logos

Павло Овчинніков: «Іграшки мають розвивати, наповнювати дитинство радістю та бути цілковито безпечними для дітей!»

Павло Овчинніков є співзасновником та СЕО групи компаній KIDDISVIT, співзасновником мережi дитячих магазинiв MYplay,  Президент Української Асоціаціі Індустрії Іграшок  та автор благодійного проекту Центру інклюзивної освіти та реабілітації імені Святого Іоанна Кронштадського.

Група компаній KIDDISVIT, це маркетингово-дистрибуторська компанія товарів для дітей KIDDISVIT та мережа дитячих магазинів MYplay.

KIDDISVIT – працює, як офіційний дистриб`ютор з міжнародними компаніями розробниками та виробниками іграшок і бере активну участь у розробці продукту , адаптуючи його до специфіки українського ринку. Іграшки компанії говорять та співають українською мовою. Асортимент KIDDISVIT включає понад 80 провідних брендів, які охоплюють всі сегменти іграшок і товарів для дітей, представляє на українському ринку останні досягнення  і розробки індустрії іграшок. KIDDISVIT – є офіційним дистриб`ютором таких хітів у світі іграшок, як : L.O.L. Surprise!, KIDDIELAND, Baby Born, Battat, Rubiks, Screechers Wild, Bburago, Goo.N, Peppa Pig.

MYplay – український рітейлер дитячих товарів. Сьогодні мережа MYplay представлена 16-ма магазинами по Україні.

Ми поспілкувалися з Павлом ексклюзивно для Всеукраїнської асоціації керівників бізнесу щодо секретів побудови успішного родинного бізнесу, тенденцій розвитку  дитячих іграшок в світі, проблем ринку іграшок в Україні і т. д.

Павло, в одному з інтерв`ю ви зауважили, що історія появи компанії KIDDISVIT започаткувалася ще в квітковому магазині ваших батьків. Ви з братом саме там почали спроби ведення власного бізнесу через продаж іграшок. Скажіть, окрім нішевої незайнятості та малої конкуренції саме в галузі дитячих іграшок, чим ще зацікавила вас ця сфера?

Так, у батьків був квітковий бізнес. Ми з братом Дмитром активно допомагали. Почали продавати іграшки разом із квітами, як додатковий подарунок. Іграшки – це емоція. Разом із квітами, у якості подарунку, іграшки прекрасно розкуповували. Тоді ми привозили іграшки з Еміратів і працювали з українськими представниками CHICCO, LEGO.

На старті роботи в «іграшковому» бізнесі ми визначили для себе пріоритет, який актуальний й наразі: ми продаємо лише ті іграшки, якими б дали гратися своїм дітям! Цікаво, що наприкінці 90-х ринок якісних брендових іграшок в Україні був практично порожній.

Коли ж ми зіткнулися з проблемою закупівлі товарів для власного магазину іграшок, то почали самостійно шукати виробників. Відкрили для себе профільні виставки іграшок у Європі, познайомилися з серйозними гравцями ринку іграшок. І це був реальний шок! Ми ніби відкрили для себе «іграшковий» світ! Ми зрозуміли, що світ іграшок наповнений крутими товарами, на світовому ринку є надзвичайно цікаві розвиваючі забавки, про які українські діти на той час могли лише мріяти. Ми зрозуміли – попит є! І якщо обирати «іграшкову» тему за бізнес – то робити ставку виключно на якісний та безпечний товар. І ми у цьому принципові від початку!

Які тенденції розвитку ринку іграшок у світі ви прослідковуєте? Яке місце у ньому зараз займає український дистриб`ютор, на вашу думку?

Світ швидко змінюється, а разом із ним змінюються й тренди ринку іграшок. KIDDISVIT щорічно відвідує основні світові виставки, на яких демонструють новинки та визначають світові тренди.

Масштабний тренд, який набирає обертів у світі – Toys for Future: іграшки, виготовлені з натуральних матеріалів і безпечні для довкілля. Орієнтир на екологічність – один із основних сучасних меседжів на «іграшковому» ринку. Іграшки з використанням безпечних природних матеріалів допоможуть виховувати екологічну свідомість дитини через гру та зберігати довкілля. 

Digital goes Physical

Діджиталізація охоплює усі сфери життя та сегменти ринку й слугує джерелом натхнення для виробників класичних іграшок. Персонажі віртуального світу виходять у світ реальний і стають популярними м’якими іграшками, фігурками, з’являються у настільних іграх, гральних наборах.

Дитячий ринок в Україні цілком інтегрований у світовий інформаційний простір. Діти дізнаються про популярні іграшки раніше, ніж ті потрапляють до України: вони ознайомлюються з оглядами провідних світових блогерів. А в Україну іграшки найчастіше постачають уже під сформований глобальний тренд – або ми формуємо тренд і популярність іграшок разом із закордонними колегами.

