logos

Геннадій Романов власним прикладом доводить, що навіть у складні часи не варто зупинятися

Бізнесмен з Краматорська розповів, як йому довелося через бойові дії на Сході відбудовувати власну справу з нуля.

Як ви починали свій шлях у бізнесі?

Я Геннадій Романов, мені 46 років. Маю вищу економічну освіту. Усе своє свідоме життя займаюся бізнесом. Пригадую, як у 1990-ті роки чимало людей їздили до Москви, купували товар на столичних ринках. Потім придбані речі продавали у власних магазинах. Згодом в Україні з’явилися подібні ринки в Хмельницьку та Одесі. Я також періодично відвідував ці місця. Виходить, був частиною цієї історії, спостерігав за розвитком торговельного бізнесу на наших землях. Але до 2000-х років працював у сфері машинобудівництва.

Як виникла ідея створити бізнес?

Ідея виникла наприкінці 2014 року, коли активно займався волонтерством разом з моїми київськими колегами. Тоді довелося оперативно організувати швейне виробництво, щоб забезпечити наших військових бронежилетами. З часом попит на цей спеціалізований одяг зменшився. Тому довелося змінити асортимент, вирішили виготовляти інше вбрання й аксесуари. Однак, це партнерство виявилося недовготривалим. Ми припинили співпрацю, а товар, який залишився, поділили порівну. Ось так я відкрив перший власний магазин у себе вдома.

Які труднощі виникають під час створення бізнесу?

Не можу сказати, що мені було складно. Оскільки добре розумів, чого очікувати. Напевно, багаторічний досвід допоміг. Зрозуміло, що виникали певні робочі питання. Але вдавалося швидко їх вирішувати. Наразі будемо розширяти наявну мережу магазинів. Хочемо створити франшизу, розвивати завдяки цьому своє виробництво. Крім того, плануємо працювати з постачальниками з Китаю та, можливо, США.

Що порадите майбутнім бізнесменам?

Постійно навчайтеся. Треба пам’ятати, що є більш досвідчені люди, у яких є чого повчитися. Раджу також співпрацювати з людьми, адже без комунікації немає бізнесу. Та ніколи не здавайтеся. Переможець – це той, хто на один раз більше підвівся, ніж упав.

Розмовляла Яна Созанська

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.