logos

Мар`яна Луцишин: «Я бачу потенціал, я вірю в те, що ми креативний народ. Тож, маю велике бажання допомогти розкрити цей потенціал кожному, хто потребує цього»

Мар’яна Луцишин – керівник Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації  За освітою Мар`яна  магістр міжнародного права та консультант з питань європейського права. У 2003 р. закінчила магістерську програму з міжнародного права на факультеті міжнародних відносин Львівського Національного університету ім. Івана Франка з відзнакою.

Також Мар`яна Луцишин близько 10 років на базі Європейської Бізнес Асоціації разом із однодумцями працює над створення здорового бізнес-середовища у західному регіоні та в Україні в цілому, а також захищає інтереси як вітчизняних, так й іноземних інвесторів. Раніше працювала у Львівський облдержадміністрації, де розробляла та впроваджувала різноманітні програми підтримки і розвитку малого та середнього бізнесу.

Західноукраїнський офіс Європейської Бізнес Асоціації був створений у березні 2004 року, з метою підтримки компаній з іноземними інвестиціями, які працюють в західному регіоні України.

На сьогодні Офіс охоплює Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську та Закарпатську області. Офіс регулярно проводить загальні збори членів Асоціації та організовує різноманітні заходи для них.

Мар’яно, розкажіть з чого почався ваш кар’єрний шлях? 

Працювати я починала ще у студентстві: пробувала себе як менеджер з продажу, страховим агентом,  також була й  офіс-менеджером. Однак свідомим вибором для мене було спробувати себе у державній службі, тож пішла працювати спеціалістом у департамент економіки у Львівській державній адміністрації. Думаю, це був неоцінений досвід, адже зараз я розумію як працює система, і як з нею можна взаємодіяти. Саме тут я познайомилась з різними організаціями та асоціаціями, і після 4 років роботи, мене знайшла Європейська Бізнес Асоціація.

Чому саме сфера бізнесу стала для вас ключовою у виборі професії?

Те, чим я займаюсь сьогодні, і вже більше ніж 10 років складно назвати бізнесом.  Я бачу процеси зі сторони і це надзвичайна магія,  де люди, об’єднуючись зусиллям, досвідом, знаннями,  створюють  якісний продукт чи послугу. Задумайтесь: скільки людей та ресурсів сьогодні залучено для того, щоб ви, прокинувшись з ранку, випили смачну та запашну “філіжанку” кави?

Невже це не заворожує?  

Я бачу потенціал, я вірю в те,  що ми креативний народ. Тож, маю велике бажання допомогти розкрити цей потенціал. Адже у здоровому середовищі, виросте шалений врожай. І я переконана, що у партнерстві бізнесу та влади, можна досягнути неабияких досягнень та рівня життя.

Продовжіть, будь ласка, фразу : «Моя мета зараз…»?

Бути щасливою та дарувати щастя іншим. Це і є запорукою успіху в житті.

Мар’яно, яке ваше кредо в житті? 

В голові багато мережевих фраз, і не дуже хочеться писати шаблонно. Я вірю в людей, я вірю в те, що світ справедливий, і коли з нами, щось трапляється – це лише для нашого розвитку і навчання.  Я вірю в те, що “Людина творить історію”. І кожен з нас є творцем.

Що  або хто мотивує  та надихає вас до більшого як професійного, так і особистісного розвитку?

Саме життя надихає. Це ж надзвичайна магія логічного і нелогічного, доведеного і не доведеного, і ще стільки всього попереду. Головне – не втрачати  інтересу досліджувати, і не боятись труднощів та незрозумілого. Труднощі загартовують нас та роблять сильнішими, впевненішими та досвідченішими.

З чим у вас асоціюється поняття «культура бізнесу? 

Про це пишуть в книжках, виступають на конференціях. Для мене це, у першу черг, повага. Повага до себе, до свого продукту, до працівників та клієнтів і, що не менш важливо, повага до конкурентів. Важливо, щоб власники бізнесу, незалежно від розміру бізнесу, усвідомлювали той факт, що все починається і закінчується “з голови”. Коли власник культивує місію, пропагує цінності компанії, пропускає це через себе та є прикладом, тоді  це і транслюють працівники, впроваджуючи це все на рівень комунікації з клієнтами та продукцію, яку вони продають чи послугу, яку вони надають.

Розмовляла Дар‘я Рачковська

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.