logos

Розмова з прогресивним керівником ОТГ: Голова Яремчанської ОТГ Андрій Мироняк: «Якщо не можеш допомогти, то не заважай»

Щоб залучити інвесторів, насамперед, потрібно приділити увагу потенціалу ОТГ та визначити перспективні напрямки розвитку.

Андрію, розкажіть детальніше про стратегію розвитку Яремчанської ОТГ. На чому будете зосереджувати увагу в найближчі роки?

Зараз гостро стоїть питання розвитку шкіл, бо інфраструктура в громаді має розвиватися. Також у нас є багато гірських комунальних доріг. В цьому напрямку ми повинні зробити капітальні ремонти та підвести воду. В гірській місцевості у нас є дуже великі площі земель, які були б цікаві для інвесторів. Але спершу потрібно зробити дороги, під’єднати комунікації. Потрібно, щоб земля, яка є комерційною та у власності, запрацювала для розвитку туризму – піші маршрути, велодоріжки, різні атракції.

Які основні пріоритети економічного та соціального розвитку Яремчанської ОТГ?

Бізнес, який буде працювати. І з цього бізнесу буде надходити податок у наш місцевий бюджет. Питання наповнення місцевого бюджету є питанням “номер один”. Бо коли є наповнений бюджет, всі плани, які ми обговорили – ми зможемо втілити в життя. Чим більше бізнесу працює на території нашої громади, тим більші надходження податків.  З цього фінансується освітлення, водопідведення, ремонт в дитячих садочках, школах, прокладання нових доріг, атракції. Якщо заходить бізнес –  наповнюється бюджет.

Чи є проблеми на ринку праці?

В Яремчанській ОТГ є багато робочих місць. Багато людей працюють в лісопереробці, в Карпатському національному парку, в лісгоспі. Багато людей працюють в туризмі, є багато підприємців, які надають послуги.

В Микуличинській школі громади навчається 800 дітей. Це дуже велика школа. І більша частина наших мешканців залишається жити та працювати в нашому чудовому краї.

Карантин дуже вдарив саме по туристичній галузі. Який стан справ в Яремчанській ОТГ?

Наші гірські мешканці, напевно, мають кращий імунітет, бо багато перехворіло на коронавірус, але навіть не зверталися в лікарню. Я теж перехворів на ногах, і не помітив, дізнався лише після аналізу на антитіла. В горах дійсно люди мають більше сили та енергії. А потік туристів у нас, попри пандемію, активний.

Як плануєте розвивати малий та середній бізнес?

Зараз зареєструвати велике підприємство можна впродовж одного дня. Якщо це велике підприємство потрібно обслуговувати – люди реєструються та утворюється малий бізнес. Мешканцю, який хоче стати підприємцем, потрібно правильно вибрати сферу своєї діяльності та працювати. Якихось особливих навантажень від міської чи податкової структур немає. Є лише фіксований податок. Але, основне, щоб працював малий та середній бізнес – мають запрацювати великі підприємства, які будуть підтягувати менші.

Якого основного принципу дотримуєтеся у співпраці з підприємцями?

Як кажуть у бізнесі: якщо не можеш допомогти, то не заважай. Бізнес сам буде спокійно розвиватися. Це основний принцип, якого ми дотримуємося. Підприємець, який вкладає великі кошти, і у якого вже розроблена програма, сам розуміє, що і як втілювати в життя.

Для них – заробіток, для нас – розвиток громади завдяки податковим надходженням.

Чи готові співпрацювати з керівниками компаній для успішної реалізації стратегії розвитку Яремчанської ОТГ?

Ми ведемо переговори та готові вислухати всі думки!

Розмовляла Христина Романюк

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.