я був шокований, коли серед студентів зустрів 20-річних бізнесменів. Зараз – це тренд. Заробляти і мати власний бізнес чи інноваційні напрями, як-от блогерство, – сьогодні це можливо для кожного. Тепер можна купити оналйн-курс  і за 2 місяці отримати кваліфікацію, достатню для того, щоб заробляти 500-1000$ в місяць. 17 років тому,  коли я намагався запустити свій ІТ-стартап, все було зовсім по-іншому.

Розкажіть детальніше про проєкти, над якими зараз працюєте?

Зараз працюю у декількох сферах – інвестиції, онлайн-навчання, юриспруденція та франшизи. Щодо інвестицій, то ми працюємо як із FDI, так і з поглинаннями (M&A) на внутрішньому ринку в різних сферах (це і Рітейл, і агро, і готелі, і комерційна нерухомість). Ми підписали більше 30 угод за останніх 2 роки. Для налагодження процесу онлайн-навчання я використав свою експертизу у сфері юриспруденції та ІТ і, спільно з партнером Романом Радейко, запустив онлайн-центр юридичної освіти Online Law School, який входить у топ 3 найбільших онлайн-навчальних операторів України. На сьогодні у нас навчаються тисячі студентів-юристів та адвокатів. Щодо юриспруденції, то Адвокатське Об’єднання “Бачинський та партнери” є одним із найбільших в Західній Україні.  Наша спеціалізація – іноземці та інвестиції, ІТ та фінансовий сектор. Одним із нових напрямів для мене є розвиток франшиз. В США, до прикладу, середній клас найбільше інвестує у франшизи. Зараз я сам інвестую у франшизи, а моя компанія є майстер-франчайзі кількох цікавих франшиз.

Які інноваційні рішення застосовуєте у своїй роботі?

Ми намагаємося діджиталізувати максимальну кількість бізнес-процесів через сервіси, через CRM, автоматизовані навчальні та адаптаційні платформи. Також постійно робимо бенчмаркетинг наших продуктів. Хочеться постійно бути “на гребені хвилі блакитного океану” у створенні нових продуктів та послуг.

Що Ви вкладаєте в поняття “інтелектуальна благодійність”?

Це круто, коли у сучасному світі справжні цінності не втрачають своєї актуальності, а досвід одних людей може стати вдалим поштовхом для інших. Коли ти долаєш нелегкий шлях, а потім ділишся ним з іншими задля кращого спільного майбутнього у соціумі.

Як думаєте, чи користь від участі в форумі для учасників буде більшою за благодійні внески, витрачені на квитки?

Intellectual Ironman – це дуже інноваційний захід та підхід до інтелектуальної благодійності. Дуже приємно, що спеціалісти високого рівня готові ділитися не лише коштами, але й своїм часом, що часто є набагато ціннішим.

І наостанок – якою Ви бачите нашу країну у недалекому майбутньому та якими Ви бачите сучасних керівників підприємств та організацій?          

Вважаю, що зараз – надзвичайний час змін, коли країна вестернізується (переходить до цінностей Заходу, – В. П.) і чудово, коли керівники підприємств вже зараз мають гарні приклади для наслідування. Такими патернами бізнес-етики можуть стати події та заходи, організовані з ціннісним підходом, як-от Intellectual Ironman.

Розмовляла Валерія Панченко

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.