При вимушеному переході на дистанційну роботу багато хто переживав стрес. Та, за деякий час, більшість працівників адаптувалась і знаходили позитивні моменти в роботі у такому форматі. Згідно із дослідженнями німецької компанії DAK рівень тривожності працівників на віддаленій роботі зменшився з 21 до 15%.

56 % опитаних стверджують, що робота вдома продуктивніша, ніж діяльність в офісі. Дві третини респондентів зізнаються, що в такому форматі працювати комфортніше ще й через те, що немає необхідності добиратись до робочого місця.
Але, разом із цим, опитані у віці від 18 до 29 років скаржились на брак чіткої межі між роботою та приватністю. Зникнення цих меж ускладнювало їхнє життя та призводило до конфліктів у сім‘ї.
У підсумку, 76% працівників не мають бажання повністю вилучали можливість працювати віддалено, хоча б частину робочого часу. Такі висновки оприлюднив німецький Інститут Фраунгофера.
Взагалі, у питанні дистанційної роботи компанії розділились на два табори: одні планують вводити віддалений режим роботи хоча б 2-3 рази в тиждень, інші – не бачать в змінах перспективи.
Звичайно, необхідно пам‘ятати про напрямки роботи компаній: одні мають змогу віддалено працювати, для інших це неможливо, хоча вони і очікують збільшення кількості відеоконференцій та зменшення кількості відряджень.
Компанія Siemens, до прикладу, завжди використовувала можливість дистанційної роботи. Адже, вони орієнтуються в першу чергу на результат, а не на присутність в офісі.
Німецький технологічний концерн прагне ввести дистанційну роботу кілька разів на тиждень як норму в 43 країнах.
Експертну думку щодо дистанційної роботи висловила Альона Кавка, директор з управління персоналом ПБГ Ковальська:
Найважливіше у віддаленій роботі – це комунікація. Якщо вона відсутня – люди знаходяться у вакуумі.
Допустимо, наш керівник навчання та розвитку щодня вітався з усіма і скидав цікаву інформацію на навчальний канал, наприклад: що таке онлайн курс і для чого він потрібен, що таке система стимулювання.
Також, у нас є традиція проводити зарядку двічі на день і при переході на дистанційну роботу, канал нагадував людям про традиційне зайняття спортом.
Як наслідок, це об‘єднювало команду. Ми не зідзвонювались, але раз на тиждень обов‘язково проводили нараду – це дозволяло працівникам не втрачати повсякденний робочий ритм. Також, в кожного був план роботи на місяць.
На мою думку, найголовніше, щоб кожен член команди відчував себе її частиною, щоб був зв‘язок щодня.
Автор Марія Ціхоцька