logos

Сергій Беренда – засновник бізнесу з надання побутових послуг

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Сергій Беренда народився в місті Соснівка, що неподалік Червонограда. Певний період свого життя працював за кордоном, однак в 2014 році вирішив стати на захист Вітчизни, тож повернувся в Україну.

Після закінчення військової служби в 2015 році вирішив займатися власною справою та започаткував свій бізнес в Україні. З цього часу Сергій надає різні побутові послуги, зокрема послуги сантехніка, косівника, мийщика вітражів тощо. Він продовжує підтримувати своїх побратимів та посестер, сплачуючи податки в державну скарбницю.

Звідки дізналися про проєкт та як проходило Ваше навчання? 

Я в цьому році захищав бізнес проєкт для іншого гранту в Львівській обласній державній адміністрації, де мені підказали про проєкт від Міжнародної організації з міграції. Я вирішив подати свою кандидатуру.

Наразі я ще продовжую проходити консультації, однак вже можу сказати, що я дуже задоволений навчанням. Ці тренінги для мене є дуже повчальними та корисними. Наприклад, вчора у нас була тема виробництва. Навіть зважаючи на те, що в мене інша сфера діяльності, мені було дуже цікаво слухати цю лекцію. Все тому що метод викладання матеріалу є універсальним, завжди наводяться практичні приклади, які можуть застосувати бізнесмени з різних сфер. Лектори діляться своїм особистим досвідом співпраці з клієнтами та детально аналізують таку співпрацю. Окремо мені б хотілося похвалити лектора Руслана Бельтюкова. Я дуже вдячний за можливість взяти участь у проєкті  – це безцінний досвід.

Що саме Вам найбільше сподобалось у навчанні, що можете виділити найбільш корисним?

Найголовніше, що я здобув під час проходження тренінгів – це впевненість в собі. Сьогодні я не боюсь пробувати та ризикувати, хоча ще донедавна я руйнував себе думками про власну невдачу. Я мав страх, що все піде не так, та й загалом в мене нічого не вийде. Слухаючи тренінги, я усвідомив, що більшість успішних бізнесменів набивали гулі на лобі та продовжували розвиватися в своєму бізнесі. Тому завдяки практичності курсу я подолав цей песимізм в думках.

Як вважаєте, чи проєкт відіграв свою роль у відкритті Вашого бізнесу?

Безперечно, він відіграв важливу роль у відкритті мого бізнесу. По-перше, я отримав фінансову підтримку у вигляді інструментів, які мені необхідні для роботи. Враховуючи, що колись мені доводилось орендувати тример чи бензопилу для здійснення послуг, я витрачав чимало додаткових коштів. Сьогодні ж в мене є свої особисті інструменти, що скоротило для мене витрати та, відповідно, збільшило дохід. По-друге, дякуючи проєкту, я отримав безцінні знання, які не купити ні за які гроші. Ці знання вже змінили моє мислення у бізнесі та, певен, що й надалі стануть мені у нагоді.

Розкажіть детальніше про Ваш бізнес.

Я отримую клієнтів за принципом «сарафанного радіо» – це можуть бути мої друзі, друзі моїх друзів, однокласники тощо. Я надаю різні побутові послуги: косіння, прибирання, миття вітражів тощо. Алгоритм взаємодії з клієнтом достатньо простий. Першим етапом моєї співпраці є складання кошторису. Після цього клієнт оплачує мої послуги і тоді я приступаю до роботи. До речі, з матеріалів тренінгу я усвідомив, що мені краще менше працювати з готівкою, оскільки без готівковий розрахунок дає мені відповідні гарантії щодо вчасної оплати праці та прозорості моєї діяльності перед Податковою.

Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу?

Ще донедавна я надавав схожі послуги за кордоном. Я, пройшовши в Італії 9ти місячні курси, отримав диплом, який дозволяв мені обслуговувати побутову техніку. Після цього я працевлаштувався в одну з фірм, на якій я, працюючи в парі з іншими працівниками, обслуговували готелі, ресторани тощо. В наші обов`язки входило виїзд на об`єкт, демонтаж техніки та підключення нової техніки. Старій техніці ми робили діагностику та ліквідовували всі несправності, надавали гарантію на її використання. Але я був змушений перервати свою діяльність через події на сході та повернувся на Батьківщину, адже не міг стояти осторонь. Вже після закінчення військової служби, вирішив залишитися в Україні  та зайнятися тут власною справою – так і виникла ідея про відкриття бізнесу.

Як плануєте розвивати власний бізнес?

Найближчим часом планую зануритися в статистичні дані, провести ґрунтовний аналіз власних доходів та витрат.

В перспективі мені б хотілося збільшити штат, найнявши до себе на роботу сантехніка та електрика. В планах створити таку невеличку фірму. Наступним кроком обов`язково буде страхування фірми, оскільки з тренінгу я зрозумів наскільки це важливо на практиці.

Що мотивує Вас займатися бізнесом?

По-перше, мене мотивує займатися бізнесом моя сім`я. Щодня виникає потреба у витратах, що мене й спонукає до роботи.

По-друге, я впевнений, що мій бізнес вносить вклад в суспільство, оскільки я плачу податки, чим допомагаю розвиватися своїй державі. Мені дійсно хочеться працювати відкрито та чесно, а ще більше хочеться, аби з мене брали приклад інші.

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.