logos

Знайомство з сертифікованим експертом: Ігор Пастущак: «Програма Executive МВА передбачає, аби все вивчене ти не лише освоїв, а ще й застосував у своїй професійній діяльності»

Довідка: Ігор Пастущак – керівник проектного офісу компанії «Львівхолод» – мережі магазинів самообслуговування «Рукавичка». Наприкінці 2019 року закінчив навчання з курсу Executive MBA у Львівській школі керівників бізнесу.

Розкажіть більше про себе,  свій професійний досвід.

Я застав процес зародження організо ваної та цивілізованої торгівлі методом самообслуговування. Це мене зацікавило, тож почав розвиватися у цьому напрямку. Вже 16-й рік працюю в компанії «Львівхолод». Коли влаштувався туди на роботу, було всього 7 магазинів самообслуговування «Рукавичка». Я ними керував. Далі очолював торгівельні напрямки, маркетинг, логістику, комерційний і операційний департаменти. Довгий час був заступником генерального директора компанії. Зараз я керівник проектного офісу. Також хочу додати, що наша мережа потужно розвивається, і вже сьогодні налічує 181 магазин.

Чим займаєтеся у вільний від роботи час?

Люблю подорожувати з родиною, особливо в гори, для мандрівок зазвичай обираємо нове місце, де ми ще не були, прагнемо дізнаватися щось нове. Також цікавлюся фотографією та читаю книжки.

Чому обрали програму Executive MBA?

Львівська школа керівників бізнесу –  не просто здобуття якихось знань для себе, які ніде не використаєш. Програма Executive  МВА передбачає, аби все вивчене ти не лише освоїв, а ще й застосував у своїй професійній діяльності. У цьому нам допомагали фахові викладачі Львівської школи керівників бізнесу. Після того, як пройшов курс, я вже чітко розумів як і де використати свої нові знання.

Як повпливало проходження курсу Executive MBA на ваш особистий розвиток?

Мені бракувало знань про те, як працює бізнес, хоча як вести операційну діяльність мені було більш-менш відомо. Перший модуль у Львівській школі керівників бізнесу був про стратегічний маркетинг. Для мене це фундаментальні речі. Я зрозумів як формулювати команду, як будувати канали збуту та визначати цільову аудиторію. Всі інші модулі тільки підсилювали мої знання. Після проходження для мене склалися всі пазли. Це так як побачити механізм годинника зсередини, аби зрозуміти його роботу. Починаєш усвідомлювати комплектність всього бізнесу. Ці знання стосуються не лише твоєї справи, вони є базовими, їх можна використати у будь якій галузі, чи навіть для старту.

Як ви використовували здобуті знання у Львівській школі керівників бізнесу на практиці?

Коли я проходив курс Executive MBA, у компанії була потреба в модернізації. У магазинах був застарілий дизайн, та й асортимент слід було оновити. Ми заключали договори з різними компаніями, робили маркетингові дослідження, шукали точки диференціації. В мене вже було уявлення як все має виглядати цілком. Отримані знання у Львівській школі керівників бізнесу допомогли мені, коли компанія потребувала огляду тих процесів.

Як правильно мотивувати співробітників?

Є категорія працівників, які мусять бути самодисципліновані. Якщо ж самодиспипліна у них відсутня, то не буде належного руху. Самодисципліна має бути мотивацією для того, щоб рухатися, розвиватися у своєму напрямку. Є й інші – категорія, де слід застосовувати зовнішній контроль, якщо його послабити чи забрати, то не буде відповідного результату.

До кожного має бути свій підхід. Для перших – мотивацією є нові проекти, розширення своїх горизонтів. Коли працівник захоплюється своєю справою і відчуває себе потрібним компанії – це надихає. Для других – справедлива оцінка їхньої роботи, чіткий розподіл часу, послідовність дій, дисципліна. Факторів мотивації дуже багато. В першу чергу – справа якою тобі цікаво займатись, додатковими мотиваторами можуть бути гроші, навчання, кар’єрні ліфти, цікаві виклики.

Чи трапляється у вас емоційне вигорання?

У кожного з нас є межі, які не слід перетинати, це й стосується емоційного вигорання. Ці кордони слід чітко розуміти та контролювати. До речі, на одному з модулів у Львівській школі керівників бізнесу нам розказували про те, як уникнути емоційного вигорання. Головне – знаходити час для себе.

Що вас мотивує?

Мене мотивує робота в хорошій команді, де  є однодумці, які підтримують твою точку зору, розуміють та допомагають. Чесна та відкрита гра, без якихось інтриг. Колектив, де кожен розуміє, що від того, як ти працюєш, залежить успіх компанії. Мене мотивує результативність тих речей, які ми робимо разом. Коли команда в захваті – мене це надихає.

Яку літературу читаєте?

Для себе я обрав такий метод читання: одна книга професійного напрямку, наступна – художня. Люблю мотивуючі, але в художньому стилі романи. Наприклад: «Атлант розправив плечі», «Джерело», «Кафе на краю світу».

Розмовляла Дарина Жданович

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.