logos

Олексій Рубцов – історія гуртового виробника одягу

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Олексій Рубцов – народився у травні 1982 року в місті Києві. Закінчив Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство». Проходив військову службу у 169 навчальному центрі «Десна». Після закінчення проходження служби працював цивільним юристом у різних установах та банках. Коли у 2014 році в Україні почався конфлікт на сході, Олексій брав активну участь у волонтерських рухах. Прослуживши на сході близько 2 років, отримав поранення. Крім того, в цей час Олексій вперше став батьком. Тому, зважаючи на перелічені фактори, прийняв рішення звільнитися з військової служби. 

У період своєї волонтерської діяльності Олексій познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Тоді вона вела власний невеличкий бізнес – швейний цех по пошиттю одягу на замовлення. Після повернення до звичного життя, Олексій вирішив долучитися до розвитку бізнесу дружини, і відтоді вони ведуть його разом. Подружжя займається гуртовим пошиттям одягу трикотажної групи.

Розкажіть детальніше про Ваш бізнес. Чому обрали саме цю діяльність?

Після звільнення зі служби у Збройних Силах України у мене було декілька варіантів, чим надалі займатися. По-перше, мені пропонували роботу у державних органах. Однак ще з часів своєї військової служби я пообіцяв собі, що не буду там працювати. Крім того, я міг продовжити працювати за фахом. Проте я вирішив обрати третій варіант – розвивати сімейний бізнес. До того ж у нас вже було з чого починати, позаяк був цех, устаткування та клієнтська база. 

Зараз ми маємо невеликий власний швейний цех, який складається з 8 працівників. Ми займаємось гуртовим пошиттям одягу трикотажної групи тканин – починаючи з майок та  футболок, закінчуючи світшотами та спортивними костюмами. Також інколи виготовляємо продукцію з флісової та синтетичної тканини, якщо це дозволяє наше обладнання. В основному нашими клієнтами є різноманітні українські локальні бренди та військові підрозділи. Здебільшого військові замовляють у нас спортивний одяг та флісову натільну білизну. Свій товар ми продаємо гуртом та фокусуємось саме на гуртовому пошиттю виробів. Фактично ми виконуємо функцію підрядника для власників брендів. 

Як участь в минулому проєкті допомогла Вам у розвитку бізнесу? Чому Ви вирішили знову взяти участь у проєкті? 

По-перше, ми збільшили ефективність виробництва, оскільки докупили загалом 3 швейні машинки. Також у нас з`явилось нове робоче місце для швачки. Одна з отриманих машинок дала змогу розширити асортимент нашої продукції. Простіше кажучи, якщо раніше виріб ми виготовляли виключно в одному варіанті, то тепер у нас їх декілька. До того ж, ми докупили розмотувач тканини. Він істотно збільшив продуктивність розкрійного цеху. Ми стали тратити набагато менше часу на розмотування тканини, через те що дане обладнання автоматизувало цей процес.

Я вирішив повторно взяти участь в проєкті, оскільки нам були потрібні нові інвестиції для розширення та масштабування власного бізнесу. Відповідно, коли з`явилась можливість отримати допомогу, думаю, було б нерозумно від неї відмовитись. 

Чи вдалось Вам покращити власний бізнес завдяки участі у проєкті? Чи було для Вас корисним знову пройти навчання з розвитку бізнесу? 

Насамперед нам для роботи був дуже потрібний новий розкрійний стіл. Ми до участі в проєкті навіть виготовили його своїми силами, на що потратили немалу суму грошей, проте буквально за два роки він практично став несправним. Тому ми дуже вдячні проєкту за отриманий професійний розкрійний стіл. Можна сказати, що у нас тепер є професійне устаткування, яке використовується на великих підприємствах. Таке оснащення нам дало, по-перше, впевненість в його придатності, тому що нам видали офіційну гарантію на 8 років. По-друге, у нас зменшились розходи тканини під час виробництва, оскільки цей стіл є трішки довшим за попередній. Якщо колись ми з 10 метрів виготовляли 10 одиниць виробів, то зараз виготовляємо 11. На додаток, ми отримали термопринтер, який використовуємо для друку розмірників та різноманітних бирок. Раніше нам доводилось замовляти такі послуги у підрядників, що збільшувало витрати на виготовлення продукту. 

