logos

Керівник має бути прикладом для наслідування не за назвою посади, а за компетенціями та знаннями”, — Наталія Чорній, HRD “ЖЖУК”

Особистість:

Наталія Чорній – HRD роздрібної компанії ЖЖУК. У 2018 році увійшла в топ 35 кращих HR в Україні за рейтингом Delo.UA і Boyden, у тому ж році потрапила у топ кращих 7 HR в Україні.

Поділіться історією власного кар’єрного шляху. Чим займалися до того, як посіли крісло HR-директора?

В сфері HR мій досвід роботи понад 16 років, на управлінських позиціях HR – 13 років, в тому числі HRD. Свій шлях в сфері людського капіталу я почала одразу після Університету в 2005 році, на перший погляд з непримітної, але відповідальної посади фахівця кадрового обліку. За рік роботи в 2006 році я опановую для себе нову посаду, яка на ринку починає активно позиціонуватися  – менеджер з персоналу. Перші співбесіди, масовий набір та кадрове адміністрування – все в одній особі. 2008 року відбувся старт моєї кар’єри на позицію керівника відділу персоналу, останні 9 років моя роль – HRD. 

Основні процеси, в яких здобутий успішний досвід: управління повним циклом HR процесів та відділом більше 25 людей, в тому числі у віддалених підрозділах; побудова HR відділу; розробка  та впровадження KPI; залученість персоналу; зниження затрат на персонал; розробка та  впровадження регламентів і процедур; управління функціями бюджетування; впровадження системи контролю та звітності; рекрутмент; адаптація; організація заходів, спрямованих на підвищення лояльності та корпоративної культури; T&D, C&B; кадрове адміністрування; внутрішні комунікації; корпоративна культура; розвиток HR бренду.

Що ви, як HR-директор, вважаєте найбільш вагомим професійним викликом для себе, загалом у роботі та особливо в період карантину?

Криза COVID-19 вже звучить як виклик. Саме цей період, який ще не завершився, вважаю вагомим професійним викликом. З одного боку, бізнес, і твоя роль як стратегічного партнера, здатного приймати стратегічні рішення, які не завжди популярні, а з іншого – бути захисником людського ресурсу та пройти цей період з найменшими втратами та затратами. На одному із днів народжень компанії я озвучила свою позицію, і звучала вона так – якщо колись переді мною виникне ситуація, як вчинити, і я не буду знати як – я зроблю так, як буде вигідно компанії ЖЖУК. З того часу змінилися обставини, однак моя позиція не змінилася.

Назвіть три основні якості успішного НR-спеціаліста, без яких в цій сфері роботи нічого?  

Якщо з стратегічних якостей, тоді однозначно успішний HR повинен бути лідером – рішучим, впевненим, надійним, надавати взаємну підтримку на всіх рівнях, спілкуватися як всередині компанії так і зовні, управляти змінами. Крім того, це також й стратегічний партнер, здатний ділитися знаннями, транслювати та узагальнювати нові ідеї, з навичками міжособистісного спілкування, проактивний, здатний приймати стратегічні рішення. Важливо також бути функціональним експертом, який володіє базовими навичками в сфері HR, володіє практиками інших компаній, тенденціями на ринку, здатний впровадити та адаптувати в компанії кращі практики через програми чи прописані процеси/процедури, вміє знайти потрібну інформацію та організувати роботу.

Якщо  про «людське» зсередини, я б відзначила таку якість як «автор людського капіталу», який здатний бути наставником, вміє оцінити та виявити зону індивідуального росту працівника для майбутньої професії; та «захисник людського ресурсу», який здатний дивитися на світ чи проблему очима працівника, вміти вислухати працівника, зрозуміти його проблему, поставитися із співчуттям, але водночас дивитись на ситуацію очима менеджера, повідомляючи працівнику, що йому потрібно зробити для успішної роботи.

HR за своїм призначенням завжди є захисником працівників, який водночас відстоює та захищає інтереси бізнесу.

Чи важливі знання психології в роботі HR-спеціаліста?

Вважаю, що так. Це базовий набір опцій, за допомогою яких якість у виконанні поточних операційних функцій буде вищою, починаючи від точності відбору людей, комунікації, відносин в колективі, вирішенні деструктивних ситуацій до вміння слухати та бути почутим.  

Коли ви зрозуміли, що сфера human resources – це ваше покликання?

Одразу, люди і все, що з ними пов’язано – це моє.

На вашу думку, чи потрібно успішному керівникові не лише допомагати розвиватись іншим, а й удосконалювати себе?

Так, звісно. Керівник має бути прикладом для наслідування не за назвою посади, а за компетенціями та знаннями. Якщо ви хочете поліпшити життя і досягти успіху, тоді вам потрібно оточити себе людьми, чиї стандарти й вимоги до життя вищі за ваші. Процитую мій улюблений вислів: «Оточуйте себе розумними людьми, будете мучитися, але рости» — це найшвидший шлях до змін.

Якими є ваші хобі? Як проводите вільний час?

Люблю історію та архітектуру рідного міста. Прогулюючись старовинними вуличками, вивчаю історію та легенди. Полюбляю читати детективи, займаюсь тенісом.

Що вас надихає у своїй роботі, та де черпаєте натхнення й нові ідеї?

Кінцевий результат, коли період кропіткої роботи завершується досягнутим результатом. Натхнення та нові ідеї завжди приходять від людей. Компанія “ЖЖУК” не є статичною, це живий організм, сповнений різними емоціями, і люди, з якими я працюю, для мене є основним і єдиним натхненником, звідки я черпаю енергію та нові ідеї.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.