logos

Сергій Шемчук – тату-майстер з Тернополя

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Сергій Шемчук – ветеран, що родом з міста Тернополя. В 1997 ніс строкову службу в армії. У 2002 році прийняв рішення поїхати працювати за кордон, де прожив близько 10 років. У 2012 році повернувся до України та відкрив свій власний тату-салон. Однак був змушений призупинити свою підприємницьку діяльність у 2014 році, коли Україну спіткала біда. В цей час Сергій неодноразово їздив на схід допомагати військовим, хоча саме офіційно почав служити аж у 2016 році.

Після 4 років служби на сході Сергій повернувся до рідного міста. Він вирішив продовжити свою улюблену справу, і вдруге відкрив власний тату-салон, який сьогодні щосили розвиває. Сергій надає клієнтам послуги з набивання та видалення татуювань.

Звідки дізналися про проєкт? Як проходило Ваше навчання? 

Про проєкт мені розказав побратим. Відверто кажучи, я спочатку якось з недовірою віднісся до нього і аж ніяк не вірив, що зможу бути частиною цього. Однак все ж таки зареєструвався. Як виявилось, зовсім недарма, оскільки через деякий час мені надійшло повідомлення про те, що мою кандидатуру затвердили. 

Навчання мені насправді дуже сподобалось. Я відчув, що лектори справжні спеціалісти у своїй справі. Вони освітлювали на лекціях дуже важливі практичні поради та різноманітні нюанси у веденні бізнесу. Деякі теми мені з першого погляду здавались неймовірно простими та зрозумілими, однак під час прослуховування мою увагу звертали на вагомі аспекти, про які раніше я навіть не задумувався. Тож після курсу змінюється сприйняття ведення бізнесу в цілому. До прикладу, я почав впроваджувати в свій бізнес СММ, а також почав вести детальні прорахунки витрат та доходів. Якщо раніше я думав, що зможу захопити ринок шляхом сарафанного радіо, то сьогодні, впевнений, що також варто застосувати рекламу. Тому насправді з курсу я почерпнув багацько корисної інформації. До того ж я дотепер відвідую тренінги.

Що видалось найбільш корисним? Проєкт відіграв свою роль у розширенні Вашого бізнесу?

З курсу мені важко виділити щось найбільш корисне, оскільки, я впевнений, що з кожної лекції можна дізнатися нову і дуже важливу для себе інформацію. Ба більше, я переконався на власному досвіді, що навіть в найпростіших темах з курсу є бодай один нюанс, який може багато чого змінити у веденні свого бізнесу. 

Безперечно, проєкт мені дуже допоміг у розширенні бізнесу. Насамперед це неймовірно потрібні знання. Завдяки такому збагаченню я зараз завзято збільшую клієнтську базу. Також я почав доцільно інвестувати та правильно розподіляти фінанси у бізнесі. Крім того, я отримав грантову допомогу – лазер по видаленню тату та перманентного макіяжу. В моєму каталозі з`явилась нова послуга – видалення тату. Уявіть, що в молодості Ви набили якесь небажане татуювання, а тепер хочете змінити малюнок або ж взагалі видалити його. Тоді у пригоді стає лазер, за допомогою якого я спочатку висвітлюю старий малюнок, а вже після цього набиваю новий.

Розкажіть детальніше про ваш бізнес. Як плануєте розвивати власний бізнес?

Наразі у моєму тату-салоні на постійній основі працюю тільки я один. До речі, оскільки мені не імпонують тату в стилі реалізму, найближчим часом планую залучити другого тату-майстра. Крім того, в мій салон час від часу приходить дівчина, яка робить пірсинг. Процедура співпраці з клієнтами достатньо проста. Насамперед я працюю по запису. Тому спочатку проводиться з клієнтом консультація, на якій узгоджується та малюється ескіз тату, далі обирається місце для набивання та робляться конкретні заміри розташування такого тату. Після цього здійснюється безпосереднє набивання татуювання на шкіру.

Щодо планів, то я зараз щосили працю над мерчем від салону. Ідея полягає у зображенні малюнків на військову тематику, що міститимуть в собі гумористичну нотку. Можна сказати, це буде такий військових гумор, який здебільшого буде зрозумілим людям з військової сфери, зокрема ветеранам та волонтерам.

Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу? Що мотивує Вас займатися бізнесом?

Спочатку така справа була моїм хобі, я набивав тату знайомим заради свого ж задоволення. Через деякий час мого перебування за кордоном мені пощастило працевлаштування в один з тату-салонів Праги. Сталось це тоді, коли я вирішив взяти участь у фестивалі тату, на якому мене познайомили з власником цього салону. Отримавши там більше практичного досвіду, я повернувся до України з головною для себе метою – відкрити власний тату-салон. Одним словом, татуювання – це моє хобі, яке стало для мене ще й роботою. 

Найперше мене мотивує займатися бізнесом самореалізація. Я займаюсь справою, яка мені щиро подобається, а також працюю сам на себе – і це дуже надихає. По-друге, заохочує до праці заробіток, який я отримую в результаті своєї діяльності.

Ваш бізнес робить внесок у зміни в суспільстві? Думка, з якою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Думаю, що вносить. Мій салон називається «Ветеран». У такий спосіб я звертаю увагу людей на те, що ветерани такі ж самі люди, як інші. На превеликий жаль, про нас деколи говорять не зовсім приємні речі, що формує негативне ставлення до ветеранів. Тому мені щиро хочеться викорінити таку практику з нашого суспільства.

На додаток, я хочу закликати усіх допомагати нашій армії та всім своїм серцем вірити в наших військових. Щиро бажаю всім миру, добра та злагоди! 

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.