logos

Олена Самборська: «Зараз важливіше питання не в конкретних технологіях, якими має володіти HR, а в постійному розвитку і навчанні»

Олена Самборська HR Director Luxoft Україна про роботу HR директора в сучасних умовах та нові методи і принципи роботи.

Luxoft — мiжнародна компанія з розробки програмного забезпечення. Створена у 2000 році як дочірня компанія IBS, входила до IBS Groupф Holding. Послуги компанії включають стратегічний консалтинг, створення власного програмного забезпечення та інжиніринг цифрових рішень. Luxoft надає клієнтам можливість ефективно конкурувати на ринку завдяки своїм експертним знанням у галузі фінансових послуг, автомобільного, комунікаційного та медичного секторів.

Українське відділення відкрито в 2005 році і має понад 3400 співробітників.

Якою Ви бачите роль HR директора в успішній компанії? 

HR директор має бути одночасно і стратегічним партнером, і внутрішнім консультантом, а для цього необхідно мати сильні лідерські якості і високий рівень професійності. 

Якими новими технологіями має володіти сучасний HR?  

Відповідаючи на це питання хочу процитувати Джоша Берзіна: «Деякі люди потрапляють в HR просто тому що вони милі, проте цього вже не достатньо». Напевне, зараз важливіше питання не в конкретних технологіях якими має володіти HR, а в постійному розвитку і навчанні. 

Проте, якщо все ж почати їх перелічувати, то в ІТ-галузі на перше місце виходять цифрові технології (AI, Big Data), інструменти залученості і аналізу, можливість отримувати відгуки від працівників в режимі реального часу, а також різні інструменти аналізу організаційної мережі (ONA) та інші. Зараз на ринку з’явилось багато технологічних професійних інструментів, які допомагають в роботі ейчара, наприклад, CleverStaff, Morbax HR та інші, тому спеціалісту варто бути в курсі нових технологій.

На цю тему можна розповідати багато, але справа не скільки в технологіях, скільки в меті, задля якої ви хочете їх використати, а саме, яку бізнес-потребу ця технологія буде вирішувати. 

Які технології підбору та розвитку персоналу застосовуєте?  

Думаю, що загальна практика тут плюс-мінус схожа. Спочатку здійснюємо пошук людей за компетенціями на різноманітних майданчиках: від linkedin та профільних сайтів для підбору персоналу, до людей, які беруть участь у наших конкурсах та лекціях. Далі відбувається співбесіда з нами та замовником і якщо всіх все влаштовує – людина виходить на роботу.

Для розвитку персоналу ми використовуємо багато цікавих речей: починаючи з різноманітних тренінгів, курсів та програм, що дозволяють спеціалістам змінити проект або навіть переїхати на роботу в іншу країну. 

Водночас, що стосується розвитку талантів, то однією з найцікавіших наших освітніх ініціатив, став, наприклад, High Performers Club. Ця програма допомагає нам створити менеджерський резерв компанії, а найталановитішим спеціалістам – отримати практичну інформацію від топ-менеджерів Luxoft, проявити себе та отримати підвищення.

 Наразі через “школу” HPC вже пройшли 800 спеціалістів Luxoft, 500 з яких отримали підвищення. А вже у цьому році ми запускаємо оновлену версію програми HPC 4.0, яка відбуватиметься онлайн, що дасть можливість проводити семінари і лекції з викладачами і учасниками зі всього світу.

Які рекомендації щодо розвитку персоналу ви б надали учасникам Асоціації? 

Потрібно створювати в компанії такі умови, що дають можливість спеціалістам розвиватись та рости всередині компанії та максимально сприяти їм у цьому. 

З іншого боку, потрібно орієнтуватися в тенденціях на ринку – бути в курсі нових технологій в сфері розвитку персоналу та вміти їх застосовувати на благо співробітників та компанії.

Я би порадила дослухатись до вашого HRD, адже саме люди є найважливішим капіталом компанії, особливо в умовах кризи, яку ми всі переживаємо. 

Розкажіть про Ваші цінності у житті та роботі? 

Для мене найважливіша цінність це розвиток себе як особистості та як професіонала. Я вкладаю в це багато часу і зусиль. Не менш важливими для мене є моя сім’я і команда. Вони мене надзвичайно надихають і дають багато енергії для того, щоб йти вперед.  

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.