logos

Наталія Петлева : « Керівникам в кризові моменти варто продовжувати розвивати команду»

Наталія Петлева – HR-директор групи компаній SkyUp Airlines & Join Up!, сертифікований спеціаліст Senior Professional in Human Resources (SHRM -SCP).

ТОВ «SkyUp Airlines» — національний український авіаперевізник, лоукост, який розпочав свої польоти 21 травня 2018 року. Базується в аеропорту «Бориспіль». Основні напрямки — Близький Схід, Північна Африка, Східна та Південна Європа.

Наталія має 15 років досвіду в сфері управління персоналом.

Працює на посаді Директора з персоналу компанії SkyUp Airlines та туроператора Join Up! з грудня 2017 року, до цього до 2008 року працювала HR – директором телеканалу «СТБ», з 2008-2017 роки – директор з персоналу та Shared Services в рекламному комунікаційному холдингу Atlantic Group.

Ексклюзивно для Всеукраїнської асоціації керівників бізнесу Наталія поділилася думками щодо корпоративних цінностей компанії, розвитку персоналу та бізнесу під час пандемії.

1.Які найголовніші організаційні трансформації відбулися в компанії SkyUp Airlines & Join Up! під час пандемії?

2020 рік для компанії SkyUp Airlines & Join Up! виявився несподівано складним, адже ніхто в світі не очікував саме такого розвитку подій. Тобто, якщо в 2018-2019 рр. авіакомпанія та туристичний оператор знаходилися на стадії пришвидшеного розвитку, всі процеси та мислення команди були налаштовані виключно на успіх в туристичній діяльності , то з початком карантину цілі дещо змінилися , адже ми постали перед новими викликами. В березні 2020 року для всієї компанії топ-менеджменту SkyUp Airlines & Join Up! запровадження карантину в організації спричинило, спершу, деяку стурбованість, невизначеність та страх до кардинальних рішень. Лише спільними зусиллями керівного складу ми шукали дієві рішення, аби впевнено подолати кризовий момент. Серед важливих трансформаційних змін варто виокремити те, що, по-перше, ми скористалися моментом та зміцнили командний склад компанії. Зрозуміло, що тепер туристичний бізнес внаслідок запровадження карантинних обмежень є одним із найбільш постраждалих галузей і , відповідно, саме в таких організаціях спостерігається активне скорочення робочих місць. Ця тенденція простежується не лише на українському економічному ринку, а й глобальному. Ми пішли іншим шляхом , тому вирішили прийняти рішення зберегти співробітників ( за 2020 рік персонал SkyUp Airlines скоротився менше , ніж на 10 %). Крім того, під час пандемії, ми досі підсилюємо команду фахівцями рівня Senior, тобто топ-менеджменту. На перший погляд, достатньо ризиковане рішення дало змогу нашій компанії в момент кризи заохотити в команду авіакомпанії лише найкращих фахівців в авіаційній та туристичній сфері. По-друге, продовжуємо приділяти велику увагу розбудові культури компанії, адже вміння чути колег в кризові моменти та особистісний підхід до кожного співробітника допоможе сформувати якомога якісніше гнучкий, дистанційний графік роботи, зумовлений пандемією.

2.Які особистісні якості потрібно мати, на ваш погляд, керівникам, аби успішно подолати кризові моменти?

Для управлінців, особливо в кризові моменти, найважливішим завданням є вміння продовжувати безперебійно розвивати власну команду. Адже, лише через суттєвий професійний розвиток співробітників можна й надалі якісно функціонувати на бізнес-ринку. Також, велику роль відіграє людяність керівника, що проявляється через вміння слухати своїх співробітників , подекуди особистісний підхід є, на мою думку, головними рисами сучасного роботодавця, який хоче залучити в компанію таланти та утримати своїх співробітників.

3.Виокреміть декілька цікавих бізнес-порад , котрі ви намагаєтесь застосувати і у своїй роботі безпосередньо?

Важливою порадою , котра одного разу пролунала з вуст мого бізнес-тренера є суть концепції «Life-long learning (навчання протягом усього життя)». Не зважаючи, скільки тобі років, на якій позиції ти працюєш, чи маєш власний бізнес або ж працюєш на фірму – ніколи не зупиняйся вчитися. Це дозволяє вдосконалювати вміння якісно отримувати інформацію та практично нею користуватися не лише в робочих моментах, а й в повсякденних. Також метод вчить прокачувати й особистісні, соціальні вміння: комунікація в команді, оперативне вирішення власних проблем, самоконтроль, прагнення до саморозвитку. Періодично нагадую під час професійних тренінгів саме цю концепцію усім співробітникам, адже ми прагнемо бачити в працівниках саме ті професійні та особистісні вміння, котрі описала вище.

4.Які найголовніші корпоративні цінності має SkyUp Airlines?

Компанія SkyUp Airlines має 5 найосновніших корпоративних цінностей – довіра, залучення, новаторство, відповідальність, товариськість. Ця основна ідейна база компанії не є просто словами, а способом життя власників, топ-менеджерів, усіх без виключення співробітників. Також, дані цінності обов’язково мають розділяти й наші потенційні кандидати на будь-яку без виключення посаду. Авіаційна сфера є дуже вузькою галуззю , тому експертів в даному напрямку на ринку праці може бути не зовсім багато, інколи навіть можливий дефіцит кадрів. Можуть трапитися такі ситуації при відборі, що потенційний співробітник дійсно професіонал, але не розділяє життєві цінності нашої команди. Таких кандидатів ми ніколи не візьмемо на роботу. Будемо продовжувати шукати представників з нашими цінностями на інших ринках праці, міркуватимемо як самостійно вирощувати співробітників всередині компанії.

Також, хочу сказати, що зараз наша компанія знаходиться на етапі оновлення нашої стратегії бізнесу. Незабаром, ми плануємо продовжувати оновлювати цінності та місію SkyUp Airlines.

5.Тобто, ваші цінності стануть зовсім іншими?

Ні, це не означає, що вони кардинально зміняться. Справа в тому, що в компанію цьогоріч прийшли нові керівники, змінюється стратегія розвитку компанії ( замість Євгенія Хайнацького стає генеральним директором Дмитро Сєроухов). Також, я припускаю, що після стратегічної наради список цінностей може лишитися незмінним. Але, в будь-якому випадку потрібно зробити синергію між новим баченням та глобальним контекстом компанії. Щодо термінів, то ми плануємо вже на початку 2021 здійснити цей апгрейд.

6. Чому важливо в компанії мати сертифікованих кадрів, на вашу думку?

Міжнародна сертифікація та МВА допомагають формувати високі професійні стандарти, також дають можливість вільно спілкуватися з експертами з усього світу.

7.Криза і бізнес: як пережити період турбулентності . Наведіть декілька порад для учасників асоціації.

По-перше, я б звернула увагу саме на фундамент будь-якої компанії – міцної корпоративної культури компанії. Якщо вона і дійсно цілісна, то це дає можливість впевнено стояти на ногах, незважаючи на будь-які негаразди або ж кризові періоди в компаніях. По-друге, що особливо актуально саме в період пандемії – вміти проявляти щиру турботу до кожного співробітника без виключення. І останнім ,вагомим показником в успішності бізнесу саме в період коронавірусної кризи, є вміння швидко усі робочі процеси, які цього потребують перевести в онлайн, тобто діджиталізувати.

Розмовляла Дар‘я Рачковська

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.