logos

Розмова з прогресивним керівником ОТГ: «Ми ризикнули, і це принесло свої результати», – голова Бориславської ОТГ Ігор Яворський

Щоб залучити інвесторів перш за все потрібно приділити увагу потенціалу ОТГ та визначити перспективні напрями розвитку. Розкажіть детальніше про Стратегію розвитку Бориславської ОТГ.

Над нашою стратегією розвитку працюють дійсно фахові спеціалісти, які нам допомагають. І в ній ми врахуємо всі нюанси.

Ігоре, які пріоритети економічного та соціального розвитку Бориславської ОТГ?

Ми – місто нафтовиків. Тому це накладає особливий відбиток на всю діяльність та економічну стратегію розвитку. Місто розташоване безпосередньо на родовищі, і тут зупиняти видобуток не можна за будь-яких умов. Якщо зупинити видобуток на території міста надовго, прийдеться виселяти людей, щоб не наражати на небезпеку їхні життя та здоров’я.

Зараз ми активно працюємо над створенням інвестиційних майданчиків, проводимо повну інвентаризацію всієї землі та майна, для того, щоби виставляти готові пропозиції для інвесторів.

Завдяки тому, що у нас є три, колись дуже потужні підприємства, є можливість розвивати економіку різних галузей, підприємств та фабрик з різними напрямами діяльності.

А враховуючи те, що ми розташовані біля самого підніжжі гір, у нас активно починають розвиватися напрями рекреації та оздоровлення. Поруч з нами є курорти Східниця та Трускавець. У нас також є джерела мінеральних вод, гірськолижний витяг та велика кількість інших рекреаційних зон, які обов’язково будуть враховані в стратегії розвитку міста.

Які заходи плануєте здійснювати для розвитку туризму в Бориславській ОТГ?

Останнім часом у нас побільшало туристів, що дуже радує. Ми розвиваємо промисловий туризм, адже сама історія нафтовидобутку у Бориславі налічує вже понад 150 років. Ми маємо чим похвалитися і що розказати туристам. Зараз облаштовуємо туристичні локації, щоби було що показати.

Саме питання інфраструктури колись гальмувало розвиток туристичного напряму.

Раніше влада в Бориславі притримувалася позиції, що неможливо займатися розвитком туризму, якщо в місті зруйновані дороги, не рівні тротуари… Але ми зрозуміли, що якщо запропонувати туристу цікаві, унікальні речі, які у нас є, то він приїде, попри стан доріг. Ми ризикнули, почали працювати в цьому напрямі, і це принесло свої результати. Зрозуміли, що треба було раніше зважитися на розвиток туризму. Інфраструктура сама собою підтягується, покращується. А емоції та враження наших туристів найчастіше є позитивними, і здебільшого вони не звертають увагу на інфраструктуру, адже вона є середньостатистичною.

Як можете оцінити кадровий потенціал Бориславської ОТГ?

Борислав славився своїм промисловим виробництвом. Але, на жаль, багато професій вже не є актуальними. Натомість є попит на інші робітничі професії.

Роботодавці, які заходять, своїми коштами проводять перекваліфікацію, навчання персоналу. Створюють можливості людям працювати за спеціальністю, яка потрібна на виробництві.

Які основні проблеми заважають активному розвитку підприємництва в Бориславській ОТГ?

Основна проблема – це легалізація найманих працівників. Часто малі підприємці «грішать» в цьому питанні, і багато їхніх робітників – без офіційного працевлаштування. Їм здається, що вони роблять краще для тих людей, що працюють, тому що ті податки, кошти, що вони мали сплатити в бюджет, фактично доплюсовують до заробітної плати в конверті найманим працівникам. Таким способом хочуть втримати їх на робочих місцях. Але поруч з тим страждає бюджет міста і, відповідно, втрачають всі. Бо ті кошти, які вони мали сплатити до бюджету, повернулися б у вигляді кращого середовища для роботи в місті. Звісно, така ситуація не у всіх, але проблема є.

Як плануєте розвивати малий та середній бізнес?

У нас є державні програми, які ми активно впроваджуємо на території міста разом з місцевим керівництвом нашого міського центру зайнятості.

Міської програми, на жаль, немає. Але на умовах співфінансування певних напрямів ми фактично покращуємо інвестиційний клімат. Це не великі суми, але ми теж розробляємо цю тематику.

Чи готові співпрацювати з керівниками компаній для успішної реалізації Стратегії розвитку Бориславської ОТГ?

Однозначно. Коли ми ще тільки укладали угоди з експертами для написання стратегії, то серед тих речей, що були прописані, було завдання навідатись до керівників компаній, які працюють на території міста і запитати їхню думку, бачення «куди далі рухатися місту», та обговорити проблеми, що заважають їхньому розвитку. Бо без цього писати стратегію немає змісту.

Розроблена Стратегія розвитку Львівської області на період 20212027 роки. Яка модернізація чекає Бориславську ОТГ за цим планом?

На жаль, в цій Стратегії прописано лише будівництво об’їзної дороги через Борислав. Це все. Ми маємо свої пропозиції, які можуть слугувати розвитку не лише нашої громади, а й всього регіону. Будемо це проговорювати.

Розмовляла Христина Романюк

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.