logos

Успішні компанії: Учительські сукні – новий проєкт від маріупольської дизайнерки

Сукні для вчителів – такий цікавий бізнес-проєкт реалізовує дизайнерка з Маріуполя Ірина Меліхова. Створення красивого жіночого одягу – справа її життя, якій вона присвятила вже багато років. 

«Я – дизайнерка, працюю в напрямку швейного виробництва. Сама створюю жіночий одяг, сама розробляю фасони. Реалізовую через власний сайт та сторінки у соціальних мережах. Ціни в мене помірні. Переважно, мої попередні роботи – це легкі романтичні сукенки та сарафани. Була задумка почати створювати щось в офісному стилі. І ось так народився проект «Гарний учитель – розумні діти», – розповідає Ірина. – Все це – спеціальна серія суконь для вчителів, у пастельних тонах, стриманих фасонів, з костюмних та легких тканин. Вони будуть зручними, повсякденними, не дуже строгими і водночас елегантними».

«На цей проєкт мене підштовхнув весняний настрій. І Львівська школа керівників бізнесу, – продовжує дизайнерка, – зараз я беру участь у програмі інтелектуальної підтримки. Мене консультують і наштовхують на ідеї. Це така програма підтримки малого бізнесу, де ми отримуємо поради, консультації, вчимося фінансових розрахунків, планування, CMM – тобто отримуємо базу знань, яка потрібна малому підприємцю. Можна сказати, що сукні для вчителів – це була наша спільна ідея з бізнес-школою».

Якщо ідея – спільна з Львівською школою керівників бізнесу, то реалізація – із загальоноосвітньою школою Маріуполя. Там навчається донька  Ірини Меліхової. Педагоги пропозицію дизайнерки зустріли із захопленням. Вона створила спеціальний електронний опитувальник з ескізами майбутніх суконь, де можна обрати що подобається, що ні, і в яку вартість оцінити ту чи іншу сукню. Ірина запропонувала 5 ескізів. Втім це – лише перший етап. До слова, вчительки  –  водночас і консультанки, і майбутні замовниці.

Важливий нюанс: Ірина створює сукні одразу на пересічних жінок, а не на моделей з подіуму. І це дуже оцінили майбутні клієнтки. Бо в такому одязі, типового розміру, уявити себе чи свою колегу значно легше, ніж приміряти фасон із 

глянцевого журналу. «Щодо ціни, то ми домовилися із вчителями, що ми це з ними обговорюємо і узгоджуємо – яку ціну вони готові заплатити за це. Тож будемо рахувати і дотримуватися балансу: окупити швейне виробництво, зберегти якість та зробити річ, доступну для української вчительки», – підсумовує Ірина.

Поки що Ірина Меліхова працює сама. Втім із розвитком проекту планує залучати нових працівників.

Тетяна Лугова, директора школи №15 м. Маріуполя позитивно зустріла ідею Ірини Меліхової: «Наша школа бере активну участь у різних всеукраїнських та міжнародних проектах. Ми показуємо приклад для батьків: завжди запрошували їх до співпраці, до участі в житті школи. І тепер ми маємо такий позитивний результат, коли мама нашої учениці сама ініціювала чудовий проєкт. У нашій школі немає форми для дітей і це не головне. Головне те, що ми даємо дітям. Створення комфортного навчального середовища – ось що у пріоритеті. Але серія спеціально створених суконь для вчителів, створених однією майстринею, з урахуванням їх побажань і потреб – це цікаво. Тим паче, це не закритий глухий костюм, це – сукня, стильний одяг, а значить – сучасна вчителька. Такий логічний ланцюжок.  Гадаю, це також сподобається нашим учням та ученицям».

На запитання, скільки ж педагогів взяло участь в опитуванні щодо майбутньої лінійки суконь, пані Тетяна ствердно відказує: «Всі. Всі 74». Також директорка школи додає, що у планах зробити показ лінійки суконь прямо у школі, а в ролі моделей мають бути самі вчительки, на яких ці ж речі будуть пошиті. Питання щодо бажання участі в показі вчительки, як моделі, також додали в електронну форму опитування.

«Зараз так багато інновацій, стартапів, ідей. Чому ми не можемо бути першими, хто започаткує ось таку спеціалізовану лінійку одягу для педагогів?», – підсумовує Тетяна Лугова.

Ми також запитали львівських педагогів чи припав би до душі їм такий проєкт. Директорка комунального ліцею № 93 м. Львова Олеся Мандзюк прокоментувала: «Прикро, але зараз реально в нашому ліцеї багато вчителів хворіють, інші вимушено працюють дистанційно і загальний настрій далеко не найкращий. Але якщо б абстрагуватись і змоделювати ситуацію, що все у всіх гаразд, то сподіваюсь колеги також би з цікавістю ознайомились з ідеєю цього стартапу, та ймовірно б захотіли б долучитись до втілення його в життя.

Не можу одноосібно говорити за всіх, але знаю своїх гарних та стильних колег, готових до імпровізацій, до підтримки вартих уваги починань.

Без сумніву,  діти, наші учні та учениці звертають увагу на зовнішній вигляд вчительки, на деталі, на одяг. І виглядати естетично та зі смаком одягненим, тим самим розвиваючи гармонійний смак та можливість самовираження у дітей, також є одним із завдань сучасного педагога».

Важливо пам’ятати –  «У гарного вчителя завжди розумні діти». Це справедливе гасло Ірина обрала для розвитку проєкту свого одягу для вчителів. Ми виховуємо майбутнє покоління, яке не має бачити школу та вчителя у ролі змушувача і вимагача, а бачити вчителів у ролі справжніх наставників та натхненників у розвитку. А бути натхненником найкраще тоді, коли відчуваєш себе комфортно і привабливо.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.