logos

Олександр Матяш – засновник універсального інтернет-маркету з одягу

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Олександр Матяш – ветеран, що народився та виріс у місті Києві. До АТО займав керівні посади у великих корпораціях. До прикладу, був комерційним директором компанії ексклюзивного дистриб`ютора «Toshiba», а також керівником служби по розвитку проєктів у мережі магазинів «Фокстор». Крім того, Олександр був засновником бізнесу з виробництва та дистриб`юції автозапчастин. 

Коли у 2014 році в Україні почався конфлікт на сході, Олександр вирішив стати на захист власної країни. Він подав документи до добровольчого батальйону «Київщина», що був сформований з жителів Київської області. У травні 2015 року Олександра запросили на військову службу, на якій він відслужив 14 місяців. Після демобілізації у 2016 році Олександр ще півтора роки  їздив на схід як водій медичної евакуаційної машини.

Перебуваючи на військовій службі в Олександра виникла ідея виробляти чоловічу білизну. Він на власному досвіді зрозумів, що такий товар має великий попит та те, що такий напрямок бізнесу на ринку є вільною нішею у співвідношенні якості та вартості продукту. Свою першу пробну партію Олександр роздав ще серед своїх побратимів на сході України. Після цього він почав шити комерційні партії білизни. Сьогодні його бізнес перетворився з виключно текстильного магазину на універсальний інтернет-маркет, на якому можна придбати не тільки білизну, але й одяг. До того ж тепер у наявності є не тільки чоловічі, але й жіночі колекції. 

Звідки дізналися про проєкт? Як проходило Ваше навчання? 

Ветеранська спільнота є достатньо вузькою, тому нерідко інформація щодо таких проєктів передається із уст в уста. Спочатку, до речі, я не дуже вірив у даний проєкт, бо він був першим у моєму житті. У мене виникали сумніви щодо мого везіння, так як я не вважаю себе щасливчиком. Однак все-таки вирішив хоча б заповнити та відправити анкету для участі. Як виявилось, я отримав зворотний зв’язок про затвердження моєї кандидатури. 

Що стосується самого навчання, потрібно враховувати, що до АТО я працював у великих корпораціях. У мене великий досвід навчання, ба більше, я сам проводив схожі курси серед своїх підлеглих. Тому, думаю, цей курс не можна назвати таким, що стовідсотково підготує людину до розширення бізнесу.

Однак, попри мої рефлексії щодо покращення організації навчання, хочу зазначити, що лектори зробили все від себе залежне в рамках цього проєкту. Хоч для мене ця інформація була й не новою, я переконаний, що вона була важливою для інших присутніх. Отже, в будь-якому випадку я вважаю цей курс корисним та пізнавальним. 

Як вважаєте, проєкт відіграв свою роль у розширенні Вашого бізнесу?

Перш за все, до участі у проєкті уся придбана мною техніка знаходилась у розпорядженні моїх підрядників. Тобто я віддавав машини на виробництво, на якому посередники виготовляли сам продукт. Конкретно машина, яку я отримав за підтримки проєкту, – це спеціальна машина, яка є необхідною для закриття циклу виготовлення продукції. Фактично завдяки такій грантовій допомозі я зумів зорганізувати власне виробництво. Я завершив співпрацюю з підрядниками та найняв власних працівників на роботу. У зв`язку з тим, що у мене тепер немає посередників насамперед зменшилась собівартість продукту, а отже покращилась цінова пропозиція для продажу. Крім того, сам продукт став якіснішим, позаяк я маю можливість особисто контролювати процес його продукування.  

Розкажіть детальніше про Ваш бізнес.

Мій бізнес складається з декількох напрямків. По-перше, це виробництво чоловічої текстильної білизни. Переважно мене знають саме по цьому вектору діяльності, оскільки з нього я почав вести свій бізнес. Згодом виникла потреба вироблення суміжних продуктів – шкарпеток, футболок, штанів. Тому ми почали продукувати верхній одяг та класичну білизну, як-от футболки й лонгсліви. Паралельно ми запустили у продаж жіночу колекцію. 

Станом на сьогодні ми маємо в активі близько 200 позицій білизни, які вже виготовили та випустили у продаж.  По суті мій бізнес з виключно текстильного магазину став універсальним інтернет-маркетом, на якому можна придбати одяг та білизну як собі, так і своїй половинці. 

Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу? Що мотивує Вас займатися бізнесом?

Коли я потрипив до АТО, я на власній шкурі зіштовхнувся з тим, що не було де придбати якісну білизну. А навіть якщо і було де, то за надто велику вартість. Я з власного досвіду розумію, що бізнес будується на потребі й на цінності. Бізнес – це зазвичай не про гроші; бізнес – це про проблему, яку треба вирішити. Тому якщо така проблема виникла у мене, з певною ймовірністю вона може виникнути в інших людей. Отож ми виготовили першу партію білизни ще коли я був на військовій службі. Я роздав її своїм побратимам і вже за тиждень часу вони мене питали, де можна придбати таку білизну. Тоді я зробив першу комерційну партію для військовослужбовців. У такий спосіб я й розпочав ведення свого бізнесу.

Мене мотивує займатися бізнесом бажання залишити щось після себе. На додаток, мій склад характеру не дозволяє мені здатись. Мені справді подобається моя діяльність. Особливо приємно усвідомлювати те, що наші речі носять матеріально забезпечені люди, які мають змогу купити будь-який інший продукт, однак обирають саме наш український. 

Як плануєте розвивати власний бізнес? Ваш бізнес робить внесок в зміни в суспільстві?

У нашого магазину є гасло: «якість у деталях, дрібниць не буває». Виходячи з цього, моєю головною метою є виробництво де-факто якісного продукту. Якщо говорити про найближчі плани, то ми хочемо запустити лінійку трикотажної білизни. Спочатку в продажі з`являться чоловічі боксери, згодом долучимо жіночу білизну. Надалі плануємо виробництво верхнього одягу – різноманітних курток. Загалом, ми хочемо реалізувати концепцією універсального магазину, в якому будь-кому можна придбати будь-який товар.  

Думаю, що мій бізнес вносить зміни в суспільстві, бо ми також займаємось соціальною діяльністю. Ми беремо участь у соціальних програмах для допомоги ветеранам. До того ж ветеранський бізнес – це завжди хороший приклад того, якими насправді є ветерани. Таким чином ми змінюємо ставлення до ветеранів та працюємо над покращенням їхньої репутації.

Наостанок, з якою думкою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Мені хочеться сказати, що дійсно чудово, коли різні корпорації, компанії та бізнесмени створюють можливості для інших людей. Тому закликаю людей допомагати одне одному. Особливо тим, хто потребує нашого плеча. Зауважу, що це стосується не тільки ветеранів, але й простих пересічних людей. Повірте, надзвичайно приємно розуміти, що в тебе вірять.

Замовити товари або послуги можна у цього ветерана за посиланням: 

www.regata-club.com.ua

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.