logos

Матула Ганна. Як ветерану АТО знайти роботу в сучасних реаліях?

Сьогодні немає жодної людини, яка б не задавалась питаннями пошуку роботи. Суспільство намагається пристосуватись до незапланованих змін, які прийшли у життя кожного з нас завдяки карантину та АТО. Однак потрібно розуміти, що успішний той, хто вміє швидко сприймати інформацію, аналізувати та адаптуватись до нових умов. Слід бачити в новій ситуації можливості для розвитку, а не проблему.

І якщо ще рік тому перед ветераном АТО стояло завдання зрозуміти, де і ким він може працювати, вертатись до попередньої діяльності або ні, а можливо, краще шукати себе в нових професіях, то сьогодні на ці питання накладаються нові. З початком карантину багато підприємств були змушені скорочувати штат працівників, оптимізувати свою роботу, знаходити нові шляхи розвитку тощо. Тому реалії сьогодення кидають подвійний виклик ветерану АТО. Однак ми впевнені, що рекомендацій, наведені нижче, допоможуть знайти роботу ветеранам АТО та вийти переможцем зі складної для кожного українця ситуації.

Підготовка резюме

Наявність резюме обов’язкова, навіть якщо ви вважаєте його формальністю.

Складаючи резюме, спробуйте уникнути сухого переліку попередніх місць роботи. Натомість акцентуйте увагу на своїх компетенціях та набутих навиках. Роботодавець уже в процесі перегляду резюме повинен виділити вас серед інших кандидатів.

Для цього доповніть резюме супровідним листом, в якому можна коротко та емоційно написати, що саме зацікавило вас в даній вакансії. Наявність мотиваційного листа – ще один “гачок” для роботодавця.

Для творчих професій можна спробувати подати резюме в форматі, наразі незвичному для українського ринку праці. Відео звернення на декілька хвилин – чудовий варіант для комунікабельних кандидатів.

Адаптація, постійне навчання та підвищення кваліфікації

Ринок праці постійно змінюється. Вчора йому були потрібні програмісти та юристи, сьогодні – велокур’єри та масажисти. Перекваліфікація – це нормально. Вона відкриває перед людиною нові можливості для професійного розвитку.

Не слід боятись нового, потрібно лише правильно використати момент і знайти рішення, яке дозволить стати успішним.

Комусь достатньо пройти підвищення кваліфікації, а комусь слід піти іншим шляхом і освоїти нову професію. Для цього не потрібно 5 років навчатись у ВУЗі, інколи достатньо кількох місяців інтенсивного навчання для повноцінної перекваліфікації.

Сучасна людина за одиницю часу встигає сприйняти та засвоїти значно більшу кількість інформації, ніж її ровесник 10-20 років назад.

Шукати заняття для душі

Відкиньте всі поради про пошук роботи, які ви чули раніше. Не шукайте роботу заради роботи! Прислухайтесь до себе – чого насправді хочете ви? Що принесе вам задоволення? От тепер розплющіть очі і запишіть свої думки на папері.

Далі можливі 2 варіанти розвитку подій:

  1. Ви звертаєтесь до консультанта, який допоможе оформити ваші ідеї в бізнес-план.
  2. Ви самостійно розпочинаєте власну справу.

Слід розуміти, що робота по найму та власна справа – це різні підходи до реалізації себе та отримання доходу. Однак досвід показує, що кожен з них може бути успішним.

Відчувати себе соціально корисним, в тому числі допомога побратимам

Всі ми є соціальними істотами. Не кожен усвідомлює, що соціальна складова присутня завжди і всюди, в тому числі – в професійній діяльності. Наші друзі та родичі виставляють “свої” досягнення в соцмережах, хизуючись цим. Меседж простий – “погляньте, це МІЙ результат, МОЄ досягнення”. Насправді це ілюзія, оскільки ми та наше оточення перебуваємо у постійній взаємодії.

Результатами роботи є не тільки матеріальна та моральна винагорода. Краще, якщо ваша професійна діяльність приносить соціальну користь. Більшість шукачів роботи не враховують цей аспект. Сьогодні “не модно” враховувати аспект соціальної користі. На перший план виходить матеріальна вигода. Однак людина, яка змогла поєднати улюблену справу, високий дохід та “допомогти” ближньому, насправді відчуватиме себе реалізованою на 300%!

Де сьогодні є робота?

Ресторани, розваги, спорт та культура зараз не в тренді. “Негайну” роботу можна шукати в наступних сферах:

  • Доставка (потрібен велосипед чи авто, хоча можна доставляти замовлення і пішки).
  • Перевезення (таксі). Популярні служби перевезень дозволяють реєструватись онлайн і швидко почати заробляти на власному авто.
  • Аптеки, склади, заправки, супермаркети продовжують працювати навіть в умовах карантину. А отже, потребують кваліфікованих працівників.
  • Охоронці, інкасатори, набір в муніципальну варту.

Вказані напрямки пошуку роботи не зроблять вас мільйонером, але дозволять залишатись на плаву та годувати сім’ю, водночас складаючи плани на майбутнє та навчаючись новій професії.

Залишайтесь собою в будь-якій ситуації, не бійтесь звернутись до спеціаліста за порадою та вірте у себе. Вибір завжди за вами!

Матула Ганна – консультант з питань працевлаштування та підбору персоналу у ГО «Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу»

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.