Завдяки інтернету кордони стерті – діти в Америці та в Україні мають доступ до однакової інформації.

За прогнозами KIDDISVIT, серед найпопулярніших залишатимуться ліцензійні іграшки, герої популярних мультсеріалів, іграшки, що можна колекціонувати й розпаковувати, а також інтерактивні іграшки, які після адаптації розмовляють українською. 

Безумовно, ми відстежуємо нові тенденції та вже сьогодні прогнозуємо, яким буде KIDDISVIT завтра. Але головний тренд на всі часи – це якість іграшки, її безпечність для дитини. Нам справді важливо наповнювати дитинство радістю, розвитком, інноваціями та якістю. І все це заради успішного майбутнього кожної української дитини!

Попит на екологічний пластик для виробництва товарів, зокрема іграшок продовжує рости у світі. Павло, чи працюєте ви з виробниками, які застосовують при виробництві іграшок екологічний пластик? Як ставитесь до екологічної культури відповідальності у бізнесі?

KIDDISVIT – це соціально-відповідальний бізнес. З кожним роком проблеми екології, сортування сміття та захисту оточуючого середовища звучать частіше й гучніше! Приміром, у офісі компанії ми сортуємо сміття, відмовилися від пластикових урн, збираємо батарейки на утилізацію.

Згідно наших досліджень і попиту, батьки наразі віддають перевагу не лише безпечним товарам, але й замислюються про їхню екологічність. Виробники відслідковують тенденції та уже випускають дитячі товари з переробленого пластику, інших екоматеріалів. Екоіграшки для дітей дозволять мінімізувати викиди та негативний вплив на клімат. В асортименті компанії є іграшки бренду Quercetti. Це ігрові набори з біопластику, матеріалу, який повністю безпечно переробляється та розкладається у природі.

KIDDISVIT, як офіційний дистриб’ютор лялечок Baby Born в Україні, цієї осені презентує малечі нову серію улюблених лялечок «Ніжні обійми» у екологічному пакуванні.

Компанія Zapf Creation, яка випускає улюбленицю мільйонів дітей – лялечку Baby Born, підтримала світовий екотренд і відмовилася від пластику в пакуванні продукції.

Тепер пакування немає пластикових віконець, кріплень і поліетиленових пакетів. Це означає, що власне коробка, у яку запакована лялечка, значно простіше переробляється, менше шкодить довкіллю.

Тож асортимент KIDDISVIT стрімко поповнюється екоіграшками.

Павло, чи є у вашому асортименті іграшки для дітей з особливими потребами?

Так, у асортименті KIDDISVIT досить багато продукції, яка стає у нагоді на заняттях дітей з інвалідністю. Малювання – це своєрідна арт-терапія, а також ліплення, складання мозаїки, гра з кінетичним піском – все це корисно впливає на фізичний та психологічний стан дитини. Ми створили спеціальний розділ на сайті. До корисних товарів входять: кінетичний пісок, глина, пластилін, пальчикові фарби. Усі ці творчі забавки розвивають дрібну моторику, активізують відповідні відділи мозку, впливаючи на сусідні зони, що тренує руки, дає поштовх до розвитку мовлення дитини. 

Саме для таких дітей KIDDISVIT спільно з БФ «ПОМОГАЕМ» відкрив Центр реабілітації, фізичної терапії та інклюзивного навчання ім. святого праведного Іоанна. Реабілітацію тут проходять діти, які мають комплекс різних порушень розвитку. У когось страждає опорно-руховий апарат, мова, є порушення слуху, зору, інтелекту. Також наявні розлади емоційно-вольової сфери, затримка розвитку. Реабілітологи працюють із цими дітками у різних напрямках. І звісно, саме через іграшки у таких діток відбувається знайомство зі світом. За допомогою арт-терапії та гри можлива плідна корекція тих чи інших ментальних розладів, а значить і певний прорив у розвитку.

Павло, чи правда, що при прийомі на роботу в KIDDSVIT обов`язковою є співбесіда з вами? Можете назвати 5 якостей ідеального співробітника вашої компанії?

Для мене дуже важливо, аби людина, яку ми приймаємо у команду, співпадала по внутрішніх цінностях із компанією, мала певні професійні навички та бажання працювати на результат. Також для мене дуже важливо побачити, як людина спілкується, у чому розвивається, якою бачить власну роль у компанії. Цікаво, як людина себе оцінює, у чому вбачає власні успіхи на попередньому місці роботи, як бачить себе у KIDDISVIT. Тож фінальну співбесіду я часто провожу особисто. І мені достатньо 10-15 хвилин, аби відчути людину. Працює у нас і школа новачків. Після періоду адаптації я ще раз зустрічаюсь із новенькими на Welcome training. На цих зустрічах я знайомлю новачків із принципами та цінностями компанії. Адже корпоративна культура – важливий стратегічний інструмент, який впливає на успіх бізнесу.

