logos

Євгеній Бондаренко: Успіх досягається у синергії з найрозумнішими та найпрофесійнішими

Ми поспілкувались із Євгенієм Бондаренко директором департаменту з управління персоналом холдингу «Медіа Група Україна» щодо організації роботи департаменту персоналу та взяли кілька корисних порад.

Розкажіть про свої поточні обов’язки та основні функції.

Функції підбору, рекрутинг, навчання і розвиток, кадрове адміністрування та все, що з ним пов’язано, а також соціальний захист, корпоративна культура та внутрішня комунікація. Увесь спектр від прийняття людини на роботу й далі.

Як досвідчений HR, які основні принципи управління командою ви могли б виокремити?

Висловлюсь із позиції керівника: для мене найважливіший принцип – це вміння сформувати свою команду. Багато управлінців витрачають замало часу та зусиль на пошук найкращих співробітників. Через це багато сил та часу витрачають на розвиток нового співробітника Також, керівник повинен допомагати своїй команді, працювати на свою команду, а не навпаки. Й головне – не заважати своїй команді працювати, тому що багато керівників вимагають звіти, контролюють кожен крок . В такому випадку, команда переймається не роботою, а готується до чергового звіту. У підсумку, якщо підтримувати свою команду, допомагати їй та не завалювати бюрократичною роботою – вона запрацює і запрацює якісно. Крім того, я взяв собі за правило брати на роботу людей, які знають щось краще за мене. Успіх досягається у синергії з найрозумнішими та найпрофесійнішими.

Як правильно здійснювати тайм-менеджмент HR-фахівцеві?

Ще у 2007 році я прочитав книгу про тайм -менеджмент і один з інструментів керування часом , який там був описаний – хронометраж. Тобто записувати все, що робиш, погодинно. Вів я хронометраж цілий рік. Після такої вправи починаєш відчувати час по – іншому. Ти все встигаєш , навіть якщо день дуже завантажений.

У плануванні свого часу необхідно виділяти найголовніше і це робити, в першу чергу. Все залежить від цілей , які стоять на даний момент перед людиною. Тобто, якщо людина прагне досягти успіху у кар‘єрі – відповідно їй потрібно приділяти більше часу роботі. Якщо ціль  – вивчити щось нове, отже, більше часу буде присвячуватись навчанню. Тобто по суті, все залежить від цілей людини. Пріоритети можуть змінюватись –  кожні півроку, квартал. Якщо говорити про мій ідеальний робочий день, – крім роботи, я намагаюся знаходити час для читання книг, навчання, розвитку, спілкування із командою.

Чи важко знайти фахівців для «Медіа Групи Україна»?

Ні. Важко знайти керівника шоу чи телевізійного проекту, бо на ринку є 4 лідери-медіагрупи, є 4 великі шоу та 4 людини, які їх ведуть. Відповідно , якщо хтось захоче змінити керівника проекту, то іншим нічого не залишається, крім як обирати серед трьох інших та переманювати їх. Або ж треба йти на ризик і брати когось менш досвідченого, з надією, що в нього все вийде. Наш ринок специфічний – ми всі знаємо один одного, тому відбувається така собі міграція фахівців.

Які технології підбору кадрів застосовуєте?

В нашій компанії досвідчена команда рекрутерів. Вони застосовують всім відомі технології прямого пошуку, масовий підбір. Ще використовуємо пошук особистим прикладом та особистим брендом. До речі, нашим керівникам проектів дуже часто пишуть з проханням прийняти на роботу. Тобто людині не важлива компанія, їй важливо працювати саме із даним керівником. В цьому випадку працює бренд. Також, зараз стало популярним наступне – багато керівників самі постять про те, що шукають кандидатів на роботу.

Які рекомендації із розвитку персоналу під час кризи ви б надали учасникам Асоціації?

Більше читайте корисних книг. Мені здається, ми дуже сильно недооцінюємо потенціал книг. Більше спілкуйтесь всередині компанії заради обміну знаннями. В кризу це особливо актуально  –  знання повинні рухатися всередині компанії від людини до людини.  Вчіться чомусь новому. Неважливо як – йдіть на курси, читайте книжки. Зараз є безліч безкоштовних курсів. Це обов‘язково знадобиться та піде у плюс.

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.