logos

Галина Кухар: “У нашій справі головне – любити людей”

База відпочинку “Шепільська” розташована у затишному урочищі в передгір’ї Карпат між курортами Трускавець та  Моршин. Смачна українська кухня, вишуканий бар-ресторан, комфортабельні номери, окремі котеджі, руська парна, фінська сауна, конференц-зал, спортивний комплекс, привітний персонал та високий рівень обслуговування – забезпечить ваш відпочинок на Шепільській базі.

Галина Кухар керуючий партнер бази відпочинку розповідає з чого почався комплекс та як навчання на MBS програмі вплинуло на особистий та професійний розвиток.

Як зародилася ідея почати власну справу?

У нас сімейний бізнес та ідея належить моєму батькові. Все почалося з мисливського будиночку, досить великого за площею, тоді ми не думали про готель чи цілу базу.

З часом почали розвиватись, зробили готельні номери, ресторан. Потім побудували ще один корпус та кілька котеджів, спа-комплекс, басейн, альтанки. Все почало набирати обертів і в результаті структура стала такою аби забезпечити повний комплекс відпочинку для гостей.

Що для вас головне в бізнесі?

Зараз працюємо разом з батьком, він займається розвитком будівництва, а я відповідаю за управління персоналом, розвиток маркетингу та все решта (Сміється).

Для мене завжди була ключовою команда, тому що люди їдуть відпочивати в першу чергу до людей і людський фактор визначальний. З роботою персоналу готелю чи ресторану гість стикається на кожному кроці. Навіть процес роботи покоївки має бути непомітний, але з її роботою клієнт зустрічається частіше, ніж з менеджером, який сидить за кулісами. Тому підбір персоналу є важливим.

Як ми відбираємо кадри? Коли приходить нова людина, то ти відразу відчуваєш, які люди є ментально твої, а які ні. Плюс професіоналізм, адже замало бути хорошою людиною, треба добре виконувати свою роботу.

Часто приходять люди, які хочуть та готові вчитися, старатися, і їм ця робота йде легко. Зазвичай це покоївки чи офіціанти. Ці люди люблять людей, як би банально це не звучало. І це важливо. Люди, які готові старатися для людей отримують задоволення від своєї роботи. З такими людьми хочеться працювати. Багато наших працівників приходили до нас з училищ, ми їх одразу забирали з студентських лав, але ми їх навчили.

На сьогоднішній день вони стали висококласними офіціантами та реєстраторами, ми багато чого пройшли разом. Часто простіше навчити з нуля, ніж коли хтось приходить вже з поганим досвідом за плечима.

Розкажіть більше як проходило навчання на MBS програмі?

Раніше багато процесів я тримала на собі, боялася делегувати, адже відповідальність так чи інакше лежить на тобі. Навчання ж на програмі MBS (навчання проходило офлайн) дало можливості навчитися системно працювати, робити перші кроки.

Коли я вже навчилася, почала делегувати одному менеджеру, другому. Зараз я маю мало роботи (Сміється). Тому, що весь процес, який стосується поточних питань, я зняла з себе. Займаюся більше питанням розвитку, думаємо що змінювати, як і куди рухатися, розширюватися, що варто покращити. Звичайно є моменти в технологічних процесах, але здебільшого я звільнилась від цих процесів.

У бізнес-школі ключовим є не знання і навчання, а саме те середовище і ті люди з якими ви навчаєтеся, адже саме від них ви черпаєте досвід, знання. Ми часто кажемо, що у нас була найкраща група на програмі MBS. Зараз ми спілкуємося, підтримуємо зв’язки, з деким стали хорошими друзями. Зібралися дуже різні та класні люди, ми часто відвідували бізнес один одного, зустрічалися і до цих пір раз на рік, а то й частіше зустрічаємося, зідзвонюємося. Спілкування однозначно багато дає.

На завершення, щоб ви порадили людині, яка хоче почати власну справу?

Насправді це потрібно робити щиро і від душі. Як і все у житті. Якщо ти кайфуєш від того, що ти робиш, якщо ти готовий закотити рукави і натхненно працювати

над своєю ідеєю, то все вийде. Коли є вже результати твоєї праці, твоїх старань – це справді круто. По житті треба шукати своїх людей, правильних людей, хороших партнерів, друзів, їх насправді небагато і можна знайти хороших працівників, хоча зараз це складно, але це можливо якщо до цього прикладати максимум зусиль.

Додаткові питання:

Внутрішній туризм для України в цілому і для Львівщини зокрема буде в пріоритеті упродовж наступних 2-3 років, як пандемія вплинула на роботу вашої бази?

Нещодавно ви робили ребрендинг. Що сприяло цьому рішенню?

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.