Ви є президентом Української Асоціації Індустрії Іграшок. Поділіться успіхами діяльності цієї організації, які важливі проблеми ви та ваші колеги встигли вирішити?

Якість – основна вимога компанії KIDDISVIT до іграшок! Ми продаємо лише такі, якими би дозволили грати своїм дітям. Тому саме KIDDISVIT виступив ініціатором створення Української асоціації індустрії іграшок. Сьогодні до її складу входить уже 22 компанія, а починали з 8-ми.

Попри те, що на ринку іграшок серйозна конкуренція, учасники Асоціації – дистриб’ютори, рітейлери та виробники – стали однодумцями й партнерами. Питання якості та відповідальності перед споживачем об’єднує!

Ми маємо спільне завдання: впроваджувати цивілізовані правила ведення вітчизняного бізнесу іграшок, гармонізувати українські та світові стандарти якості. Іграшки мають розвивати, наповнювати дитинство радістю та бути цілковито безпечними для дітей!

Серед досягнень УАІІ – щорічна галузева конференція «Ринок іграшок в Україні». Тут ми можемо поділитись досвідом, обговорити виклики й знайти спільні варіанти рішення тієї чи іншої проблеми.

Ми пишаємося, що саме Українська асоціація індустрії іграшок розробила Методичні рекомендації до технічного регламенту безпечності іграшок – щоб уникнути подвійного тлумачення. Ці рекомендації були узгоджені з Департаментом захисту споживачів і стали зручним «посібником» для контролюючих органів.

На Facebook УАІІ створена сторінка «СТОП контрафакт» https://www.facebook.com/stopcontrafact/. Її призначення – привернути увагу громадськості та державних органів до численних порушень у реалізації дитячих іграшок в Україні. Ця сторінка – зручний майданчик для оприлюднення адрес магазинів, які продають неякісну продукцію та порушують законодавство.

Контрафакт і контрабанда – це давня проблема українського ринку іграшок. Варто певному брендові стати популярним, як з’являються численні дешеві та небезпечні підробки. Це збитки для бюджету країни, проблеми для розвитку легальних гравців ринку та головне – небезпека для здоров’я українських дітей.

Тому УАІІ, можна сказати, стоїть на варті якості іграшки, яка потрапляє у руки дитини.

Які серйозні ризики, на вашу думку, постали перед KIDDSVIT саме у карантинний час? Чи запускали онлайн-продажі?

Під час першого локдауну зупинилося все. І звісно, єдиною можливістю працювати були продажі онлайн. Окрім цього, нашою «знахідкою» стала опція – продажі телефоном у роздріб. Ми телефонували нашим постійним клієнтам, інформували їх щодо новинок, вітали з днем народження їхніх дітей! І отримували багато позитивних відгуків від покупців. Люди були реально дуже раді чути тих продавців, у яких вони робили покупки до локдауну. Ця ідея належить моєму брату Дмитру Овчиннікову, співвласнику компанії KIDDISVIT.

Цей канал комунікації та продажів ми активно використовували впродовж 2020 року, коли країна заходила у зону карантину. Аби залишатись на зв’язку з нашим покупцем.

Які технології розвитку та навчання персоналу використовуєте? Чи працюють у вашій компанії співробітники, які мають сертифікат MBA?

Розвиток професійних та управлінських навичок співробітників для мене, як керівника компанії, дуже важливий процес. Кожен співробітник може обрати курс, співзвучний з його сферою діяльності – і компанія оплатить це навчання. Також у нас є навчальні курси всередині компанії. Приміром, ми обираємо серед топ-менеджерів компанії спікера, він виступає перед колективом. Розказує про етапи своєї кар’єри, ділиться лайфхаками, відповідає на питання. Це допомагає колективу пізнавати один одного та досягати разом результатів. Також співробітники мають добре знатися на асортименті компанії, адже так чи інакше кожен у компанії продає товар. Працює телеграм-канал, де зібрані цікаві матеріали для професійного розвитку кожного. Адже одна з цінностей компанії – це постійний розвиток.

 Три важливі поради від Павла Овчиннікова для бізнесменів-початківців?

  • Роби те, що любиш. І головне – роби це пристрасно!
  • Формуй команду, інвестуй у людей.
  • Думай, як поставити клієнта на перше місце.

Розмовляла Дар`я Рачковська

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.