logos

Англійська мова для бізнесу — must have

Вважаю, що однією з основних навичок для ведення бізнесу у сучасному світі є знання англійської. Чому?

Ведення переговорів

Який власник не прагне розширення свого бізнесу? Діловий світ давно вже перестав бути закритим простором однієї країни. Не знаючи мови, ви не зможете проконтролювати, наскільки точно вашу думку було донесено до співрозмовника, і частину важливої інформації може бути втрачено. Крім того, у переговорах з потенційними чи дійсними партнерами важлива не тільки логіка й аргументація, але й емоційна складова, яку досить важко передати навіть через дуже фахового перекладача. А іноді бувають ситуації, коли “зайві вуха” нікому не потрібні.

Особисте спілкування

Ділове партнерство, зазвичай, передбачає й спілкування у неформальній атмосфері. І було б дивно зустрічатись на каві чи пиві без можливості поговорити на приватні теми, пожартувати або розповісти про своє хобі.

Інформаційний простір

Без знання англійської мови ми звужуємо його виключно до вітчизняної та перекладної літератури. Свіжий приклад — мені потрібно було знайти інформацію на тему комунікації в команді, а саме про зворотній зв’язок. Результат пошуку українською та російською зводився майже до нуля. Натомість на Амазоні я знайшла понад 100 електронних книжок про Giving feedback, вже не кажучи про понад 2 мільярди посилань на Google, серед яких купа корисних статей та відео, які допомогли мені повністю розкрити тему.

Крім того, кількість якісних періодичних видань українською чи російською на тему бізнесу можна перерахувати на пальцях, а в англомовному середовищі їх тисячі. Більшість наукових та технологічних публікацій з’являються в першу чергу англійською мовою.

Міжнародні виставки

На такі заходи з’їжджаються учасники з усього світу і спілкуються вони саме англійською. Відтак, володіючи мовою, ви зможете відразу на місці укласти вигідний контракт чи налагодити ділові стосунки, які забезпечать розвиток вашої справи.

Навчання

Зі знаннями англійської ви зможете самостійно брати участь у міжнародних конференціях, семінарах і тренінгах, або навіть отримати бізнес-освіту у будь-якому закладі Європи чи Америки, адже усі вони пропонують навчання саме англійською. Ви отримаєте знання про найновіші тенденції в окремих галузях, зможете обмінятись досвідом з фахівцями найвищого рівня.

Закордонні поїздки

Зі знанням англійської у вас значно менше шансів не порозумітися при поселенні в готель або замовленні їжі в ресторані та інших ситуаціях, пов’язаних з подорожжю. До того ж, ви отримаєте значну економію коштів, які в іншому випадку довелося б витратити на перекладача — його послуги, проживання, квитки тощо.

Що робити?

Знайти добрі курси, але в жодному разі не вірити в “чудо-методи” на кшталт “англійська за 30 днів”. Вивчення мови потребує зусиль і, що важливо, часу. Найкоротший строк, за який реально вивчити іноземну мову, враховуючи особливості роботи нашого мозку, – 3 місяці. Але для цього потрібно витрачати на навчання щонайменше 8 годин на день. Це ще одна причина, чому варто задуматись про курси прямо вже, адже коли вам знадобляться знання англійської, ви не зможете отримати їх негайно.

Багато хто обирає як альтернативу курсам репетитора або навчання онлайн. Я не раджу такий спосіб навчання, адже він виключає комунікативний метод, необхідний для подолання мовного бар’єру та вільного спілкування. Репетитор може якісно підготувати до здавання іспитів, але мовленнєві навички ви у нього не отримаєте.

Хоч ми і дорослі, але бавитись все ще любимо. Тому удосконалювати вивчення мови можна ще й ігровими додатками в телефоні або на комп’ютері, наприклад, Duolingo або Memrise.

Одним з важливих способів для вивчення будь-якої іноземної мови є занурення в мовне середовище. Найлегше отримати його, проживаючи за кордоном. А якщо такої можливості немає, то можна створити його собі штучно і вдома. Перелаштуйте меню усіх ґаджетів на англійську, дивіться фільми або інші відео без перекладу (максимум із субтитрами, але тільки англійською!), слухайте подкасти або аудіокнижки, читайте художні книжки або літературу за фахом.

Для мовної практики, яка завжди потрібна не тільки у вивченні мови, але й для підтримки належного рівня, можна відвідувати розмовні клуби. Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу започатковує власний English speaking club, долучитись до якого ми запрошуємо усіх

ЗареєструватисьНатисніть тут

Ганна СидоренкоВіце-президент Всеукраїнської асоціації керівників бізнесу, керівник UABL English Speaking Club

Події
Чим ми можемо бути вам корисні?

Зв’яжіться з нами, якщо у вас виникли запитання.

СТАТИ УЧАСНИКОМ АСОЦІАЦІЇ