logos

Ірина Ломкова – засновниця сєвєродонецького мобільного планетарію

Бенефіціар проєкту, спрямованого на зміцнення стійкості громад шляхом соціально-економічної підтримки ветеранів, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Ірина Ломкова – мешканка Луганської області, що народилася в місті Сєвєродонецьк. У Ірини була достатньо успішна кар’єра в банківській сфері, у 2014 році вона була керівницею відділу банку. Однак той рік кардинально змінив плани Ірини. Вона була вимушена звільнитися та тимчасово виїхати з дітьми на Сумщину. Після звільнення Сєвєродонецька від окупації, вона повернулась в рідне місто. У 2016 році вступила до лав Патрульної поліції України, а вже через пів року роботи їй запропонували посаду Уповноваженої Голови Національної поліції з прав людини у Луганській області. Таким чином Ірина була залучена до безпосередньої участі в АТО.

У 2020 році у зв`язку з реорганізацією підрозділу Ірина попала під скорочення. Надалі вона вирішила займатися власним бізнесом, ідею якого вже довго виношувала у своїх думках. Це була ідея про відкриття мобільного планетарію, який станом на сьогодні вона успішно запустила та активно популяризує серед молоді. У такий спосіб Ірина залучає дітей до освітніх процесів, що значно покращує їх знання та розширює кругозір. 

Як дізналися про проєкт? 

Так сталося, що у 2020 році мене у зв’язку з реорганізацією підрозділу скоротили. Це було поштовхом, щоб зайнятися підприємницькою діяльністю, бо до цього я не мала права це робити. Коли звільнилась, я вирішила реалізувати свою ідею. До того ж у мене з`явився час для того, щоб шукати інформацію та навчатися. Для мого бізнесу потрібні були інвестиції, тому я постійно моніторила соціальні мережі та різні сайти, де публікується інформація про схожі заходи. Так я й знайшла цей проєкт від Міжнародної організації з міграції, вирішила взяти участь у ньому.

Як проходило Ваше навчання? Що можете виділити найкориснішим?

Навчання було дуже інтенсивним. Тренінги були по 3 години з дуже насиченою і не завжди простою для сприйняття інформацією – матеріал вимагав занурення в процес. Іншими словами, його не можна було слухати в фоновому режимі, потрібно було як учень за партою слухати, писати та рахувати. І як казали нам тренери, таким чином ми змінювали свою свідомість та правила мислення щодо бізнес-процесів.

Однозначно корисним є те, що вся інформація є в доступі, її можна переслухати. Були індивідуальні консультації, які, незважаючи на моє бачення, дали мені багато порад як змінити той чи інший процес в бізнесі для покращення ефективності з точки зору великого досвіду.

Мені був дуже цікавим матеріал щодо аналізу залучення персоналу та інвестицій. Це дало мені розуміння, що не завжди потрібно купувати обладнання, яке не використовується на постійній основі, бо його вигідніше взяти в оренду. Якщо в тебе є таке обладнання, тоді його потрібно здавати в оренду, аби мати додаткову оплату. Не менше пізнавальним було стратегічне мислення щодо захоплення ринку, на цю тему дуже цікаві речі розказував лектор пан Руслан. Інколи твої рішення незрозумілі конкурентам і в той момент вони думають, що ти себе закопуєш живим, але потім стається так, що завдяки таким рішенням ти випереджаєш і навіть поглинаєш їх. Я усвідомила, що саме так і варто будувати власний бізнес.

Як вважаєте, проєкт відіграв свою роль у розширенні Вашого бізнесу?

Так, тому що тепер у мене є можливість розширити  застосування обладнання, яке в мене є. Я зараз працюю в приміщенні або з дуже обмеженими умовами на відкритому повітрі. Наразі обладнання, яке я отримала в рамках грантової підтримки ще виготовляється. Планується сферичний намет – мобільна металоконструкція з панорамним вікном, яка достатньо міцна та підлягає монтажу в будь-якому місці, зокрема на вулиці чи всередині планетарію. Тож як тільки я отримаю обладнання, зможу працювати в будь-які погодні умови та в будь-яку пору року.

