logos

Ніколи не здавайтеся та йдіть завжди вперед, як би важко Вам не було!

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

В свій час Конфуцій казав «не той великий, хто ніколи не падава той великий – хто падав і вставав». Сьогодні як ніхто інший такий афоризм уособлює Назар Колиняк. Назар – тридцяти чотири річний мешканець селища міського типу Івано-Франкове, що неподалік від міста Львова. В 2014 році пішов служити на схід, де відслужив в 24 окремій механізованій бригаді. Брав участь в боях за Мар`їнку.

Сьогодні Назар проживає в своєму рідному Івано-Франкові, де продовжує займатися справою свого життя – меблярством. Ця історія, мабуть, чи не найкращий приклад вірності своїй професії, а також яскравий приклад тому, як ніколи не здаватися та завжди йти до кінця.

Як дізналися про проєкт?

Я є учасником «Спілки Ветеранів АТО «Янів». Минулого року двоє моїх побратимів взяли участь у минулорічному проєкті, тому вони мене надихнули на подання власної кандидатуру цього разу. 

Як проходило Ваше навчання.Чи змогли задовільнити власні очікування?

Правду кажучи, до останнього були переживання чи приймуть мою анкету на даний проєкт. Радий, що мені вдалося взяти участь, оскільки після тренінгу залишилися тільки позитивні враження і я стовідсотково задовільнив власні очікування. Я насправді дізнався дуже багато корисної інформації про бізнес, яку я зараз використовую в повсякденному житті. Тому хочеться виразити велику подяку усім причетним до проєкту, за гарнтову допомогу та за надану мені можливість повчитися бізнесу.

Що  можете виділити найбільш корисним з тренінгу?

Гадаю, найголовніше – я навчився продавати. На тренінгу ми розглядали декілька варіантів тактики продажів. Для себе я обрав підхід до продажу «що найдешевше, то найліквідніше». Сьогодні я працюю за таким принципом, оскільки це дозволяє мені збільшувати клієнтуру та мати більший обсяг роботи. На додаток, завдяки проєкту я закріпив та удосконалив свої попередні знання та навики, що також, вважаю, є не менш корисним.

Як вважаєте, проєкт допоміг Вам започаткувати бізнес?

Без сумніву, він мені допоміг. Я познайомився з новими людьми, почув багато цікавого та нового для себе. Щодо грантової підтримки, я отримав багатофункціональний станок та компресор. Сьогодні завдяки цим інструментам я виготовляю товар та добудовую свій павільйон, де в майбутньому планую розмістити на продаж деякі з своїх меблевих виробів.

Звідки виникла ідея про відкриття бізнесу? Розкажіть детальніше про ваш бізнес.

Я навчався в професійно-технічному училищі Янова. З того часу я завжди працюю з деревом. Перший свій практичний досвід я здобував зі шваґром, допомагаючи йому виготовляти двері. На цьому етапі життя я вже достатньо усвідомив, що у мене душа лежить до даної професії. Згодом я працевлаштувався в мебельний комбінат, де пропрацював близько 7 років. Там я вже отримав безпосередній досвід роботи з меблями.

На сьогоднішній день я працюю з меблевими виробами самостійно. Я віддаю перевагу індивідуальним замовленням, оскільки вони мене більше розвивають як кваліфікованого спеціаліста. Мені вже не цікаво працювати за шаблоном, тому я дуже ціную неординарні замовлення клієнтів. Маючи за спиною 19 років стажу, з точністю можу сказати, що дерево – це моє.

Свої вироби я здебільшого виготовляю з дубу та ясену, також деякі вироби є ламінованими. Моя співпраця з клієнтом починається з особистої зустрічі, де я вислуховую всі побажання клієнта та пропоную йому технологічні варіанти реалізації виробу. Згодом я за узгодженим проєктом самостійно виготовляю меблі з нуля. За завершенням доставляю виріб до клієнта. Можна сказати, що я виконую замовлення «від а до я».

Як сьогодні розвивається ваш бізнес? І які плани на майбутнє?

Відверто кажучи, зараз важко працювати. По-перше, я не маю професійного станка, який дозволив мені б виконувати більший спектр замовлень. По-друге, немає стабільності в економічному становищі і звісно ж це впливає на мій бізнес. На тлі всіх подій люди задумались, чи на часі зараз купівля дерев`яних меблів. Відповідно, різко зменшились продажі. Якщо колись замовлення були заплановані на декілька місяців вперед, то тепер в кращому випадку тільки на найближчий місяць.

На даний момент я активно шукаю партнера по бізнесу, який надав б мені в роботу професійний станок, оскільки без нього я можу виготовляти тільки ламіновані вироби. (для контакту звертайтеся: 098-967-07-87).

З більш масштабних планів, я наміряний створити невеличкий меблевий магазин. Зараз власними силами займаюсь будівництвом. На всі ці удосконалення потрібно чимало часу та фінансів, тому я крок за кроком намагаюсь реалізувати свої плани.

Що мотивує Вас займатися власним бізнесом?

Я солідарний з думкою, що завжди потрібно йти вперед та постійно випробовувати себе. Якщо довго намагатися та не здаватися, то колись ти матимеш успіх. Мені є для кого старатися – в мене є дружина та двоє дітей. Я не можу здатися та кинути все напризволяще, бо як мінімум мені потрібно ставити дітей на ноги. Я змушений викручуватися та йти вперед – це моя мета в житті.

Наостанок, думка з якою Ви хотіли б поділитися з співвітчизниками? 

Не бійтеся перешкод, бо все що ми переборюємо йде нам тільки на користь. Кожна спроба додає нам впевненості в собі та в житті загалом. Тому ніколи не здавайтеся та йдіть завжди вперед, як би важко Вам не було!

Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.