logos

Олена Войтенко: «Дистанційна робота стала новою нормою життя»

Ми поспілкувались із Оленою Войтенко – HRD компанії JTI Україна щодо робочих моментів у кризовий період, режиму дистанційної роботи та технології розвитку персоналу.

Чи вважаєте кризу періодом можливостей? Яких та для кого?

Я вважаю, що криза – це завжди нові можливості для кожного з нас. Карантин, наприклад, прискорив діджиталізацію нашої компанії, а самі ми вдосконалили деякі навички: починаючи з самоорганізації та самомотивації і закінчуючи ефективною роботою у віддаленому режимі. Ми навчилися фізично не залежати від офісу, зосереджуватися на роботі в домашніх умовах, займатися спортом та спілкуватися онлайн. Ми досі працюємо у віддаленому режимі і зараз це стало нашою новою нормою життя.

Чи вважаєте режим дистанційної роботи перспективним? Як контролювати робочий час та ефективність працівників у такому форматі роботи?

Дистанційна робота не була чимось новим для нас. Ще до карантину кожен наш співробітник міг 4 дні на місяць працювати з дому, якщо специфіка роботи це дозволяла. Зараз ми працюємо 5 днів в тиждень вдома і, судячи з результатів, ефективність роботи нітрохи не постраждала. Тому однозначно можу сказати, що у майбутньому ми переглянемо своє ставлення до кількості днів, які співробітники можуть працювати з дому, хоча повністю перехід на дистанційний режим роботи не плануємо.

Ми не контролюємо години роботи, у нас в JTI панує принцип довіри. Ще до карантину у нас діяла система flexible hours, коли кожен обирав для себе зручні години для роботи. Для когось ефективніше працювати з 8 ранку, для інших – з 10. Для нас головне – результат роботи. Тому і зараз те, як працівники організовують свій робочий час, залишається за ними.

Чи згодні з думкою, що в першу чергу треба інвестувати в персонал, як у важливий капітал компанії?

Наші люди завжди були і лишаються пріоритетом №1 для компанії. Власне тому ми досі працюємо з дому, щоб не наражати їх на небезпеку під час пандемії COVID-19. Відповідно і інвестиції в співробітників – один з найважливіших напрямків JTI. Кожен наш працівник має можливість вчитися і розвиватися в компанії, стосується це його безпосередньої роботи чи майбутньої посади, до якої він готується: курси англійської мови, численні професійні тренінги та семінари, MBA.

Також ми завжди дбали та продовжуємо дбати не лише про професійний, а й особистісний розвиток колег. Під час карантину, наприклад, ми запустили Програму LifeWorks, спрямовану на підтримку як фізичного, так й емоційного здоров’я не лише працівників, а і їхніх родин. Завдяки цій програмі кожен має 24/7/365 доступ до лінії підтримки, веб-сайту та мобільного додатку з порадами і рекомендаціями про психічне, фізичне, соціальне та фінансове благополуччя.

Які технології розвитку та підбору кадрів застосовуєте?

Якщо говорити власне про технології, то у підборі ми використовуємо систему автоматичного рекрутингу на базі Success Factors, онлайн-систему відео-інтерв’ю, онлайн-тестування та інші. В навчанні та розвитку – Learning & Development модуль системи Success Factors, яким користуються усі наші працівники, а також платформи EDX, Linkedin Learning та Rosetta Stone.

Але технології – лише частина наших інструментів або методів підбору та навчання співробітників. Для підбору ми використовуємо чи не усі наявні методи: від створення внутрішнього кадрового резерву та активного пошуку зовні до співпраці з зовнішніми агенціями та створення зовнішнього пулу талантів.

У навчанні та розвитку ми дотримуємося принципу 70%-20%-10%, де 70% навчання відбувається на практиці (під час виконання робочих завдань та проектів), 20% – так званий social learning за допомогою коучинга, менторства, а 10% – це власне навчальні програми. При чому ми маємо дуже широкий спектр таких програм: як групові, так і індивідуальні професійні сертифікації, MBA та ін.

Чи важливі компетенції, підтверджені відповідними сертифікатами для отримання роботи у компанії?

Вони не є обов’язковими, але стануть перевагою для кандидата у процесі відбору. Загалом ми дотримуємося принципу, що найголовніше – бажання працювати в нашій компанії, а підтвердження компетенцій можна отримати і протягом роботи в JTI.

Чи працюють у вашій компанії випускники програм МВА?

Так, окрім того, більшість з них здобула ступінь уже працюючи в JTI. Працівники з високим потенціалом можуть навчатися на програмі MBA за рахунок компанії. Щороку близько 5 наших співробітників отримують свої дипломи MBA однієї з найкращих бізнес-шкіл світу.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.