Розкажіть детальніше про ваш бізнес.

Мобільний планетарій – це не стаціонарний планетарій, де ви дивитеся на зорі. Це надувна сферична конструкція, яка дозволяє показувати мультфільми та фільми з освітнім контентом. Тобто ви приходите на показ мультфільму або фільму, який проєктується на 360 градусів навколо вас і ви фактично знаходитесь всередині цього фільму в надувній напівсфері. Так ви поєднуєте відпочинок та навчання одночасно.

Освітні фільми є для різної категорії населення – починаючи з трьох річних дітей, закінчуючи людьми похилого віку. До речі, у нас навіть була така сім`я, яка приводила на перегляд фільму літню жінку, що проходила реабілітацію після інсульту. Це допомагало їй ефективніше відновлюватися після хвороби, тому що під час такого перегляду активно залучається мозок і, відповідно, він починає швидше працювати.

Оскільки в нас фільми в середньому йдуть 30 хвилин, вони також є дуже привабливими для маленьких дітей, які не можуть висидіти довгий сеанс в кінотеатрі. Для них це не менш повчально та цікаво, діти починають краще розуміти прості біологічні та фізичні процеси: чому листочки зелені, чому земля кругла тощо.

Звідки виникла ідея для бізнесу? Як плануєте надалі його розвивати?

Це не нова ідея і я про неї знала давно, однак я просто не мала можливості нею займатися, коли працювала в поліції. Як тільки така можливість з`явилась, вона одразу була реалізована мною. Я вперше побачила про такий планетарій в соціальній мережі, потім почала більше дізнаватися і вивчати про нього. Згодом почала його вивчення в рамках освітнього процесу, оскільки такі планетарії приїжджали до шкіл. Такими кроками я й прийшла до відкриття власного бізнесу.

Щодо планів на майбутнє, якщо чесно, мені дуже подобається ідея з експерименталізмом. Це такий освітній музей, в якому ви не просто маєте можливість подивитися на експонати, але й взаємодіяти з ними та відчути як відбуваються різні фізичні процеси. Такі музеї вже є в Києві та Одесі. Щоправда, вони потребують великого фінансування, але це як ідея для розвитку. Я буду намагатися її реалізувати всіма силами. Такі проєкти є дуже важливими для розвитку сучасної молоді, вони позитивно впливають на наших дітей.

Що мотивує Вас розвиватися в бізнесі?

По-перше, мотивує моє бажання, щоб наші діти долучалися до освітнього процесу. Перегляд таких фільмів допомагає підвищити рівень їхніх знань та розширити кругозір. На жаль, сьогодні достатньо велика кількість дітей не читають книжки.

По-друге, хочеться, щоб наші родини вчилися проводити час разом. Якщо ви прийдете на перегляд такого фільму з дитиною, ви спільно проведете час корисно, а потім ще й, щонайменше, вечір будете між собою ділитися думками та емоціями щодо нього. Отже, такий відпочинок вчить людей спілкуванню між собою.

Чи вважаєте Ви, що Ваш бізнес робить внесок в зміни в суспільстві?

Я вважаю, що безперечно вносить зміни в суспільстві. Наші діти та й загалом наша молодь  потребує розвитку, а мій бізнес своєю чергою долучається до цього процесу. До прикладу, минулого року до нас приходила групка підлітків 10 та 11 класів, які цілеспрямовано приходили на фільми щотижня. Як виявилось, завдяки цим фільмам їм було легше готуватися до ЗНО, оскільки їм була цікавою така сучасна подача матеріалу, тому вони й відвідували так часто планетарій.

Наостанок, з якою думкою хотіли б поділитися з читачами?

Вважаю, що кожна людина може започаткувати свій бізнес. Для цього вона повинна поставити ціль та намагатися вжити заходів задля її реалізації. Тому хочу кожному дати пораду не звертати уваги на песимістів та тих, хто вважає за неможливе започаткування бізнесу в Україні. Якщо у вас є ідея – реалізовуйте її!

Замовити товари або послуги можна у цього ветерана / ветеранки за посиланням: https://m.facebook.com/profile.php?id=100006692505613

Розмовляв Данило Оріховський

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.