Я вважаю, що мені було корисним знову прослухати курс. На мою думку, вчитися потрібно завжди. Хоч я й був ознайомлений з певною частиною викладеного матеріалу, проте, гадаю, ще нікому не завадило освіжити знання у своїй пам`яті. До того ж, більш ніж половина інформації була для мене абсолютно новою. Як результат, після проходження тренінгу я усвідомив деякі помилки у веденні бізнесу. Отже, переконаний, що навчання було для мене корисним та пізнавальним.

Що саме нового Ви дізнались на тренінгу та на консультаційній підтримці? Що сподобалось найбільше, що використовуєте зараз? 

Мені дуже сподобалась лекція з тайм-менеджменту. Я зрозумів, що чіткий контроль діяльності бізнесу значно полегшує його роботу, оскільки тоді працівники мають покроковий сценарій дій. Таке планування стосується витрат, обліку матеріалів для виробництва та навіть терміну виконання самих замовлень. 

Новою для мене була інформація про рекламу та маркетинг в цілому. Визнаю, що це слабка сторона нашого бізнесу, оскільки по суті ми працюємо тільки за принципом сарафанного радіо, а просування в мережах ми взагалі не використовуємо. Однак з лекцій я зрозумів, що нам потрібно залучити рекламу, тому що вона є дуже важливою для популяризації власної справи. Тому, думаю, найближчим часом будемо займатися просуванням бізнесу в соціальних мережах. 

Які у вас подальші плани на розширення бізнесу? Що мотивує Вас займатися бізнесом?

Насамперед у нас в планах розширити асортимент продукції, яку ми виготовляємо. Останнім часом військові підрозділи цікавляться можливістю пошити у нас сумки та рюкзаки. Сьогодні ми змушені їм відмовляти, оскільки у нас немає необхідного обладнання для реалізації. Однак на майбутнє розглядаємо варіант пошиття спортивної термобілизни або ж пошиття елементів військового екіпірування, як-от сумки чи рюкзаки. Наразі обдумуємо, в якому напрямку нам слід розвиватися. 

Займатися бізнесом мене мотивує передусім банальна можливість отримувати прибуток, який я можу спрямовувати на забезпечення власної родини. По-друге, стимулює до дії факт того, що ми знаходимось в невеличкому селищі під Києвом. Ми забезпечуємо мешканців робочими місцями, а сплачені нами податки йдуть в місцевий бюджет. В підсумку ми у такий спосіб робимо внесок у розвиток об`єднаної територіальної громади. По-третє, дуже надихають позитивні відгуки клієнтів. Приємно, коли люди серед інших конкурентів обирають саме тебе. Ба більше, коли вони залишаються задоволеними від співпраці з тобою та стають твоїми постійними клієнтами. По-четверте, спонукає соціальна складова нашої справи, адже наш цех допомагає дитячим будинкам та інколи виступає спонсором на дитячих спортивних змаганнях.

Наостанок, з якою думкою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Побратимам та посестрам бажаю не боятися починати власну справу. Якщо у Вас є ідеї  – бодай спробуйте. Решту читачів хочу закликати керуватися у житті принципом «свій до свого по своє». Що важливо, мова йде не тільки про ветеранські бізнеси, але й про українське виробництво загалом. Твердо переконаний, що у такий спосіб український бізнес буде стрімко розвиватися, а, відповідно, буде розвиватися й наша країна.

Замовити товари або послуги у цього ветерана: 

Instagram: https://www.instagram.com/porta_vita_/?utm_medium=copy_link

Номер телефону: +380632753801

Оріховський Данило

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.