logos

Історії успіху: Бджоляр з Луганщини розводить щасливих бджіл

Сергій Ніпрун живе у селі Узлісся Біловодського району Луганської області. Тракторист за фахом, чоловік раніше займався фермерством – розводив корів, свиней, баранів. Але шість років тому захопився бджільництвом. На його земельній ділянці орендував землю інший бджоляр. Сергій придивлявся до нової для себе справи, а потім купив перші п’ять вуликів.

“Спочатку це було хобі, за три роки воно переросло у повноцінний бізнес. Бджоли мене захопили”, – ділиться Сергій.

Спочатку Сергій опановував справу сам. Вчився з інтернету, питав порад у бджолярів та потроху набував досвіду.

Зараз його пасіка нараховує сто вуликів. Разом з колегою Миколою Альохіним має спільну майстерню, де робить з дерева вулики, діжки, ящики та сувеніри. Але основна продукція бджоляра – мед. Він у нього різний – з акацій, фацелії, еспарцету, соняшника.

“Взимку, коли роботи на пасіці немає, я працюю у майстерні – роблю піддони, рамки для своєї пасіки та на продаж. З приходом сезону повністю поринаю у пасіку, у мене до бджіл душа лежить”.

Аби мати гарні медоносні ділянки поряд, Сергій засіяв травами закинуті городи у селі. Домовився із сусідами – усім вигідно: на ділянках росте не бур’ян, а медоносні трави, бджоли мають, з чого збирати нектар.

Також Cергій пройшов кілька курсів навчання за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID). Спочатку навчався матководству, потім пройшов курс із професійного бджільництва. Нещодавно взяв участь у новій програмі цифрового маркетингу для малого та середнього бізнесу. Креативна агенція “Miks Digital”, яку Проєкт USAID залучив до програми, розробила маркетингову стратегію для бренду, створила сайт https://www.pasikanipruna.com/ , оновила візуальні матеріали для соціальних медіа. Окремим елементом було навчання роботі у створених рекламних кабінетах Google та Facebook, а також освоєння копірайтингу.

До карантину бджоляр продавав мед на ярмарках та фестивалях. Торік взяв участь у Local Farmer Fest у Бердянську та Маріуполі.

“Карантин став певним викликом – ярмарки та фестивалі не проводяться,  тому треба навчитися продавати онлайн. У цьому мені допоможе сайт. До навчання цифрового маркетингу у мене не було власного сайту. Продавав свою продукцію через соціальні мережі. Завдяки Проєкту USAID я отримав нові знання з продажу, також маю свій бренд – Пасіка Ніпруна, який буду розвивати надалі”, – говорить бджоляр.

Одним з нових напрямків для розвитку cвоєї справи вважає фасування меду. У сезоні-2021 бджоляр планує продавати мед у скляних баночках, а також налагодити кооперацію з місцевими крамницями. За його словами, бджолярів на Луганщині багато, але місцевого меду у крамницях немає. Тож він планує виправити цю ситуацію.

А щоб здивувати покупців, розробив новинку – воскові діжки, які планує продавати як окремо, так і з медом. А ще – мріє навчитися збирати пролісковий мед.

“Я зараз на пасіці, вже починається новий сезон. Бджоли носять нектар та пилок з пролісків. Біля моєї ділянки є ліси, там багато цих перших квітів. Я читав, що можна зібрати такий мед, мрію цього навчитися”, – міркує Сергій.

У перспективі луганського бджоляра – започаткувати племінну пасіку та збільшити вдвічі кількість вуликів.

У його родині дід тримав пасіку. Секрети збору найкращого меду передавали з покоління у покоління.

“Якщо бджолі дати все найкраще, вона віддячить найкращим медом”, – так казав мій дід. Я дотримуюся цієї філософії та хочу, щоб мої бджоли були щасливими”.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.