logos

Людмила Савицька: “Карантин і дистанційна робота стали викликом, який ще більше об’єднав всіх!”

Сьогодні ми поспілкувались із HR-директором компанії «Баядера Груп» Людмилою Савицькою щодо роботи під час кризи, та позитивних моментах, які вони винесли з цього нелегкого періоду.

Ще століття тому митрополит Андрій Шептицький стверджував, що українці не вміють використовувати свій потенціал. На вашу думку, у сучасних реаліях,  українці навчились використовувати та показувати свій потенціал? Чи слова митрополита, який вмів вести підприємницьку діяльність, актуальні і сьогодні?

По-перше пропоную розділяти бажання бути підприємцем і реалізовувати свій професійний потенціал.

Щодо підприємництва – то головне тут сміливість і особливий розум. А також відповідальність. В українських школах не вчать дітей придумувати і продавати ідеї. Тому бути підприємцем в нас складніше ніж у США, наприклад. Головне, аби бути успішним, треба дуже вірити в ідею і власні сили.

Щодо реалізації професійного потенціалу, то це можна дуже ефективно робити в команді і в компанії. Для цього потрібно навчатися і вдосконалюватися. Звичайно, зараз, в наших реаліях, для цього потрібен чималий внесок в свій розвиток, бажання ставити перед собою цілі, тоді тільки людина буде використовувати свій потенціал по -максимуму.

На мій погляд, Україна втрачає свій потенціал і конкурентоспроможність на світовій арені через відтік кваліфікованих фахівців за кордон. Тому, нам є над чим працювати, є багато напрямків, які нам потрібно розвивати.

Наскільки ви були готові до настання кризи? Коли з‘явились перші дзвіночки, які кроки робили для запобігання великих втрат?

Стресова ситуація довела ефективність системності в бізнесі і важливості HR-фахівця для налагодження внутрішніх комунікацій в команді. Карантинні обмеження внесли свої корективи в робочий режим, тому наша компанія, як і багато інших успішних корпорації швидко перебудувала робочі процеси використовуючи сучасні технології комунікації в віддаленому доступі.

Для згуртування такого великого колективу компанії, понад 4 тисячі людей – у нас з’явився план створення успішної програми підтримки – Home office. Як і раніше, пріоритетом для Bayadera Group залишаються люди. HR департамент з сервісної підтримки перейшов в People-менеджмент. People-Service – це новий етап розвитку HR. Фактично, ми поміняли стратегію – підтримуючи людей в цей непростий час, ми створили поле для пошуку нових можливостей і перспектив, розкриття абсолютно нового потенціалу кожного. І найголовніше, орієнтуючись на цінності People-Service, ми виконуємо свою кризову місію – Bayadera Group повністю зберегла весь колектив компанії і оплату праці на 100%.

Як на погляд професійного HR, змінився ринок праці під впливом кризи? Чи погоджуєтесь зі словами американського економіста Андрія Сливоцького  «Уряди країн йдуть позаду вірусу»?

Пандемія коронавірусу радикально “переорала” ринок праці. Країна втратила досить робочих рук, з просіданням деяких сегментів діяльності.

Причому, найбільш сильно постраждали, на мій погляд, низькооплачувані робітники. Хоча, як показала практика, для них криза була дуже швидкою – швидко настала і швидко знадобилися руки знову.

Крім того, свої місця здебільшого втратили ті спеціальності, які напряму пов’язані з HoRecA, івентами, рекламою.

Вважаю, що уряди кожної країни йдуть в напрямку порятунку економіки своїх країн. Проте, шляхи обирають різні і лише час покаже, чий шлях був більш ефективним.

Які найважливіші риси бізнесу на вашу думку? Чи набули ви нових рис під час роботи у період кризи? Чи є речі,які вам подобаються  у періоді коронакризи? Чи є позитивні моменти?

Звичайно, ми зрозуміли, що ситуацію ускладнювала і загальна нестабільність: занепокоєння власним здоров’ям, своїх рідних, а також світова фінансова криза. Головним завданням стало підбадьорити, підтримати і згуртувати наших людей. Таким чином, новою рисою для цього стали інноваційні програми для співробітників, наприклад розвиток Home Office.

Криза стала точкою звіту для освоєння нового балансу. З одного боку, ми стали більш уважними до своїх сімей, а з другого боку – робили й робимо все можливе для збереження ефективності роботи.

Чи обов‘язковим, на вашу думку, був настільки жорсткий карантин, введений урядом? Як вплинула на робочий процес дистанційна робота?

Так, для кожного з нас досі є безліч прикладів і думок, і тільки нам вирішувати, у що вірити і до чого прислухатися. А карантин, в свою чергу – це спосіб боротьби з поширенням вірусу.

Карантин і дистанційна робота стали викликом, який ще більше об’єднав всіх! За цей період компанія перейшла на якісно новий рівень і це, багато в чому – завдяки зарядженому оптимізмом і позитивом колективу. Ми використали цей час для якісної роботи і вдосконалення професійних якостей, про що говорять показники роботи і спільні цілі, які ми досягнули за цей непростий час.

Спілкувалась: Марія Ціхоцька

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.