logos

РЕКОМЕНДУЄМО ЕКСПЕРТА Микола Магасевич: Знання, що я отримав в Українській школі бізнесу вже знадобилися мені у роботі

Микола Магасевич більше року займається новим напрямком у сфері будівництва, займаючи посаду інженер-консультанта та нещодавно пройшов сертифікаційний курс в Українській школі бізнесу з Управління бізнес-процесами та бізнес-проєктами. Ми поспілкувалися з Миколою про навчання на програмі, вплив кризи на будівельну галузь та важливість професійного розвитку для керівників.

Розкажіть більше про себе, чим займаєтесь та які рішення приймаєте?

Всю свою професійну діяльність я в будівництві. Був керівником проєкту по будівництву ТРЦ Victoria Gardens, потім працював на Чемпіонат Європи з футболу 2012, директором з будівництва Львівського аеропорту. Деякий час мав проєкти пов’язані з верхнім Шуваром, потім був директором з будівництва київського офісу РІЕЛ і зараз повернувшися до Львова займаюся більше року напрямом інженер-консультанта та інженера технагляду. Це фактично служба замовлення будівництва, але не в штаті інвестора, а через аутсорсинг. Така система працює в багатьох приватних компаніях. Зараз ми співпрацюємо з Укравтодором в напрямі дорожнє будівництво. Це основний вид моєї діяльності.

Як карантин вплинув на будівельну сферу?

Карантин позитивно вплинув на будівництво, адже більшість людей, які планували виїжджати за кордон залишилися. Однак якщо брати галузь девелопменту, то тут по різному, тому що комерційна та офісна нерухомість отримали серйозний удар.

Натомість житловики швидше за все є в плюсі, хоча це буде помітно по результатах середини наступного року. В теперішній ситуації динаміка показує, що люди не дуже довіряють банкам і використовують житлову нерухомість як інвестиційний інструмент. Це 10-15 %, що досить багато в житловій нерухомості. Крім того в нас кожна друга сім’я потребує житла і кожен в різні способи намагається вирішити це питання. Також зараз гостро стоїть питання по іпотечному кредитуванні і якщо це грамотно вирішити, то житлова нерухомість буде від цього зростати.

Я пішов в достатньо новий напрямок і для багатьох він не зрозумілий. Проєкти, які мали бути на початку весни трохи призупинилися, але зараз починають знову активізовуватися. Якщо взяти бюджетні замовлення та участь у тендерах ProZorro, то там достатньо багато маємо роботи, тому що маємо проєкти в Запоріжжі, Одесі, Чернівцях, Волині, Рівному, Львівській області.

Які висновки ви зробили для себе після проходження сертифікації ISO “Управління проєктами” та “Управління бізнес-процесами”?

Я завжди цікавився процесним менеджментом і ще на початку року планував йти вчитися, але карантин вніс свої корективи. Навчання допомогло мені сформувати відповідні компетенції з розробки, впровадження та управління бізнес-процесами.

Свого часу мені порадили використовувати теорію обмежених систем Еліяху Голдратта в будівництві. Я перечитав Голдрада, але на практиці мені було важко застосовувати теорію обмежених систем. Виходило наступним чином: якщо в машині поламаний акумулятор і пробите колесо, то яке є вузьке місце? Зміниш аккумулятор машина не поїде, поміняєш колесо – також. Однак коли я почав розписувати все по процесах, то зрозумів, що теорію обмежених систем можна використовувати в окремих ситуаціях.

На програмі викладач все доступно розказував, знання, що я отримав вже знадобилися мені у роботі. Крім того я, скажем так, підкований, адже давно цікавився даною темою.

Як плануєте розвиватися у професійному плані, після проходження сертифікації?

Зараз думаю про навчання на МВА програмі, адже прагну далі розвиватися. МВА, в першу чергу, дає стратегічне мислення. Сфера бізнесу в якій я працюю має свої правила і загалом цей напрямок потребує еволюції будівельної галузі. Треба створити безхмарний ринковий простір (блакитний океан), де не буде конкурентів.

На українському ринку, наприклад, якщо взяти Укравтодор з яким тісно працюємо, чи інші служби автомобільних доріг є бачення, що ми надаємо пріоритет іноземним інженер-консультантам та фахівцям. Я маю досвід роботи з турецькою, австрійською, італійською, польською і французькою компаніями і бачу, що наші хлопці можуть бути більш корисніші та продуктивніші за іноземних фахівців. У нас є потенціал.

Чому обрали міжнародну сертифікацію ІSО?

Відверто кажучи я звикший до системи ISO і насправді і так багато по лекалах ІSО працював до цього часу. Ми можемо взяти системи РМВОК, Agile та Scrum і подивитися, що там по управлінню проєктами. Якщо це все скласти докупи, то це і є проєктно-процесне управління по великому рахунку, головне правильно все описати. Я вважаю що, всі інструменти хороші, однак якщо ти до чогось звикший, то краще удосконалювати те, що ти вмієш і знаєш.

Що дала вам сертифікація з управління проєктами?

Сертифікацію з управління проєктами я проходив на перспективу. Вісім років назад я був сертифікованим проєкту РМВОК і знаю плюси і мінуси цієї системи: те, що корисне використовую в роботі, те що вважаю за зайве ні.

На жаль, більшість представників будівельної сфери не мають поняття, що таке ISO 21500. Однак ще в серпні минулого року на рівні Міністерства інфраструктури хотіли прийняти розпорядження “Про проведення життєвого циклу інфраструктурних проєктів”, де зазначалося, що ISO 21500 є обов’язковим. Думаю, що ближчим часом Міністерство до цього питання повернеться.

Які книги вплинули на ваш професійний розвиток?

В мене хороший друг живе в Люксембургу і займається ISO 50001 (Energy management), ми мали спільний проєкт в Україні через ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку) і він подарував мені свою книжку, де він детально описав океанські стратегії. Після цього я більше почав цікавитися цими речами, читав “Стратегію блакитного океану” Кіма Ві Чана. Книги однозначно сприяють розвитку особистості і в професійному плані також.

Як вплинуло на ваше мислення навчання з управління проєктами та бізнес-процесами?

Навчання допомогло систематизувати думки при прийнятті рішень, в першу чергу. Використовуючи процесно-проектний підхід ти можеш виділити основне і акцентувати на цьому увагу, не витрачаючи час не другорядні речі.

Процесно-проектне управління, що є перевагою при веденні особливо великих проєктів. Також є можливість приймати участь в тендерах через систему ПРОЗОРО.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.