logos

Костянтин Зелений – історія фермера з Донеччини

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Костянтин Зелений – уродженець селища міського типу Верхньоторецьке, що знаходиться у Донецькій області. Костянтин 20 років працював в органах внутрішніх справ. Коли Україну спіткала біда,  був передислокований у місто Маріуполь, де у період з 2014 до 2015 рік брав участь у бойових діях.

Після звільнення зі служби за власним бажанням, Костянтин шукав справу, якою міг би займатися впродовж свого життя. Тоді, зважаючи на особистий досвід, та наявність власної землі, вирішив відкрити невелике фермерське господарство. Сьогодні він щосили розвиває цей бізнес. 

Як проходило Ваше навчання? Що можете виділити найбільш корисним?

Про існування проєкту мені підказала дружина, яка краще орієнтується у подібних питаннях. Навчання було дуже цікавим та пізнавальним. По-перше, я за багато років поглинув у процес навчання. По-друге, сам матеріал, який викладався на лекціях, був справді привабливим та корисним. До того ж моя попередня діяльність не була пов’язаною з економікою. Сам виклад матеріалу мені дуже імпонував, оскільки навчання є прикладним. На лекціях розглядались етапи побудови бізнесу, такі як стратегія, цінова політика бізнесу тощо. 

З корисного можу виділити, насамперед, лекції по ціноутворенню та маркетингу. На своєму досвіді знаю, що отримані навички мені вже дуже знадобились у  бізнесі. Окрім цього, дуже у пригоді стають практичні кейси, які наводились на лекціях. Завдяки ним ти легше засвоюєш нову інформацію, а також краще розумієш як її застосувати на практиці.  

Як вважаєте, проєкт відіграв свою роль у відкритті Вашого бізнесу?

Однозначно, проєкт відіграв значну роль у відкритті мого бізнесу. Перша заслуга проєкту – це отримані мною знання. І головне – вони не просто теоретичні, а ще й практичні. По-друге, я отримав грантову допомогу – гранулятор-корморізку, шокер та морозильну камеру. Зараз я активно використовую гранулятор, коли нарізаю буряк для підгодовування скотини. Якщо колись я витрачав на цю процедуру близько 30 хвилин, то зараз всього лиш 5-10 хвилин. Тому насправді це мені дуже економить час. Оскільки мій бізнес ще на стадії першого запуску, то морозильну камеру та шокер я поки що не використовував, однак, певен, що з наступного року вони мені дуже знадобляться у роботі.

Розкажіть детальніше про Ваш бізнес.

Я займаюсь фермерством. Я вирощую свиней породи угорська мангалиця. Дана порода дає дійсно якісне м`ясо, а також сало без прожилок. До речі, такий продукт високо ціниться у ресторанному бізнесі. Отож у своєму бізнесі я акцентую увагу саме на якості продукту, що продаю. Також характерними для цієї породи свиней є невибагливість до умов їхнього вирощування. Оскільки мангалиця на 40 відсотків є напівкабаном, вона не так часто хворіє. Окрім цього, вона достатньо загартована і не потребує утеплення приміщення, в якому перебуває. До того ж на 30 відсотків менше їсть зернової продукції, а в основному харчується природними харчами, як-от кормовий буряк.

Зараз у мене 10 свиней, яких я вирощую. Найближчим часом планую перший продаж м`яса. Думаю, весь продукт буде проданий у межах села, оскільки попередньо була проведена невеличка рекламна кампанія, яка викликала достатнього хороший ажіотаж. 

Чому обрали саме такий вид бізнесу? Як плануєте розвивати власний бізнес?

Насправді я ще з 1990 років займаюсь фермерством. Щоправда, тоді це було менш масштабно, я мав всього 1 або 2 свині. Зараз в моєму володінні аж 10 мангалиць. Загалом, вирішив зайнятися цим бізнесом, оскільки збіглися усі необхідні фактори в одне ціле. По-перше, в мене вже є досвід роботи у цій сфері. Я детально вивчив інформацію про цю породу свиней, і, як виявилось, вона досить невибаглива, а отже не потребує складного догляду. По-друге, у мене була вільна земля, яку я вирішив залучити. Якось так і зародилась ідея відкрити такий бізнес. 

На найближчий час у мене в планах завести другу лінію мангалиці, що в перспективі дасть мені хороший приплід. Також у планах виготовляти на продаж різноманітні м`ясні та ковбасні вироби. 

Що мотивує Вас займатися бізнесом? Ваш бізнес робить внесок в зміни в суспільстві?

По-перше, свині –  це вид тварин, який мені завжди подобався. По-друге, мене мотивує заробіток. Думаю, не секрет, що завжди мотивує результат. До того ж  у мене є двоє неповнолітніх дітей, тому є для кого старатися. По-третє, це процес самореалізації, який я сприймаю завжди позитивно. 

Гадаю, мій бізнес робить внесок в зміни в суспільстві. Я проживаю в такій зоні, яку зараз заведено сприймати сірою та сумною. Незважаючи на те, твердо переконаний, що жителі заслуговують на прості життєві потіхи,  в тому числі й на смачне м`ясо. Ба більше, сплачуючи податки з власного бізнесу, я фінансово підтримую державу. Вважаю, це не менш важливий внесок у зміни.

Наостанок, з якою думкою Ви хотіли б поділитися з читачами?  

Хочу закликати усіх займатися своєю улюбленою справою, яка кожен день приноситиме  задоволення. І ніколи не здавайтеся на своєму шляху, як би складно Вам не було.

Замовити товари або послуги можна у цього ветерана: 

електронна адреса:

zeleniykonstantin@gmail.com

Номер телефону:

 0509018905

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.