logos

Сергій Заіка: «Менторство та коучинг – це основні, на мою думку, інструменти в роботі з персоналом»

СК «Альфа Страхування» (Україна) – входить в ТОП-10 лідерів українського страхового ринку, пропонує універсальний портфель послуг, що включає комплексні програми захисту інтересів бізнесу та широкий спектр страхових продуктів для приватних осіб. Компанія має 25 ліцензій, серед яких 18 – на добровільні та 7 – на обов’язкові види страхування. Статутний капітал – 109 980 тис. грн. Заснована в червні 2000 року. Зараз в компанії працює 397 співробітників.

Входить в міжнародний холдинг.

ПрАТ «СК «Альфа Страхування» (Україна) входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings S.A. (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. Холдингова компанія має інвестиції в ряді банківських груп на території країн СНД та Європи, зокрема, операційні компанії ABHH знаходяться в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі та Нідерландах. Також дочірні компанії ABHH ведуть діяльність на Кіпрі та у Великобританії.

Кінцевим бенефіціаром СК «Альфа Страхування» (Україна) є Михайло Фрідман, громадянин Держави Ізраїль, проживає у Великобританії.

СК «Альфа Страхування» (Україна) є членом Ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ), Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). Компанія співпрацює з лідерами в різних галузях економіки. Клієнтами СК «Альфа Страхування» (Україна) є фінансові організації, найбільші промислові підприємства, мобільні оператори.

Сергій Заіка, більше ніж 13 років досвіду в сфері управління персоналом.

Має досвід роботи на керівних посадах HR в промисловості, банках, страхових компаніях.

Працює на посаді Директора з персоналу «СК «Альфа Страхування» більше ніж 3 роки ( з серпня 2017 року), до цього с 2010 року працював на посаді HRBP Корпоративного бізнесу ПАО «Альфа Банк».

Сьогодні ми поспілкувались із Сергієм щодо змін, які вніс карантин на ринок праці та роль HRD у бызнесы сьогодні.

Чи згодні ви зі словами «На ринку праці виграє той,в кого краща освіта»?

Не зовсім згоден з цією  фразою, тому що кількість дипломів та курсів, які закінчив кандидат не відображає в повній мірі професіональних навичок, які потрібні тій чи іншій посаді. Вони відображають академічні знання, які кандидат здобув.

Чи стали роботодавці набагато більш вимогливіші до працівників, враховуючи кризову ситуацію?

Швидше підвищились вимоги до керівників в умовах дистанційної роботи, з точки зору приділення уваги роботі своїх працівників. Робота з персоналом в умовах «дистанційки» потребує більшої віддачі від керівника, більшої креативності в підході до працівника. Дистанційна робота, на мою думку, в певній мірі може розслабляти працівника, бо дозволяє відкласти роботу «на завтра», приділяти їй менше часу та уваги або взагалі, раз на тиждень приїхати  в офіс і робити якусь поточну роботу . Звичайно, якщо  працівник відрізняється високим рівнем самодисципліни, керівник не буде його настільки сильно контролювати. Все залежить від емоційного інтелекту: чим він вищий, тим більш самостійний та мотивований працівник. 

Працівники еволюціонують, в них підвищується автономність роботи та самодисципліна. Але це не прийняло масштабний характер, всі одночасно не стали суперпрофесіоналами, тому  керівнику необхідно приділяти багато часу роботі зі своїми підлеглими, їх розвитку, продуктивності, постійному зворотному зв’язку, морально-емоційному стану.

Хто, на Вашу думку, завжди буде затребуваним на ринку праці?

Самодисципліновані, адаптивні, високо мотивовані співробітники, які можуть пристосовуватись до нових реалій та   вимагають в своєму розвитку від компанії більше, ніж компанія вимагає від них.

Чи має прогресивний HR бути коучем чи ментором у розвитку керівного складу компанії?

Безумовно, і не лише для керівного. Менторство та коучинг – це основні,на мою думку, інструменти в роботі з персоналом.

Розкажіть про проблеми,які постають перед вами на цій посаді?

HR -це не лише функції, коли існує певний алгоритм. HR –це ментор, коуч, психолог,  це робота з емоціями…Ось тут і виникають непередбачувані ситуації, які ти вже повинен вирішити, щоб результат задовольняв усі сторони.

Які основні принципи управління командою ви можете виділити?

Коучінг, менторство, постійна самоосвіта та професійний розвиток, підвищення рівня кваліфікації, командне бачення цілей, зворотній зв‘язок від персоналу на регулярній основі.

Чи можете ви виділити якісь зміни у характері управління командою за останні 10 років?

Я би виділив зміни в самому персоналі. Покоління міленіалів-зовсім інше, вони по-іншому звикли працювати і вимагають інших методів роботи з ними .Вони надають перевагу курсам самоосвіти, підвищенню професійних якостей. Вони акцентують увагу на своєму здоров‘ї, тому програми well-being- це вже не новинка, а базова потреба. Дистанційну роботу ми почали впроваджувати набагато раніше, ніж ввели карантин, бо зрозуміли, що деякі працівники ефективніше працюють з дому і контролювати їх прихід до офісу-це минуле століття.

Які технології підбору та розвитку кадрів ви застосовуєте?Технології підбору стандартні – «масові позиції» – пошук по базам резюме сайтів з пошуку роботи, рекомендації.  Нестандартні позиції чи позиції з більшими вимогами – прямий пошук. Люди також самі можуть написати HRD у соц. мережах із проханням взяти на роботу.

Чи працюють у компанії випускники компанії МВА?

Працюють, двоє, займають керівні посади.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.